886
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń59 tys.
  • Odpowiedzi193
  • Ocen na +387
886 ppt ?

Projekt PIS,gminy bedą mogły ograniczać sprzedaż piwa. (194)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Projekt PIS,gminy bedą mogły ograniczać sprzedaż piwa.

Napisał(a): madox66 -

Podobno 58% wypijanego alkoholu jest w postaci piwa i PIS rekoma samorządowców pragnie to ukrócić.Ale niestety nie tedy droga,starsi userzy pamiętający komunę pamiętają że alkohol był sprzedawany od 13-stej.Czy to ograniczyło picie? Oczywiscie nie bo na tzw."melinach" można je bylo kupić kiedy sie tylko chciało tyle tylko że za odpowiednio wyższą opłatą .Oczywiscie tracił na tym budżet Państwa.
INTERIA.PL

Re: Projekt PIS,gminy bedą mogły ograniczać sprzedaż piwa.

Napisał(a): Laila44 -

Byłoby dobrze gdyby ograniczyli ilość mordowni--barów piwnych.U mnie wyjdę z klatki to jest trotuar- chodnik, ulica, znowu chodnik i BAR.Przekleństwo bo latem chcę wyjść na balkon a koneserzy % siedzą w ogródku od 9 rano i wydzierają japy ile k***a usłyszę i to nie tylko ja.Tak było dawniej ze i do 1-2 w nocy chlali i darli pyski.Ja i inni wywalczyliśmy otwarcie do 22 tylko.Właściciel mieszka na piętrze a za jego budynkiem parę metrów jest płot i boiska, bieżnie, siatkówka, koszykówka, piłka nożna a wszystko to należy do szkół-LO, technikum górnicze,liceum wojskowe.Jakim prawem tak blisko szkół "działa mordownia".W przyszłym roku bierzemy się za to bo to niezgodne z przepisami.Obok tych szkół jest jeszcze podstawówka i przedszkole.

Napisał(a): ~olo -

Wiesz ziemię mogą sprzedawać tylko księża , to chyba chodzi o to żeby ksiądz mógł sprzedawać piwo . Chodzi o kasę z zysków kościół już tak się stał pazerny że pewnie w kiblach miejskich będą zbierać kasę w myśl ,,Pecunia non Olet . !!!

Napisał(a): ~her -

~olo Wiesz ziemię mogą sprzedawać tylko księża , to chyba chodzi o to żeby ksiądz mógł sprzedawać piwo . Chodzi o kasę z zysków kościół już tak się stał pazerny że pewnie w kiblach miejskich będą zbierać kasę w myśl ,,Pecunia non Olet . !!!
Widzę, że kolega lingwista:) A jakby kolega przetłumaczył ten zwrot "olo Olet" ?:)

Napisał(a): buc1 -

Tak samo było z zakazazem podawania wódki w restauracjach, które znajdują się w promieniu 1km od kościoła. Nałogi kupują alkohol w sklepach i piją pod resteuracjami sikając, po ścianach. A przecież moźna kulturalnie wypić w resteuracji, z ubikacją.

Napisał(a): yeti48 -

Ograniczy się ilość sprzedaży piwa i innych napojów powszechnego uzytku.
Tam, gdzie będzie je mozna kupiś, zawisną kartki z napisem : tylko dla PiS.
A spragnieni rodacy znów będa śpiewać : (...) siekiera, motyka, piłka, szklanka... (...)

Tylko, że to juz było....

Nie jestem oczywiście fanem " mordowni" i innych tego typu przybytkow ale każdy zakaz stwarza jego przestępczą alternatywę.Czy myślicie szanowni że pod melinami które niechybnie powstaną będzie czysto i cicho? Raczej odwrotnie a wtedy trzeba będzie uruchomić obecne ORMO czyli OTK aby zaprowadzaly porządek.

Napisał(a): pintapalec -

madox66 Nie jestem oczywiście fanem " mordowni" i innych tego typu przybytkow ale każdy zakaz stwarza jego przestępczą alternatywę.Czy myślicie szanowni że pod melinami które niechybnie powstaną będzie czysto i cicho? Raczej odwrotnie a wtedy trzeba będzie uruchomić obecne ORMO czyli OTK aby zaprowadzaly porządek.
I będzie powtórka z PRL-u ? Będą patrolować drużyny interwencyjne "" 4 +1,-- czterech pancernych i pies "" .Teraz już wiadomo ,po co Antek organizuje te WOT..

Napisał(a): Laila44 -

Pamiętam zakaz sprzedaży alkoholu do godz. 13 00.Pod monopolowymi sklepami ustawiała się przed 13 kolejka spragnionych.A co to było jak była gorzałka na kartki, może tak jeszcze być bo dzisiaj wszystko możliwe, jestem abstynent, mój ostatni jeden tylko drink był prawie 16 lat temu a ten przed nim 5 lat.Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem bo po co kaca leczyć?

Laila44 Pamiętam zakaz sprzedaży alkoholu do godz. 13 00.Pod monopolowymi sklepami ustawiała się przed 13 kolejka spragnionych.A co to było jak była gorzałka na kartki, może tak jeszcze być bo dzisiaj wszystko możliwe, jestem abstynent, mój ostatni jeden tylko drink był prawie 16 lat temu a ten przed nim 5 lat.Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem bo po co kaca leczyć?
A dla czego Lailo nasi pislamscy geniusze nie biorą przykłady ze swoich idoli Yamerykanów,ci też próbowali zrobić prohibicję a jak to sie skończylo?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Projekt PIS,gminy bedą mogły ograniczać sprzedaż piwa.