4 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń46 tys.
  • Odpowiedzi3 tys.
  • Ocen na +24
4 tys. ppt ?

Przyjaźń...czyli wszystko to co nam w duszy gra:) (3566)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przyjaźń...czyli wszystko to co nam w duszy gra:)

Napisał(a): -

Od dłuższego czasu przymierzam się do założenia tego wątku..Tylko nie wiem czy to wypali;-)
Bardzo podoba mi się na Uczuciach wątek "O miłości(bez odruchów zwrotnych)"..jest on o Miłości,a ja chciałabym stworzyć podobny o Przyjaźni:)Wiem,że ostatnio przyjaźń traci na swojej wartości i wszyscy nie chętnie o tym piszą ,że niby już takowa nie istnieje..a "Prawdziwych przyjaciół zawsze poznajemy bądź już poznaliśmy w swojej życiowej biedzie".
Ale jestem pewna,że mimo wszystko jednak brakuje nam tego,czujemy potrzebę podzielenia się z innymi swoimi myślami i marzeniami:)Więc zapraszam...możesz tu przelać swoje własne myśli,ale nie koniecznie swoimi słowami...mogą to być wiersze znanych Poetów,cytaty,przysłowia....ale również i Twoje wiersze,bądź przeżycia z przyjaźnią związane:)Wiersze znalezione w necie...nutki,słowa i teksty piosenek:)
Pamiętaj,że nie musisz być wielkim Poetą ,wystarczy abyś był po prostu sobą i pisał to co czujesz ,jak podpowiada Ci serce:)Nie musisz używać do tego pięknych i wyszukanych słów...bo nie ważne kim jestem...tylko jakim jesteś człowiekiem:)I doskonale rozumiem,że przyjaźń nie jest tylko mlekiem i miodem płynąca...to często również smutek..Mimo,że jest piękna i niepowtarzalna,trzeba bardzo dużo czasu na to aby móc być jej pewnym,aby zaufać i uwierzyć..Przede wszystkim musi być szczera i wzajemna a reszta...no cóż,a resztę napisze nam nasze kochane życie.."Niech się dzieje wola nieba z nim się zawsze zgodzić trzeba":))
Życzę Wszystkim pięknej,prawdziwej i wzajemnej Przyjaźni...z nią życie nabiera sensu,każdy na nią zasługuje i jestem pewna,że każdy ma gdzieś swojego Anioła:)
Pozdrawiam jeśli ktoś tu zajrzy..czyli Wszystkie smutne,samotne,radosne i szczęśliwe Duszyczki:)
P.s...mam cholernego "stresa",ale najwyżej będę tu sama ze sobą pisać,a jeśli nie dam już rady..to wyjdę z siebie i stanę obok,ponieważ nigdy nie poddaję się bez walki;-))))))O matko jedyna,dlaczego nikt mi nie powiedział,że założenie wątku wymaga tyle odwagi...toć to normalnie szok:))))))

Re: Przyjaźń...czyli wszystko to co nam w duszy gra:)

Może ja zacznę...

"*OPOWIEM CI BAJKE*** ......o smutnym kamieniu ...co leżał samotny ......przy drodze gdzieś w cieniu ...i o tym jak marzył ......by ktoś go przytulił ...lecz nikt go nie widział ......był szary i bury ...czasami ktoś przysiadł ......odchodził nie wracał ...a kamień wciąż czekał ......i tęsknił...i płakał ...był taki samotny ......i pragnął bez przerwy ...należeć do kogoś ......kto dobry i wierny ...czas mijał ulotny ......zmieniała się ziemia ...niestety nikt nie chciał ......szarego kamienia ...aż kiedyś porankiem ......gdy rosa błyszczała ...tęcza usiadła ......odpocząć gdzieś chciała ...i gdy poczuła ......moc uczuć kamienia ...po kropli kolorów ......na niego kapnęła ...łąkami polami ......szła sobie dziewczyna ...zwyczajna przeciętna ......samotna niczyja ...gdy kamień ujrzała ......zmieniony przez tęczę ...wiedziała poczuła ......i wzięła go w ręce ...wzruszona szepnęła: ......iść dalej nie muszę ...bo kamień znalazłam ......i piękną w nim duszę .."

