420
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń23 tys.
  • Odpowiedzi156
  • Ocen na +117
420 ppt ?

Przestał mi się ten chrzest podobać. (157)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przestał mi się ten chrzest podobać.

Napisał(a): ireneo -

Jest w nim czytelny zamysł podporządkowujący, władczy. Wskazujący na nadrzędność nadającego imię wobec nazywanego. Świadczy o tym ten fragment z Sagi rodu Dawida: "...i przyprowadził do człowieka aby zobaczyć, jak je nazwie, a każda istota żywa miała mieć taką nazwę jaką nada jej człowiek.
To nie pierwsza uzurpacja. Powtórzyło się to nadanie imienia wobec kobiety. To Adam, a nie kreator nadał jej nazwę mężatki. Ten dał uprawnienia Adamowi, łącząc to z ustanowieniem dominacji.
Widzicie, jak to sobie tęgie dostojności roją władzę nad każdym, któremu nadają nazwanie?
INTERIA.PL

Re: Przestał mi się ten chrzest podobać.

stiffneckedness Wszechwiedzacy uwielbia to uczucie niepewnosci gdy po odkryciu jakiegos organizmu czlowiek nadaje mu nazwe.
Tu, w omawianym przypadku, nakazał nazwać to co zrobił.

Vinhenzo
~gość Dlatego tak trudno z kościoła się wypisać. Oni jak niewolników nas mają. W Rzymie łatwiej było zostać wyzwoleńcem.
Bredzisz: 3 świadków i cześć - wypisany. Jakie to proste, prawda? :) Ale zabawne jest to, że lewak rozważa o chrzcie :D
Warto w tych sprawach czytać lewaków, gdyż mają osąd niczym nie zniewolony. Ty się boisz o tym myśleć, o czy,m lewak ma wyrobiony, trzeźwy sąd.
W tym przypadku to po co ci świadkowie? Ktoś nie chce i pa, pa. Bzdury wypisujesz i nie na temat., Bo tematem jest właśnie to, że trzeba kołomyi by się odchrzcić.l. No i potwierdziłeś, że trzeba.,

Napisał(a): Judas -

Chrzest jest symbolem zniewolenia, pełni uzasadnionej trwogi rodzice ( bo co inni powiedzą) wcześniej zniewoleni dobrowolnie zaprzedają własne potomstwo do organizacji.

Najlepsi okazują się w tym procederze mormoni, bo oni w przechytrzaniu Boga chrzczą zwłoki.

W ten to sposób szybko powiększają szeregi wyznawców, ostatnio ochrzcili martwego papieża JPII, Adolfa Hitlera oraz milion żydów z holokaustu.

Tym podstępnym czynem rozsierdzili papieża ( tego jeszcze żywego, bo martwego jakoś nie oburzyli ) oraz diasporę żydowską rozpalili do czerwoności tą zniewagą.

Judas Chrzest jest symbolem zniewolenia, pełni uzasadnionej trwogi rodzice ( bo co inni powiedzą) wcześniej zniewoleni dobrowolnie zaprzedają własne potomstwo do organizacji.

Najlepsi okazują się w tym procederze mormoni, bo oni w przechytrzaniu Boga chrzczą zwłoki.

W ten to sposób szybko powiększają szeregi wyznawców, ostatnio ochrzcili martwego papieża JPII, Adolfa Hitlera oraz milion żydów z holokaustu.

Tym podstępnym czynem rozsierdzili papieża ( tego jeszcze żywego, bo martwego jakoś nie oburzyli ) oraz diasporę żydowską rozpalili do czerwoności tą zniewagą.
Jak to człowiek nie wie, że tyle nie wiedział. zwłoki nazywają?! Pewnie karteczkę wsadzają do kieszeni, bo inaczej wywołany np. - Wojtek - przez Pana, głupio będzie się rozglądał, kto to ten wojtek, a chodzić może o niego. sięgnie do ki3eszeni - acha, , - jestem, jestem panie. Bydle byłem, ale to lewactwo mnie tak wpieniało,
Czy oni dotacje dostają od listy ochrzczonych?

Napisał(a): Judas -

ireneo
Judas Chrzest jest symbolem zniewolenia, pełni uzasadnionej trwogi rodzice ( bo co inni powiedzą) wcześniej zniewoleni dobrowolnie zaprzedają własne potomstwo do organizacji.

