758
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń67 tys.
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +38
758 ppt ?

rozmowa kwalifikacyjna korpo (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: rozmowa kwalifikacyjna korpo

Napisał(a): ~cristof -

~gość Byłem na wielu rozmowach kwalifikacyjnych. Mam duże doświadczenie.

Popełniasz pewien błąd.
To, że nie dostałaś tej pracy nie oznacza, że zrobiłaś coś źle.

Jak się zachowywać.

1. Pewność siebie
2. Mówić o swoich zaletach, nie koniecznie wprost.
3. Odpowiadać rzeczowo na pytania.
4. Nie denerwować się, nie pokazywać zdenerwowania
5. Odwoływać się do CV
6. Warto powiedzieć jakiś komplement w kierunku firmy (bez personalnych)
7. Trzeba się przygotować na czasami absurdalne pytania
8. Warto samemu zadać kilka pytań co do przyszłego stanowiska czy firmy
9. Liczy się dobre obranie, wyraża szacunek do rozmówcy i pracy
10. Musisz być przygotowana na pytania o swoje wady
musisz polaczy punkty: 1 i 8 zapytac iile/jaka bedzie pensja a natepnie zepchnac do defenzywy komisje pytanie DLACZEGO TAK NISKA - wtedy masz mozliwosc wykazania swojej wiedzy umiejetnosci poniewaz bedziesz mial mozliwosc (uzasadniajac) wykazac sie znajowmoscia tematu;
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Calineczka -

altgr Niczym się nie przejmuj, będzie następna lepsza praca, w korporacjach panuje kolesiostwo i czasami osoba szukająca pracy ma lepsze papiery od całej zgraj darmozjadów tam pracujących, a oni bardzo nie lubią ludzi myślących i mądrzejszych.
Zgadza się , oni bardzo nie lubią ludzi myślących i mądrzejszych.

Napisał(a): ~NO I CO -

Znajomy otrzymał pytanie od sekretarza m. Gdyni ( Zająca) czy umie szybko jeżdzić na łyżwach ? Odpowiedział , a co to ma do rzeczy. Wówczas mu powiedziano, że prezydent Gdyni ( Szczurek) takich potrzebuje. Chodlo o pracę w U.M.Gdynia.

Napisał(a): ~Anka -

Miałam krótki epizod z pracą w, jak to nazywają "korpo" i szczerze radzę trzymać się z dala od tego typu przybytków, ale wracając do tematu: co poszło nie tak?! ktoś był tańszy!
Wolę pracować w firmie garażowej, w której panują zdrowe relacje między ludźmi

Napisał(a): ~mmm -

musisz wiedziec ze sa dwa rodzaje rozmow- rozmowa z hr i rozmowa z ludzmi dla/z ktorymi bedziesz pracowac...
u mnie hr zadawal pytania raczej durne, interview na inzyniera a pytania typu dlaczego niebo jest szare. problemem sa pytania o sytuacje rodzinna- tak naprawde nikt nie ma prawa pytac cie o zycie prywatne, tak wiec nalezy z tego umiejetnie wybrnac bez niesmaku. no chyba ze chcesz przedstawiac swoja 4rke dzieci, 5-te w drodze i kotem jarka opiekujesz sie w wolnym czasienikt nie ma prawa krytykowac faktu ze dojezdzasz autobusem , nie masz prawka lub nie czujesz sie komfortowo jezdzac samochodem.
Co mozesz zrobic wiecej? byc soba i przygotowac sie lepiej na pytania, dobra rada to potraktoj rozmowy kwal. jako sport i chodz na nie tak by nabyc obycia.
uwierz ze glebszy dekolt, krotka spodniczka jak co niektorzy radza sa nieprofesjonalne, sa tez absurdem i nikt nie powinien takiego podejscia tolerowac. wiele sie slyszy... kiedys na rozmowie dwoch facetow poprosilo absolwentke o sciagniecie zakietu tak by mogli sobie na c$cki popatrzec... dziewczyna i tak pracy nie dostala..
inni powiedza masz walory... to je wykorzystaj... to juz twoje sumienie... ale psujesz rynek bo oni tego pozniej oczekuja od kazdej...
Z doswiadczenia- corporacje sa dle d$powkretow i lizusow, sa lepsze miejsca do pracy. niby oferuja rozwoj itd. jednak nikogo ze stolka nie zrzucisz w polszy... tak moze zdarzyc sie we francji, usa czy uk. w polsce jednak wiekszosc korporacji to popychacze dla zagranicy...

"wiemy ze godziny sa normowane czasem pracy, aczkolwiek milo jest zobaczyc ludzi pracujacych po godzinie 18tej... " (biuro czynne do 16.30...)
a potem " szefie mam 30 godzin do wpisania w projekt, co mam z tym zrobic? ... hmmm... nie mozesz tego w nadgodziny wpisac ani w projekt bo za duzo wyjdzie... mam tu dla ciebie voucher na gym ( wart az cale 20zl ...) .... w ramach odpoczynku od pracy... dziekuje za trud wlozony w prace... teraz prosze sie zrelaksowac... "

Napisał(a): ~RafkoBezradović -

Myślę sobie, że nie dostałaś pracy z najbardziej banalnych powodów na świecie tzw "brzytwa Ockhama". Po prostu kobieta lub ewentualnie mężczyzna byli bardziej atrakcyjni fizycznie od Ciebie i tyle. Po prostu wpadli w oko skrutatorowi i tyle i tu doświadczenie, czy wykształcenie nie maja żadnego znaczenia. Bzdury typu: zachowuj się pewnie, ładnie się ubierz są dobre na szkoleniach dla bezrobotnych. Prawda jest taka, że jak kogoś potrzebują to go przyjmą i zrobią z niego prezesa, a jak nie potrzebują to bez względu na klasyfikacje go oleją.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • rozmowa kwalifikacyjna korpo
Do góry strony: rozmowa kwalifikacyjna korpo