34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń311
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +-3
34 ppt ?

Pytanie logiczno – teologiczne.:) (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Pytanie logiczno – teologiczne.:)

Napisał(a): -

stilo Jeżeli człowiek składa się w 70 procentach z wody (Jezus zapewne również) i chodził po wodzie, to czy ja chodząc po ludziach będę w 70 procentach Jezusem?
I ewentualnie w ilu procentach będę Trójcą?

Lepiej spaceruj po meduzach.Mają 90 procent wody.

Napisał(a): Redemptor -

Nie ma żadnego - nawet teologicznego znaczenia – „czy Jezus siedzący na ośle, jest częścią osła, czy też osioł częścią Jezusa zwanego Chrystusem?” A takie naukowe dysputy zaprzątały świętobliwe głowy ponoć gawiedzi na zbawienny pożytek. Problem ten rozważał w roku 1731 między innymi autor traktatu filozoficznego, jezuita, profesor uniwersytetu krakowskiego.

Napisał(a): jachwe -

stilo Jeżeli człowiek składa się w 70 procentach z wody (Jezus zapewne również) i chodził po wodzie, to czy ja chodząc po ludziach będę w 70 procentach Jezusem?

Nie byłbyś

Ludzie mają rusztowania w środku w postaci żeber, ichciała nie są jednorodne, mężczyźni mają tych żeber o jedno mniej niż kobiety.
Poza tym nie umiesz robić wina z wody, tylko bimber i podam cię za to na milicję

Napisał(a): -

Redemptor Nie ma żadnego - nawet teologicznego znaczenia – „czy Jezus siedzący na ośle, jest częścią osła, czy też osioł częścią Jezusa zwanego Chrystusem?” A takie naukowe dysputy zaprzątały świętobliwe głowy ponoć gawiedzi na zbawienny pożytek. Problem ten rozważał w roku 1731 między innymi autor traktatu filozoficznego, jezuita, profesor uniwersytetu krakowskiego.
Jak dla mnie,to jezós na ośle,jest w całości osłem. Przepraszam wszystkie osły,które poczuły się dotknięte.

stilo
Jeżeli człowiek składa się w 70 procentach z wody (Jezus zapewne również) i chodził po wodzie, to czy ja chodząc po ludziach będę w 70 procentach Jezusem?

Bedziesz nawet w 100 procentach - ale jak bedziesz chodzil po Jezusie.
A w 30 % z wody zrobi szaman na ołtarzu wino.

Napisał(a): stilo -

jachwe

Nie byłbyś

Ludzie mają rusztowania w środku w postaci żeber, ichciała nie są jednorodne, mężczyźni mają tych żeber o jedno mniej niż kobiety.
Poza tym nie umiesz robić wina z wody, tylko bimber i podam cię za to na milicję
Ale potrafię zrobić wodę z wina, może nie całkiem czystą ale jednak. Ale byle czego nie piję.

prawdziwaPaniDab Ty, stilo, masz niby 43 lata?
Ględzisz, jak jeden stary idiota z Alzheimerem, co go pochowali w zeszłym tygodniu.

Twoje pytanie nie widziało się ani z logika, ani z teologią.
To dlaczego się nie pomodliłaś do Jezusa coby go wyleczył z tego Alzheimera? Pytanie zadałem w chwili natchnienia od Boga, bo niby dlaczego nie mogłem być natchniony? Skoro Biblia jest to ja też mogę. Wierzysz we wszystko co jest napisane? Na parkanie było napisane dupa, chciałem sobie pogłaskać i wbiłem drzazgę, uwierzysz w to ?

Napisał(a): CanisLupus -

stilo Pytanie zadałem w chwili natchnienia od Boga, bo niby dlaczego nie mogłem być natchniony? Skoro Biblia jest to ja też mogę. Wierzysz we wszystko co jest napisane? Na parkanie było napisane dupa, chciałem sobie pogłaskać i wbiłem drzazgę, uwierzysz w to ?
Brałeś coś ? :D:D:D

PS jak tam liczby zespolone? Widzę, że jednostka urojona na dobre owładnęła Twoim umysłem :D

CanisLupus
stilo Pytanie zadałem w chwili natchnienia od Boga, bo niby dlaczego nie mogłem być natchniony? Skoro Biblia jest to ja też mogę. Wierzysz we wszystko co jest napisane? Na parkanie było napisane dupa, chciałem sobie pogłaskać i wbiłem drzazgę, uwierzysz w to ?

