34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń311
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +-3
34 ppt ?

Pytanie logiczno – teologiczne.:) (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL
-

Nie ma żadnego - nawet teologicznego znaczenia – „czy Jezus siedzący na ośle, jest częścią osła, czy też osioł częścią Jezusa zwanego Chrystusem?” A takie naukowe dysputy zaprzątały świętobliwe głowy ponoć gawiedzi na zbawienny pożytek. Problem ten rozważał w roku 1731 między innymi autor traktatu filozoficznego, jezuita, profesor uniwersytetu krakowskiego.
do -

To dlaczego się nie pomodliłaś do Jezusa coby go wyleczył z tego Alzheimera? Pytanie zadałem w chwili natchnienia od Boga, bo niby dlaczego nie mogłem być natchniony? Skoro Biblia jest to ja też mogę. Wierzysz we wszystko co jest napisane? Na parkanie było napisane dupa, chciałem sobie pogłaskać i wbiłem drzazgę, uwierzysz w to ?
do -

Liczby zespolone to liczby , które są tylko rozszerzeniem liczb rzeczywistych o tzw JEDNOSTKĘ UROJONĄ!

Składają się z liczby rzeczywistej i UROJONEJ. I właśnie to te urojenia są niejednoznaczne , możliwa jest różna interpretacja. To tak jak z Biblią jest warstwa historyczna i religijna czyli urojona.
Nic nie brałem, ale skoro Ty piszesz o urojeniach to dlaczego ja nie mogę?
do -

O widzisz jak Ci dobrze poszło:) Dostajesz zaliczenie:) pod warunkiem, że uznasz matematykę za królową i przeprowadzisz ciąg dalszy rozumowania per analogiam...:)

Skoro chcesz pisać o urojeniach to zacznij pisać literaturę fantasy. Taki Terry Partchett wali teksty w Twoim stylu o religii i podobnych sprawach a jeszcze za to kasę dostaje. (Ja się nieźle uśmiałem np. przy "Pomniejszych bóstwach".) Polecam na zimowe wieczorki. Nie musisz się katować Biblią;/

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru:)
do -

Jesteś zakłamany jak cała religia katolicka, gdzie napisałem , że chcę pisać o urojeniach? Dlaczego nie zainteresujesz się naukami niektórych tzw ojców kościoła którzy twierdzili , że kobieta powstała z uszkodzonego płodu?

Religia katolicka w dzisiejszej postaci nie jest oparta na Biblii której tak bronisz tylko na dogmatach sprzecznych z Biblią, jeśli dogmat o Trójcy (od tego zaczęła się dyskusja) pojawił się w 5 czy 6 wieku a wcześniej nikt o takim bycie nie słyszał to znaczy , że jest to byt wymyślony.
Imię Jezus , które to imię nosił co czwarty Żyd w owych czasach oznacza Jahwe jest zbawieniem to znaczy , że to imię uznawali Żydzi i jest imię biblijne a ponadto takie właśnie imię Maryja miała nadać synowi. Wypowiadając imię Jezus tak naprawdę wypowiadasz słowo ,,Jahwe jest zbawieniem” jednocześnie nie uznając imienia Jahwe.

Biorąc pod uwagę wprowadzone obrzędy pogańskie do religii katolickiej to mamy zlepek absurdalnych wierzeń , które nie są ani chrześcijańskie ani pogańskie. Wliczając w to jeszcze historię kościoła pełną przemocy, terroru i nadużyć mamy jasny obraz tworu , który nazywa się religią Rzymsko Katolicką, która nie jest wiedzą o Bogu tylko o wyobrażeniach Boga opartych na majaczeniach wspomnanych wyżej.
-

No w Twoim przypadku to nic dziwnego. Na przyszlość nie wierz w to co jest napisane - nawet w Biblii.
Albowiem:
"Umiłowani, nie każdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie."

A żeby badać duchy to trzeba mieć i używać rozumu.
Trzeba być faktycznie idiotą aby dupę do głaskania skojarzyć z drewnianym parkanem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pytanie logiczno – teologiczne.:)