A to moje...
Patrzysz w witraż od zewnątrz i nie widzisz w nim nic pięknego.....Ot,zwykłe szybki szare,zakurzone..smutne....Dopiero oglądany od środka pokarze Ci całe swe piękno....A kiedy jeszcze słońce zaświeci i rozbłyśnie na szafirach...zieleniach i czerwieniach szybek....witraż zamigoce...zacznie oddychać jak żywy!...Musisz być wewnątrz aby to zobaczyć...poczuć...zrozumieć....pokochać....zaakceptować....To się tyczy zarówno miłości..przyjaźni...drugiego człowieka........naszego życia............

Ale na dziś już koniec moich "wypocin"..,bo jeśli przyjdzie mi tu samej ze sobą pisać...to muszę mieć co...;-)

...Odnaleźć siebie w...
Szarości,codzienności,miłości,gniewie,złości,dotyku,podnieceniu,poezji,zniecierpliwieniu,muzyce,otępieniu,osamotnieniu...
Smutku, uśmiechu,pośpiechu,zdołowaniu,przytulaniu,kochaniu w nadziei...
Sobie,Tobie w Nas...
Kiedy odnajdę siebie..odnajdę drogę ,która poprowadzi mnie do celu...

Może faktycznie przyjaźń to wymarły gatunek,a ci co w nią wierzą to "odludki" ...no trudno w coś trzeba wierzyć...tak długo ,aż się uwierzy..Ile razy upadniemy..tyle razy powstaniemy..Ile razy zwątpimy,tyle razy uwierzymy:)
Może ja to bardziej sobie tłumaczę..bo nie chcę w nią zwątpić mimo wszystko...i nie wątpię..Wolę być jakimś tam "dziwolągiem" niż pogrzebać wszystkie swoje marzenia..Bo do pełni szczęścia potrzeba jest mi tylko przyjaźń...miłość już mam ..przyjaźń jednak nie jest jeszcze na wyciągnięcie mej ręki...jest wciąż za daleko..
Kurczę ten wątek tak jak i wszystkie inne tutaj chyba też nie ma szans...nikt już chyba nie potrzebuje bądź nie przeżywa prawdziwej przyjaźni...albo po prostu gadać się już o tym nikomu nie chce;-)To może ja też dam sobie na luz...ale co watek założyłam to założyłam...odważna dziewczynka;-)

Napisał(a): wieslawa62 -

Gwiazdeczko,przyjazn istnieje,i wiesz o tym ,jak Ja....Ludzie dzisiaj jakby sie wstydzili ze moga kogos obdarzyc miloscia przyjacielska,taka na dobre i zle.Taka przyjazn ktora przetrwa wszystkie burze i zawieruchy......Bede tu zagladac i opowiadac o roznych sytuacjach z zycia,nie bajki a prawdziwe zycie.:))))))

Gwiazdkatoja75 Może ja zacznę...

"*OPOWIEM CI BAJKE*** ......o smutnym kamieniu ...co leżał samotny ......przy drodze gdzieś w cieniu ...i o tym jak marzył ......by ktoś go przytulił ...lecz nikt go nie widział ......był szary i bury ...czasami ktoś przysiadł ......odchodził nie wracał ...a kamień wciąż czekał ......i tęsknił...i płakał ...był taki samotny ......i pragnął bez przerwy ...należeć do kogoś ......kto dobry i wierny ...czas mijał ulotny ......zmieniała się ziemia ...niestety nikt nie chciał ......szarego kamienia ...aż kiedyś porankiem ......gdy rosa błyszczała ...tęcza usiadła ......odpocząć gdzieś chciała ...i gdy poczuła ......moc uczuć kamienia ...po kropli kolorów ......na niego kapnęła ...łąkami polami ......szła sobie dziewczyna ...zwyczajna przeciętna ......samotna niczyja ...gdy kamień ujrzała ......zmieniony przez tęczę ...wiedziała poczuła ......i wzięła go w ręce ...wzruszona szepnęła: ......iść dalej nie muszę ...bo kamień znalazłam ......i piękną w nim duszę .."
Piękna ta bajka...:)
A mi tak jakoś dziś marnie..:)

"Przyjaźń jest najdelikatniejszym kwiatem,
który rozwija się z wzajemnych kontaktów międzyludzkich.
Jeżeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,
więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swoje pączki"

