Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe (24)

Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe

Temat dotyczy artykułu: Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe

Ponad dwie trzecie rodziców bierze pod uwagę dla swoich dzieci studia prowadzone w całości lub w części przez internet. Globalnie trend ten jest wyraźnie widoczny, w Polsce dopiero zaczyna się rozwijać. Jednak ze względu na niższe koszty oraz możliwość łączenia nauki i pracy ten sposób studiowania może być szansą na uzyskanie lepszego wykształcenia.

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ahihi -

fajnie by bylo studiowanie dojezdzanie latanie w te we wte bez sensu jest strasznie meczace nauka online to bedzie norma i dobrze.
pani psorka z krakowa palnela ze ona se nie wyobraza takiej nauki online bo "lubi plotkowac z kolezankami i stroic sie do pracy" "a tak to by siedziala i sie nudzila"
Odpowiedź (0)

Napisał(a): innyuczyciel -

Uważam, że siedzenie 4 razy na tych samych nudnych wykładach jest gorsze niż samodzielne wybieranie ścieżek edukacyjnych. Polska szkoła nie oferuje wiele w tym temacie. wirtualne kursy są już faktem. wystarczy przeanalizować popularność webinariów i blogów specjalistycznych.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): KRIS !!! -

Jeśli zlikwidują studia wirtualne i zaoczne, cały sejm będzie pełen nieuków po podstawówkach. Przecież tam prawie każdy skończył studia zaocznie WROĆ!!!. nie widząc ich na oczy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): absolwent -

Ludzie nie krytykujcie tak szybko studiów przynajmniej częściowo internetowych. Wiadomo, zajęcia na medycynie i na innych studiach, które potrzebują laboratoriów muszą odbywać się
na terenie uczelni. Ale jest tyle zajęć na zasadzie "czytania slajdów" kiepskiej jakości, że z korzyścią dla studentów byłoby opracowanie przez uczelnią wysokiej jakości materiałów, z których uczeń uczyłby się samodzielnie w domu, oszczędzając przy tym czas a często również nerwy, bo poziom reprezentowany przez niektórych wykładowców to żenada.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Marek -

Czy chciałabyś/chciałbyś być leczony przez lekarza, który zrobił studia przez internet ?
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Jaś -

W Polsce w latach siedemdziesiątych Telewizja nadawała zajęcia z poziomu technikum i politechniki. Natomiast w Australii takie szkolnictwo było już dawno.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Zyzy -

Oczywiście dyplom też będzie wirtualny. Wiedza też wirtualna. Dzień dobry.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Kajko -

Wirtualny magister. Taki z pewnością znajdzie pracę, he, he.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): dr werner -

No ale jest zasadniczy problem: izolacja społeczna. Brak koleżanek i kolegów ze studiów. Studia to także czas inicjacji w dorosłość i rozpoczęcia życia na własny rachunek.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): facepalm -

"Kluczowe przy postrzeganiu studiów online przez pracodawców będzie to, jaka to będzie uczelnia i jakiej jakości będzie to kształcenie." - Na każdej polskiej uczelni uczy się wyłącznie retoryki i wiedzy książkowej. Niezależnie od tego czy jest to "dobra" czy "słaba" uczelnia, absolwent ma zerową wiedzę praktyczną. Więc gdybym ja był pracodawcą nie miałoby to dla mnie znaczenia, co za uczelnie ktoś kończył, jeśli studia związane byłyby z moją działalnością.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz