279
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń945
  • Odpowiedzi270
  • Ocen na +0
279 ppt ?

Różaniec- pogańska praktyka?... (271)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Różaniec- pogańska praktyka?...

Napisał(a): ~hhkuigui -

Wiele różnych wyznań ma swoje odmiany "różańca". Istnieją np. młynki modlitewne w innej religii. Sama historia powstania "różańca" jest niejasna; katolicy odwołują się do legendy. Gdy spojrzeć na sprawę szerzej, widzimy wiele niepokojących szczegółów i pytanie nasuwa się samo: czy różaniec jest praktyką z pogańskim rodowodem?

Plus: Jezus mówił, by modląc się nie stosować "pustych powtórzeń, jak poganie". Poza tym: jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem jest Chrystus.

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Różaniec- pogańska praktyka?...

Napisał(a): buc1 -

A ja napiszę że tak: modły i powtarzanie gotowych formułek, nic nie znaczy dla Bogów. Należy przede wszystkim przestrzegać przykazań Bożych, zawartych w różnych religiach. Jeśli się ciągle ktoś modli i ciągle robi, to samo i ciągle klepie wyuczone modlitwy, to tylko drażni Bogów. Tak właśnie robią moherowe berety, znam kilka i wiem, jak postępują. Proszę nie traktować tego posta, jako obraża, lecz jako szczera prawda.

Napisał(a): ~jkhh -

buc1 A ja napiszę że tak: modły i powtarzanie gotowych formułek, nic nie znaczy dla Bogów. Należy przede wszystkim przestrzegać przykazań Bożych, zawartych w różnych religiach. Jeśli się ciągle ktoś modli i ciągle robi, to samo i ciągle klepie wyuczone modlitwy, to tylko drażni Bogów. Tak właśnie robią moherowe berety, znam kilka i wiem, jak postępują. Proszę nie traktować tego posta, jako obraża, lecz jako szczera prawda.
bogów?...

Napisał(a): ireneo -

dzisiaj na ogół katolik da radę odmówić dziesięc zdrowasiek. Do tylu chyba każdy potrafi już liczyć. Drzewiej tak nie było. więc leciał hurtem koralik po koraliku, aż zainfekował chorobą wszystkie. Potem inny brał od niego i wymodlił sobie szybkie oddanie duszy. zwłaszcza, że obśliniał zainfekowany krzyżyk..

Napisał(a): banita53 -

~jkhh
buc1 A ja napiszę że tak: modły i powtarzanie gotowych formułek, nic nie znaczy dla Bogów. Należy przede wszystkim przestrzegać przykazań Bożych, zawartych w różnych religiach. Jeśli się ciągle ktoś modli i ciągle robi, to samo i ciągle klepie wyuczone modlitwy, to tylko drażni Bogów. Tak właśnie robią moherowe berety, znam kilka i wiem, jak postępują. Proszę nie traktować tego posta, jako obraża, lecz jako szczera prawda.
bogów?...
++++++++++
No bogów co się dziwisz ?

Kiedyś mieliśmy czteroosobowego ( Światowid) teraz mamy trój osobowego .

Napisał(a): ~agrg -

banita53
~jkhh
bogów?...
++++++++++

Bóg jest jeden.

~agrg
banita53
~jkhh
bogów?...
++++++++++

Bóg jest jeden.
+++++++++++
Słusznie ale swoja drogą roztrojenie jaźni jest masową epidemią heheh

~kobieta Różaniec jest siłą nie do pokonania dla diabelstwa.
+++++++++++++
Dlaczego różańcowych nazywasz diabelstwem ?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Różaniec- pogańska praktyka?...