Przed nami emerytalny konflikt pokoleń (159)

Temat dotyczy artykułu: Przed nami emerytalny konflikt pokoleń

Obniżenie wieku emerytalnego wywołuje konflikt pokoleń. Zwiększone wydatki publiczne są nieuniknione, a trzeba je będzie pokryć, podwyższając podatki. To może mieć wpływ na zwiększenie emigracji młodego dziś pokolenia.

Komentarze (159)

Dodaj komentarz

Napisał(a): jaa -

To nie jest konflikt pokoleń ale to że poprzednie pokolenia pozostawiły po sobie i swojej pracy ogromne długi młodszemu pokoleniu a to znaczy że nie wypracowały żadnych emerytur a efektem pracy poprzednich pokoleń było tylko zadłużanie państwa potem czmychnięcie na emeryturki i w związku z brakiem pieniędzy w budżecie dalsze zadłużanie.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): pkp -

Młodzi będą emigrować, bo nie chcą pracować na emerytów. A może czas zlikwidować ten bismarkowski system emerytalny. Zabezpieczeniem rodziców są ich dzieci. Ale dzisiaj dzieci to koszt, zaś zyski w postaci podatków przejmuje państwo.
Odpowiedzi (6)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Sarmata -

Młodzi wyjeżdżają, bo są ciekawi świata, nie boją się innych krajów, bo przy dzisiejszym dostępie do informacji - wiedzą jak tam jest i co tam ich czeka. Nie zatrzymacie procesu emigracji młodych - bo on jest czymś naturalnym. Nawet gdyby zaraz po studiach młodemu człowiekowi ktoś oferował stołek wiceprezesa Orlenu - to on i tak wyjedzie, bo chce poznać inną rzeczywistość, nie chce się wiązać z krajem, jest mobilny, pociąga go inna kultura, inny świat.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): proste -

Nas zalały przywileje, ogromnie niespotykana biurokracja, rozdmuchana struktura samorządowa, różnej maści fundacje i organizacje pozarządowe itd. Stąd wysokie podatki.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Ahha -

Jak się okaże że leczenie w UK czy w Norwegii przerasta ich skromny budżet - to nagle wtedy pokornieją i mówią: "no przecież jestem obywatel Polski. Mam prawo leczyć się w polskim szpitalu. Niech polska państwowa służba zdrowia mnie obsługuje"
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): QWERTY -

PIS konsekwentnie realizuje swój program "Polska w ruinie".
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): OLGA75 -

Dlaczego ktoś chce mi wmówić że do mnie ktoś dopłaca, mam 60 lat uzbierany kapitał i składki w sumie około 670000 zł, biorąc pod uwagę nawet 20 lat życia na emeryturze (240 miesięcy) to miesięcznie powinnam dostać około 2790 zł . Może ktoś wreszcie zlikwiduje przywileje emerytalne tym którzy nie odkładając nic dostają niebotyczne emerytury. Na tych co się tym zajmą zagłosuję w wyborach przyszłych.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): jakie -

skąd takie wieści ,że podatki pójdą do góry ??? kto nas próbuje nastraszyć i jakie jest nazwisko pismaka - kłamcy
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): maciek z klanu -

Dlaczego trzeba podnosić podatki zamiast szukać oszczędności w administracji?!
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz