23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +0
23 ppt ?

przepowiednie Nostradamusa - patrzenie chrześcijanina na to (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: przepowiednie Nostradamusa - patrzenie chrześcijanina na to

Napisał(a): Gość -

Gość Co myslicie o przepowiedniach Nostradamusa?
Jak ocenia to Kościół?
Jaka powinna być nasza postawa wobec tych przepowiedni...?
Nie było żadnych przepowiedni , to tylko złuda szatana bracie ...

Napisał(a): Gość -

Gość Co myslicie o przepowiedniach Nostradamusa?
Jak ocenia to Kościół?
Jaka powinna być nasza postawa wobec tych przepowiedni...?
Nikogo takiego nie znam , a kto to taki ten pan , może kapłan .

Napisał(a): -

Kazde przepowiednie czy Nostradamusa czy jakis innych wruzek kosciuł odrzuca poniewaz jest to wykroczenie przeciwko pierwszemu przykazaniu niebedziesz miał Bogów obcych obok mnie. Chrystus powiedział co sie stanie i ze nikt niewie kiedy bedzie koniec ani aniołowie w niebie ani syn tylko ojciec. a kto żyje dobrze i wpożądku to niema sie czego bać.

Osobiście traktuje przepowiednie jego mościa z dużym przymrużeniem oka ponieważ są baaaaardzo mętne i nieścisłe
A podawanie jakiejkolwiek daty końca świata to największa pomyłka człowieka, jak powiedziała pani powyżej nikt nie zna dnia ani godziny

Jednakże jednego nie zrozumiałem, jak się ma pierwsze przykazanie dekalogu w odniesieniu do Nostradamusa?
Przecież nikt i nawet on sam nie uważał się za Boga?

Codzi oto ze jesli ktos wiezy wtakie przepowiednie i sie do nich stosuje to popełnia grzech przeciw temu przykazani a dokładnie przeciw Bogu poniewaz to pn bug nasz los zabespiecza tak.on jest naszym przeznaczeniem i jezeli zwracamy sie do wrózki przykładowo to wykraczamy przeciwko temu przykazaniu.taksamo jest ztymi przepowiedniami jesli ktos przykłada do nich wielka wae czyni boga kłamca ...

[cytat kogo=arhimandryta1]Codzi oto ze jesli ktos wiezy wtakie przepowiednie i sie do nich stosuje to popełnia grzech przeciw temu przykazani a dokładnie przeciw Bogu poniewaz to pn bug nasz los zabespiecza tak.on jest naszym przeznaczeniem i jezeli zwracamy sie do wrózki przykładowo to wykraczamy przeciwko temu przykazaniu.taksamo jest ztymi przepowiedniami jesli ktos przykłada do nich wielka wae czyni boga kłamca ...[/cytat]

Drogi kolego
po pierwsze nikt nie uważa Nostradamusa za wróżkę a sprawa wróżek to inna dziedzina ponieważ one korzystają z nieczystych sił i my pytając się takich ludzi możemy sobie że tak powiem napytać biedy
Bóg zna nas i zna nasze myśli i zachowania ale dał nam też wolną wolę więc nie kieruje on naszym losem jeśli my w modlitwie nie oddamy mu naszego życia jeśli nie wyznamy tego
No i oczywiście wiara w przepowiednie tego typu, nie jest tą samą wiarą którą darzymy Boga
Tym bardziej stwierdzenie że się do nich stosuje jest niesensowne
Widzisz ty pewnie wierzysz np. w objawienia Królowej Niebios więc względem tego co mówisz wychodzi że uważasz ją za Boga a przecież tak nie jest ponieważ uważasz ją za pośredniczkę. Co prawda to też nie jest dobre ale to inna sprawa
Więc nie można odnieść nostradamusa do pierwszego przykazania z dekalogu a osobiście radzę się zastanowić i przeanalizować szczerzę drugie przykazanie które jest nagminnie łamane a jest przecież bardzo ważne

PS. radzę przeczytać dekalog w oryginale
Księga Wyjścia 20 rozdział

też inne wersety mówiące o tej sprawie

Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
3. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
4. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
5. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
6. Nie będziesz zabijał.
7. Nie będziesz cudzołożył.
8. Nie będziesz kradł.
9. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
10. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego».