Dziękuję serdecznie Wam za to,że do mnie zaglądnęłyście:)
Tę nutkę usłyszałam kiedyś na Uczuciach,jak dla mnie jest ona niepowtarzalna..ale ten video clip znalazłam przypadkiem,bardzo podoba mi się jego całokształt...jest po prostu Wyjątkowy...W końcu Przyjaźń jest przecież wyjątkowa.http://www.yo(...)ZDSEzfE

"Przez życie trzeba iść ostrożnie
Nie depcząc kwiatów ludzkich serc
W oczy wpatrywać się nabożnie
Wyznawać miłość w blasku świec
Przez życie trzeba też iść godnie
Rąk nie odtrącać wyciągniętych
Usta i dusze karmić głodne
I nie bać się choćby i przeklętych
Przez życie trzeba iść z uśmiechem
Odbitym w każdym ciepłym słowie
I tak po prostu być człowiekiem
W szarości życia,w każdej dobie
Przez życie trzeba iść serdecznie
Niosąc w otwartych dłoniach światło
Bo tylko tacy żyją wiecznie
Którzy z miłością w sercach gasną."

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje
Wystarczy godzić się z tym co nie do przyjęcia
Obywać się bez tego co niezbędne
I znosić rzeczy nie do zniesienia."

Napisał(a): wieslawa62 -

Gwiazdkatoja75 Dziękuję serdecznie Wam za to,że do mnie zaglądnęłyście:)
Tę nutkę usłyszałam kiedyś na Uczuciach,jak dla mnie jest ona niepowtarzalna..ale ten video clip znalazłam przypadkiem,bardzo podoba mi się jego całokształt...jest po prostu Wyjątkowy...W końcu Przyjaźń jest przecież wyjątkowa.http://www.yo(...)ZDSEzfE
Gwiazdeczko znalazlas video,super.....100% racji w kazdym slowie, w kazdej mysli....Wlaczylam to video do moich ulubionych...Dziekuje.....Pozdrawiam wszystkich ktorzy wierza,i sa prawdziwymi przyjaciolmi :))

Piszę drugi raz.Dlaczego mi znika nie wiem,mogę sie domyślać.Jestem ponad to.Wracając pociągiem w nocy stałam na korytarzu oczywiście ciemnym,wpatrując się bezmyślnie w ciemną szybę.Nagle w tej szybie zobaczyłam oczy człowieka,który patrzył na mnie ,a raczej utkwił wzrok w moich oczach,przeżyłam coś niesamowitego,nie odwrócił się do mnie ,a przecież dotykaliśmy się ramionami,staliśmy jak zaklęci ,nie wiem,jak długo to trwało,byłam tak szczęśliwa ,podniecona,choć nie potrafię tego okreslić,chciałam zeby to trwało,nagle wyrwały, mnie z odrętwienia jakieś ruchy na korytarzu,nie wiedziałam co się dzieje,po chwili nie zobaczyłam tych cudownych,tajemniczych oczu w szybie, otworzyłam okno biegł,coś pokazywał,wołał,a ja stałam w wagonie.Do teraz nie wiem co by było gdybym wysiadła,może lepiej,sama nie wiem.Tkwi to we mnie,pozostają marzenia.I to mi w duszy gra.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • wiersz o przyjani znanych poetw
  • wiersze o przyjani prawdziwych pisarzy
  • teksty piosenek po polsku o przyjazni nie znanych autorow
  • wiersze o przyjani
  • wiersze o przyjazni znanych autorow
  • wiersze co mi w duszy gra
  • wiersze o yciu marzeniach znanych poetw
  • wiersze o przyjani znanych autorw
  • CO NAM W DUSZY GRA-WIERSZE
  • o przyjazni znanych poetow
  • wierszyki o przyjazni dla dzieci
  • pikne wiersze o przyjani znanych poetw
  • choć mam pod górkę niestety tak bywa, choć życia czasami mam ogólnie dość, to jednak potrafię być szczęśliwa, na przekór, wszystkiemu na złość. potrafię cieszyć się drobnymi rzeczami, potrafię często uśmiechać się, choć czasem oczy pokryją się łzami, ja szczęście odnajdę i uśmiech tez
  • Słowa zapisane wierszem myśli, uczucia, marzenia, każde inaczej wyrażone, delikatne, subtelne...piękne, bo serce miłością przepełnione, dru­ giemu daje.najwięcej
  • wiersze o życiu i przyjaźni znznych poetów
Do góry strony: Przyjaźń...czyli wszystko to co nam w duszy gra:)