141
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +27
141 ppt ?

Przykra natura kota (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przykra natura kota

Napisał(a): ~Doni -

Jakiś czas temu zauważyłam, że mój kot przy jedzeniu się krztusi, nawet jeśli dostawał jedzonko przeznaczone dla kotów (wołowinki z puszki i inne). Zaczęłam się o niego martwić bo tak się biedny zraził, że nie chciał w ogóle jeść. Skonsultowałam to z weterynarzem i on mi powiedział, że dzieje się tak, ponieważ kot dostaje za duże kawałki jedzenia.
Koty nie mają zdolności poruszania szczęką na boki więc nie mogą poradzić sobie z dużymi kawałkami pożywienia.
Od teraz juz zawsze zwracam uwagę w jakiej formie podaję mu jedzenie i jeśli kawałki sa za duże to rozdrabniam na mniejsze.
Ale biedaczysko namęczyło :(
INTERIA.PL

Re: Przykra natura kota

Napisał(a): ~Jola91 -

Sama zauważyłam, że mój kot dławił się, kiedy dawałam mu większe kawałki jakiegoś mięska. Czasem nawet jak próbował połknąć jakieś większe kawałki to później wymiotował. Niby koty to drapieżniki, ale jednak bardzo delikatne to istoty.

Napisał(a): ~Doni -

Air842 Mysle .ze Twoj kat ma robale ........i za malo je "trawy "
Robali raczej nie ma, bo regularnie chodzę z nim do weterynarza. Więc to nie to. A co do trawy - to kota nie wypuszczam samego i rzeczywiście nie ma częstej możliwości jedzenia trawy. Ale jak chodzę z nim na łąkę, to jakoś nie ma ochoty na trawę.

Napisał(a): Air842 -

podpis
Air842
podpis
Nie wiedziałem, że kaci też robale mają. :))))))))))
😁mialbys troche zrozumienia wyskoczylo mi !!!!!!!! A zamiast O .....ale dowcipna uwaga !
Wiem, ale chyba rozumiesz żarty? :)
Nie tylko rozumiem ,ale je kocham ........lubie ludzi ,ktorzy poczucie humoru !!!💖💖

Napisał(a): ~kocia mama -

~Doni
Robali raczej nie ma, bo regularnie chodzę z nim do weterynarza. Więc to nie to. A co do trawy - to kota nie wypuszczam samego i rzeczywiście nie ma częstej możliwości jedzenia trawy. Ale jak chodzę z nim na łąkę, to jakoś nie ma ochoty na trawę.
A w czym problem zasiać trawę w doniczce? Odkąd mój kot ma 3 doniczki trawki: zielona, sucha i właśnie zasiana, skubie codziennie zieloną i suchą, a to = koniec problemów trawiennych. :)
Spróbuj, metoda tania i skuteczna. Pozdrowienia dla Was obojga. :))

Napisał(a): ~justyna -

podpis
Nie wiedziałem, że kaci też robale mają. :))))))))))
A czy dajesz mu poruchać? Czy ma jakąś kotkę? Bo na wikipedii piszą, że to może być od tego, to ksztuszenie.

Napisał(a): ~rad -

Z moich obserwacji wynika, że kot pracując bocznymi zębami poradzi sobie spokojnie z większym kawałkiem mięcha. Inna sprawa, że koty to czyściochy są i wiecznie się myją, wchłaniając przy okazji własne futro. Takie zjedzone przypadkiem futro tez może być przyczyna krztuszenia się, ewentualnie pawika. Trawa pomaga, zdaję się, właśnie na tego rodzaju problemy.
Może też być tak, że kot coś z przełykiem ma, ale to już wet może tylko ustalić.
Miałam okazję widzieć (i słyszeć) jak kot chrupie mysz razem z kośćmi i jakoś nie wydaje mi się, by to zwierzątko potrzebowało dodatkowego rozdrabniania żarcia ;)

Napisał(a): ~olo -

~Doni
koty są jednym z największych roznosicieli chorób...np t/zwany koci pazur,toksoplazmoza (nieszczęście) dla dziewczynek jak będą w przyszłości matkami
masa dzieci leczona obecnie od kotów, kocia pchła roznosi boreliozę, babeszjoza (piroplazmoza) największy problem to nasi niedouczeni lekarze zwalający problemy na PESEL
« Wróć do tematów
Do góry strony: Przykra natura kota