oraz z powtórzonego Prawa rozdział 4 od 9 wersu

Tylko się strzeż bardzo i pilnuj siebie, byś nie zapomniał o tych rzeczach, które widziały twe oczy: by z twego serca nie uszły po wszystkie dni twego życia, ale ucz ich swych synów i wnuków. W dniu, w którym stanąłeś w obliczu Pana, Boga swego, na Horebie, rzekł Pan do mnie: «Zgromadź Mi naród, niech usłyszą me słowa, aby się nauczyli Mnie bać przez wszystkie dni życia na ziemi i nauczyli tego swoich synów». Wtedy zbliżyliście się i stanęliście pod górą - a góra płonęła ogniem aż do nieba, okryta mrokiem, ciemnością i chmurą. I przemówił do was Pan, Bóg wasz, spośród ognia. Dźwięk słów słyszeliście, ale poza głosem nie dostrzegliście postaci. Oznajmił wam swe przymierze, gdy rozkazał wam pełnić Dziesięć Przykazań i napisał je na dwóch tablicach kamiennych. W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.
Z waszego powodu rozgniewał się na mnie Pan i przysiągł, że nie przejdę Jordanu, nie wejdę do pięknej ziemi, którą wam daje Pan, Bóg wasz, w posiadanie. Ja bowiem umrę w tej ziemi, nie przejdę Jordanu, lecz wy go przejdziecie i posiądziecie tę piękną ziemię. Strzeżcie się, byście nie zapomnieli przymierza Pana, Boga waszego, które zawarł z wami, i nie uczynili sobie wyobrażenia w rzeźbie tego wszystkiego, co wam zabronił Pan, Bóg wasz. Bo Pan, Bóg wasz, jest ogniem trawiącym. On jest Bogiem zazdrosnym.

Pozdrawiam

ma wraze nie ze ty troche nie kumaty jestes przeczyta pytanie ałtora tematu i odnies do niego muj post. Ja zakładajac ze jedynym prawdziwym objawieniem est obawienie syna bozego mówie ze wszytkie inne wizje przepowiedne atym bardziej przepowiednie o końcu swiata sa mistyfikacja albo pochodza od złego . teraz jazysz czy chciałes sie pochwalic swa wiedxza niemusics mi mówic o pismie p bo piso siete dobrze znam widze ze protestantem estes co do mari powiem tak niema zadnego objawienia królowej niebis anioł nazwał maryje pełna łaski ado zadnego zproroków tak nie powiedział ichodziby to powinno zastanowic człowieka cztajaxcego biblie nad stausem mari która słowo boga porodziła.ztego co wiem protestanci uznaja sobory powszeche na jednim znich maria została nazwana THEOKTOKOS Matka boga matka boga czy jest to zwykła kobieta równa nam cz kazdy znas doswiadczył obecnosci boba w naszym zyci tak ak ona doswiadczyła fizycznie i duchowo ale to temat rzeka i niemam zamiaru si kłucic pozdrawiam

rum007 Ok już się zamykam ale odpowiedz mi na jedno pytanie
Kim była Św. Weronika ?
Ona Była Swiętą , a po kiego jej ta świętość to ja nie wiem , co to jest ta świętość i komu ona się przydaje , co komu po czymś co się dostaje dopiero po śmierci ,,,to jest tak ekscytujące jak fryzjer dla nieboszczyka , tym się podniecają tylko świętoszki i mocher...

Nostradamus nie przepowiadał po to by się coś spełniło, tylko po to by ostrzec przed niebezpieczeństwem. W takich przepowiedniach, to Bóg jest bardziej okrótny niż Nostradamus. Bóg mówi, że coś się dokona i basta, i nie ma odwołania. To jest tylko takie namawianie do nicnierobienia. To nic nierobienie właśnie może doprowadzić do katastrofy, więc Nostradamus chce zachęcić do jakiegoś działania, które może ocalić nas i naszą Ziemię. Tak więc myślę, czy na pewno ludzie dobrze zrozumieli wcześniejsze intencje Boga o tym nieuchronnym końcu, czy po prostu, ktoś miał w tym jakiś interes? Uważam, że Bóg jest jednym z tych, który pomaga przepowiedniom Nostradamusa wypełnić się. Nie widzę tu żadnej sprzeczności między tymi dwojga, raczej współpracę.

WYROK NA ZIEMIĘ JUŻ ZAPADŁ!!! To już jest koniec!!! Czuwajcie! Bo nie wiecie kiedy Pan Wasz przybędzie. Proście, a będzie wam dane: szukajcie, a znajdziecie: kołaczcie, a otworzą wam. Czytajcie Pismo Święte, bo zginiecie w swojej niewierze...

uzdrowiciel648 WYROK NA ZIEMIĘ JUŻ ZAPADŁ!!! To już jest koniec!!! Czuwajcie! Bo nie wiecie kiedy Pan Wasz przybędzie. Proście, a będzie wam dane: szukajcie, a znajdziecie: kołaczcie, a otworzą wam. Czytajcie Pismo Święte, bo zginiecie w swojej niewierze...
A co ty uzdrawiasz, bo na pewno nie duszę? Po co w ogóle uzdrawiać skoro i tak wszyscy zginiemy?
« Wróć do tematów
Do góry strony: przepowiednie Nostradamusa - patrzenie chrześcijanina na to