46
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń874
  • Odpowiedzi37
  • Ocen na +0
46 ppt ?

przechowywanie żywności bez lodówki (38)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

przechowywanie żywności bez lodówki

Napisał(a): -

Hej. Mam taki problem; niedawno wprowadziłam się do nowego mieszkania, w którym nie ma lodówki. Dopiero za pół roku będzie mnie stać na to, by ją kupić, a nie chcę brać żadnego kredytu. Niestety nawet nie mam balkonu, by trzymać tam żywność. Zastanawiam się nad alternatywnymi sposobami przechowywania żywności. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?
INTERIA.PL

Re: przechowywanie żywności bez lodówki

Byłam w takiej sytuacji.Było ciężko bo to było wczesna wiosna.Kupowałam maleńkie ilości żywności tak żeby było na kolacje i na śniadanie.Na parapecie w oknie kuchennym mąż "zainstalował" mi mini płotek,i jak temp była w miare niska a coś mi zostało z obiadu to wykładałam to na noc na ten balkonik :)Garnek owijałam jakąś szmatką i workiem bo kilka razy ptaki zwaliły przykrywke i wyjadły co nieco.... Zupe pasteryzowałam w słoikach.Pozdrawiam

Alternatywne sposoby przechowywania żywności? To albo: wykopać sobie ziemiankę albo kupić sobie pojemniki próżniowe:) Polecałbym Ci ten drugi sposób, bo mniej męczący i prawdopodobnie tańszy; przykładowo taki zestaw DAFI kosztuje 65 zł, a łopata pewnie ze stówkę:) Pozdrawiam

Napisał(a): Gość -

ja pamiętam jak byłam małą dziewczynka, nie mieliśmy lodówki to rodzice kiełbasy i takie inne rzeczy które sie nadawały do lodówki trzymali w studni z wodą, moze wiadro z zimna woda postawione w kuchni i do tego włożyc produkty zawiniete w folie(tylko trzeba pamietac o zmianie wody na zimna), albo turystyczna lodówka tylko jak sie nie ma lodówki z zamrazalnikiem to tez klapa bo trzeba wklady zamrozic a ty niby gdzie je zamrozisz????, pozdrawiam i zycze powodzenia ;)))

A może ktos mógłby Ci pozyczyć elektryczna lodówkę turystyczną? Korzytałabyś z niej okazjonalnie, gdybyś miała coś, czego nie można zostawić na wierzchu. A tak, to faktycznie trzeba ograniczać ilość zakupionych produktów do mninimum, aby zużyć je jak najwcześniej.

Ja mialam tez problem taki tylko ze w.......szpitalu, w ktorym spedzilam 3 miesiace:-/
Oddzial malo zamozny, o lodowce mozna zapomniec, jedzenie takie sobie wiec kazdy dojadal na boku.
byl to okres zima- wiosna, wiec kazdy maslo, wedlinke czy ser dobrze okrecal workiem a najbezpieczniej dac do pudelka (ptaki) i wtedy do worka i dac na parapet.
Najlepszy jest taki "plotek" na parepecie a jak nie masz to koncowke wora przytrzasnij oknem i juz

Do Iwony:
Nie chcialabym Cie ani za wroga ani za przyjaciela ani za przechodnia na ulicy kolo ktorego musialabym przejsc.

Do Twojej ofiary:
Powodzenia, moi rodzice trzymali jedzenie w najchlodniejszym pomieszczeniu ( masz piwnice? ) w duzym glinianym garze z gliniana pokrywa.
Grazyna

Gość Do Iwony:
Nie chcialabym Cie ani za wroga ani za przyjaciela ani za przechodnia na ulicy kolo ktorego musialabym przejsc.

Do Twojej ofiary:
Powodzenia, moi rodzice trzymali jedzenie w najchlodniejszym pomieszczeniu ( masz piwnice? ) w duzym glinianym garze z gliniana pokrywa.
Grazyna
Hehehe! Uśmiałam się... :) Pozdrawiam Grażynę, poprawiłaś mi nastrój w kiepski dzień!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Źycie bez lodówki
Do góry strony: przechowywanie żywności bez lodówki