48
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +26
48 ppt ?

Rozmowa kwalifikacyjna to dla mnie stres - co robić? (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Rozmowa kwalifikacyjna to dla mnie stres - co robić?

Napisał(a): nartekmotylek -

który prowadzi mnie do długotrwałego bezrobocia i podejmowanie prac zleceń poniżej kwalifikacji.
Zawsze jestem punktualna, ładnie ubrana, czytam stronę internetowa firmy, aby być przygotowana na wszelkie pytania. W momencie dojścia do rozmowy mam nagłe ataki paniki, robię sie czerwona, spięta. Rekrutująca zawsze pyta czemu Pani sie tak stresuje, ja nie gryzę, ale to i tak zawsze przekreśla moje starania o pracę.
Mimo tego staram sie chodzić na te rozmowy nawet w ramach opanowania stresu. Ale nic z tego. Ostatnio miałam nawet chwilowe zaćmienie przed oczami pod wpływem emocji, mimo, ze rekruterka była miła.
Nic mi nie pomaga, żadne zioła, sport.
INTERIA.PL

Re: Rozmowa kwalifikacyjna to dla mnie stres - co robić?

Napisał(a): Jiraya -

Trening czyni mistrza. Poproś znajomych, niech Cię cisną jak na przesłuchaniu. Niestety społeczne aspekty i umiejętność socjalizowania zaprowadzi Cię dalej w karierze nic same umiejętności i doświadczenie. Mówię tak, bo przekonałem się na sobie - dopiero specjalne kwalifikacje które zahaczyły trochę o budowanie więzi z innymi i generalne skile socjalne otworzyły mi ocz,y jak takie bzdety jak patrzenie w oczy, aktywne słuchanie i podsumowywanie tego co inni do nas mówią, jak bardzo to pomaga. Musisz niestety się przyłożyć i szybko dorosnąć do tych socjalnych mechanik, jeśli nie to zawsze będziesz z boku, chować się. Ale dobrze, że otwarcie przyznajesz, że masz problem, wiesz nad czym pracować, więc do roboty!

Napisał(a): ireneo -

stevn Masz najprawdopodobniej zaniżoną samoocenę i niskie poczucie własnej wartości...
widzę to odmiennie. Ma zaniżoną samoocenę i wysokie poczucie własnej wartości. I to jest dopiero logiczne.

Napisał(a): nartekmotylek -

ireneo
stevn Masz najprawdopodobniej zaniżoną samoocenę i niskie poczucie własnej wartości...
widzę to odmiennie. Ma zaniżoną samoocenę i wysokie poczucie własnej wartości. I to jest dopiero logiczne.
To prawda jednocześnie samoocena wyniosła i zaniżona. To budzi dysonans i frustracje u mnie.

nartekmotylek
ireneo
To prawda jednocześnie samoocena wyniosła i zaniżona. To budzi dysonans i frustracje u mnie.
No nie jest tak, bo tak być nie może. Jakby odniósł się klasyk nowodworski. Wskazałem na tautologię. Nie można mieć niskiej samooceny i równocześnie wysokiego mniemania. Ty jesteś nieprzygotowana na stres. I to wszystko. Oceniasz się wysoko, ale z góry zakładasz, że się zaprezentujesz poniżej własnych oczekiwań. Jest lek, pewnie nie jedyny, ale próbuj. Kiedy podejdziesz, pomyśl, że lepiej byś się spisała na tamtym stołku niż ta osoba, który go zajmuje. No cóż, jakoś zdeprecjonujesz niewinnego przp0ytywacza. To jedna pozwoli ustawić się w partnerskich relacjach. Debiutanci wystąpień do licznego audytorium projektują się podobnie. Po spojrzeniu na tłum, ocenie ( w myślach ) jako stado tumanów zwykle nabiera się pewności siebie. Ty też siadasz jako lepsza od interlokutora. Twój udział traktuj jako formalność.

Napisał(a): stevn -

ireneo
No ktoś z jej otoczenia zburzył tą pewność siebie, więc nie bardzo Twoja opinia jest w tym miejscu akuratna..

comson Tylko czy później w pracy cały czas masz zamiar brać leki, żeby utrzymać równowagę psychiczną? Na dłuższą metę to się nie uda.
co innego rytm pracy, a co innego rozmowa kwalifikacyjna, od której nagle bardzo dużo zależy. To jak egzamin.

Napisał(a): ~Jagoda3299 -

też kiedyś bardzo się stresowałam takimi rozmowami, ale z czasem nauczyłam się radzić sobie z tym. Na rożnych blogach dotyczących tematyki rynku pracy, jak np. tu praca-lodzkie.pl, można znaleźć porady dotyczące rozmów rekrutacyjnych. Jeśli stres az tak bardzo kogoś paraliżuje, to może powinien wybrać się do psychologa…
« Wróć do tematów
Do góry strony: Rozmowa kwalifikacyjna to dla mnie stres - co robić?