PS jak tam liczby zespolone? Widzę, że jednostka urojona na dobre owładnęła Twoim umysłem :D
Liczby zespolone to liczby , które są tylko rozszerzeniem liczb rzeczywistych o tzw JEDNOSTKĘ UROJONĄ!

Składają się z liczby rzeczywistej i UROJONEJ. I właśnie to te urojenia są niejednoznaczne , możliwa jest różna interpretacja. To tak jak z Biblią jest warstwa historyczna i religijna czyli urojona.
Nic nie brałem, ale skoro Ty piszesz o urojeniach to dlaczego ja nie mogę?

Napisał(a): CanisLupus -

stilo
CanisLupus

Liczby zespolone to liczby , które są tylko rozszerzeniem liczb rzeczywistych o tzw JEDNOSTKĘ UROJONĄ!

Składają się z liczby rzeczywistej i UROJONEJ. I właśnie to te urojenia są niejednoznaczne , możliwa jest różna interpretacja. To tak jak z Biblią jest warstwa historyczna i religijna czyli urojona.
O widzisz jak Ci dobrze poszło:) Dostajesz zaliczenie:) pod warunkiem, że uznasz matematykę za królową i przeprowadzisz ciąg dalszy rozumowania per analogiam...:)

Skoro chcesz pisać o urojeniach to zacznij pisać literaturę fantasy. Taki Terry Partchett wali teksty w Twoim stylu o religii i podobnych sprawach a jeszcze za to kasę dostaje. (Ja się nieźle uśmiałem np. przy "Pomniejszych bóstwach".) Polecam na zimowe wieczorki. Nie musisz się katować Biblią;/

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru:)

CanisLupus
stilo
CanisLupus

O widzisz jak Ci dobrze poszło:) Dostajesz zaliczenie:) pod warunkiem, że uznasz matematykę za królową i przeprowadzisz ciąg dalszy rozumowania per analogiam...:)

Skoro chcesz pisać o urojeniach to zacznij pisać literaturę fantasy. Taki Terry Partchett wali teksty w Twoim stylu o religii i podobnych sprawach a jeszcze za to kasę dostaje. (Ja się nieźle uśmiałem np. przy "Pomniejszych bóstwach".) Polecam na zimowe wieczorki. Nie musisz się katować Biblią;/

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru:)
Jesteś zakłamany jak cała religia katolicka, gdzie napisałem , że chcę pisać o urojeniach? Dlaczego nie zainteresujesz się naukami niektórych tzw ojców kościoła którzy twierdzili , że kobieta powstała z uszkodzonego płodu?

Religia katolicka w dzisiejszej postaci nie jest oparta na Biblii której tak bronisz tylko na dogmatach sprzecznych z Biblią, jeśli dogmat o Trójcy (od tego zaczęła się dyskusja) pojawił się w 5 czy 6 wieku a wcześniej nikt o takim bycie nie słyszał to znaczy , że jest to byt wymyślony.
Imię Jezus , które to imię nosił co czwarty Żyd w owych czasach oznacza Jahwe jest zbawieniem to znaczy , że to imię uznawali Żydzi i jest imię biblijne a ponadto takie właśnie imię Maryja miała nadać synowi. Wypowiadając imię Jezus tak naprawdę wypowiadasz słowo ,,Jahwe jest zbawieniem” jednocześnie nie uznając imienia Jahwe.

Biorąc pod uwagę wprowadzone obrzędy pogańskie do religii katolickiej to mamy zlepek absurdalnych wierzeń , które nie są ani chrześcijańskie ani pogańskie. Wliczając w to jeszcze historię kościoła pełną przemocy, terroru i nadużyć mamy jasny obraz tworu , który nazywa się religią Rzymsko Katolicką, która nie jest wiedzą o Bogu tylko o wyobrażeniach Boga opartych na majaczeniach wspomnanych wyżej.

stilo
Na parkanie było napisane dupa, chciałem sobie pogłaskać i wbiłem drzazgę, uwierzysz w to ?
No w Twoim przypadku to nic dziwnego. Na przyszlość nie wierz w to co jest napisane - nawet w Biblii.
Albowiem:
"Umiłowani, nie każdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie."

A żeby badać duchy to trzeba mieć i używać rozumu.
Trzeba być faktycznie idiotą aby dupę do głaskania skojarzyć z drewnianym parkanem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pytanie logiczno – teologiczne.:)