Jak to człowiek nie wie, że tyle nie wiedział. zwłoki nazywają?! Pewnie karteczkę wsadzają do kieszeni, bo inaczej wywołany np. - Wojtek - przez Pana, głupio będzie się rozglądał, kto to ten wojtek, a chodzić może o niego. sięgnie do ki3eszeni - acha, , - jestem, jestem panie. Bydle byłem, ale to lewactwo mnie tak wpieniało,
W religiach chrześcijańskich i im podobnych nadawanie nazw osobom i przedmiotom ma szczególne, mistyczne znaczenie.

Jako że religia wywodzi się z czasów świetności magów i szamanów, rytuały i zaklęcia grają niepoślednią rolę w ogłupianiu wiernych.

Dominuje kult zwłok oraz kult śmierci, począwszy od uwielbiania martwego Boga a skończywszy na wyuzdanych zabawach ze zwłokami.

Napisał(a): Vinhenzo -

Macie osąd skażony propagandą marksistowską ot co! Nie ma to jak kult nieuctwa i chamstwa, który propagował Mao Tse Tung - ateista, komunista, największy zbrodniarz wszech czasów. Gubicie się w zeznaniach, to bardzo proste, nie musisz się lewaczku zakrywać jakimś masłem maślanym. Polecam ci, Na heretyki - Jana Kochanowskiego :) Samo sedno, lećcie do zboru, bo tak kasę rozdają :) Później bd płacz na łożu śmierci i zgrzytanie zębami.

Vinhenzo Macie osąd skażony propagandą marksistowską ot co! Nie ma to jak kult nieuctwa i chamstwa, który propagował Mao Tse Tung - ateista, komunista, największy zbrodniarz wszech czasów. Gubicie się w zeznaniach, to bardzo proste, nie musisz się lewaczku zakrywać jakimś masłem maślanym. Polecam ci, Na heretyki - Jana Kochanowskiego :) Samo sedno, lećcie do zboru, bo tak kasę rozdają :) Później bd płacz na łożu śmierci i zgrzytanie zębami.
Nieźle cie postraszyli. .Ja nie zabraniam ci się bać.
Ty nie musisz uczyć się ode mnie,. Tu jest wolna wszechnica. Nie mam możliwości postawić jakiegoś minimum klas.
W naukę to się nie pobawimy. W celowanie inwektywami też nie, bo nie lubie.

Judas
ireneo

W religiach chrześcijańskich i im podobnych nadawanie nazw osobom i przedmiotom ma szczególne, mistyczne znaczenie.

Jako że religia wywodzi się z czasów świetności magów i szamanów, rytuały i zaklęcia grają niepoślednią rolę w ogłupianiu wiernych.

Dominuje kult zwłok oraz kult śmierci, począwszy od uwielbiania martwego Boga a skończywszy na wyuzdanych zabawach ze zwłokami.
Myślę, że przyjdzie taki czas, kiedy straszenie niebem będzie surowo karane. Może nawet dożywociem.

Napisał(a): ~echh -

Vinhenzo Macie osąd skażony propagandą marksistowską ot co! Nie ma to jak kult nieuctwa i chamstwa, który propagował Mao Tse Tung - ateista, komunista, największy zbrodniarz wszech czasów. Gubicie się w zeznaniach, to bardzo proste, nie musisz się lewaczku zakrywać jakimś masłem maślanym. Polecam ci, Na heretyki - Jana Kochanowskiego :) Samo sedno, lećcie do zboru, bo tak kasę rozdają :) Później bd płacz na łożu śmierci i zgrzytanie zębami.
Ci dwaj dżentelmeni strasznie lubią ingerować w sprawy wiary innych. Nie wiem skąd to się u nich bierze? Niby niewierzący, ale dobrze zorientowani w temacie wiary. Im bardziej z nią walczą, tym bardziej inni wierzą, zresztą zawsze tak bywa. Nie ma się co na nich złościć, niech sobie dyskutują, takie ich prawo:)

Napisał(a): ~barnaba -

chrzest byłby niepotrzebny gdy by nasi pierwsi Adam i Ewa rodzice nie zgrzeszyli . Jednak z powodu tego spadku grzechowego po pierwszych rodzicach chrzest jest konieczny jako konieczne lekarstwo ("szczepionka") która nas łączy z ' winnicą pańską '.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Przestał mi się ten chrzest podobać.