32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +6
32 ppt ?

rozszerzone źrenice mojego chłopaka (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

rozszerzone źrenice mojego chłopaka

Napisał(a): ~zoja -

Hej wszystkim. Macie jakieś doświadczenia odnośnie tego, co mogą oznaczać rozszerzone źrenice? Od jakiegoś czasu mój chłopak dziwnie się zachowuje. Nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Jak coś mówi to jakoś tak bardziej chaotycznie niż zwykle. I do tego te źrenice... Oczy ma jak węgielki. Przez te rozszerzone źrenice prawie tęczówki nie widać. Mało tego ich wielkość nie zmienia się w stosunku do ilości światła. Nie wiem o co chodzi. Jak kiedyś zwróciłam na to uwagę to stwierdził, że przesadzam, że to może od zmęczenia. Ale przeciez nie jestem głupia. Zmęczenie nie powoduje rozszerzania się źrenic. Czy to jakaś choroba, a może zaczął brać narkotyki...?!!!
INTERIA.PL

Re: rozszerzone źrenice mojego chłopaka

Napisał(a): yeti48 -

Narkotyki to tylko jedna z przyczyn zmian wielkości źrenic.
Poniżej kilka innych...

Silny strach, przerażenie - źrenica staje się duża i przyjmuje okrągły kształt.
Przy odczuwaniu różnych silnych emocji np. miłość, wzruszenia (powiększenie źrenic).
Uszkodzenia nerwu okoruchowego (silne rozszerzenie źrenic).
Chorób żołądka (małe źrenice).
Zaburzeń ukrwienia mózgu (zniekształcenie i owalny kształt źrenic).
Nerwicy (powiększone źrenice).
Bezsenności (duże, okrągłe lub owalne źrenice).
Stosowania różnego rodzaju leków (np. atropina, homatropina, hioscyna i eumydryna) gdzie dochodzi do silnego poszerzenia źrenic.
Zażywania narkotyków (np. kokaina)- zwiększenie wielkości źrenic.
Urazów oka czy głowy.
Guzów mózgu, który początkowo delikatnie z czasem coraz silniej uciska na struktury nerwowe co prowadzi do zaburzeń w prawidłowej pracy oka. Może to także wynikać z podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego. Stan ten stanowi bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia oraz życia pacjenta
Różnego rodzaju chorób, w tym chorób płuc, przy stwardnieniu rozsianym.
Aury przedmigrenowej (często pojawia się anizokarioza).
Infekcji gałki ocznej.
Uszkodzenia nerwu okołoruchowego, tj. III nerwu czaszkowego (mamy tutaj do czynienie najczęściej z jednostronnym poszerzeniem źrenicy).
Udaru mózgu (zwłaszcza przy pierwotnym naczyniowym uszkodzeniu pnia mózgu).
Urazu bądź po zabiegu neurochirurgicznym.
Obecności w mózgu tętniaków (silne poszerzenie źrenic).
Zapalenia źrenic (rozszerzone źrenice).
Jaskry ostrej oraz zapalnej przewlekłej (źrenica przyjmuje kształt owalny, jest rozszerzona i widoczny jest w niej zielonkawy odblask).
Choroby Potta (zwężenie obydwu źrenic bądź tylko jednej).
Guzów rdzenia kręgowego (zwężenie tylko jednej źrenicy).
Wycięcia tarczycy (rozszerzenie źrenicy aczkolwiek krótkotrwałe).

Re: rozszerzone źrenice mojego chłopaka

Napisał(a): ~zoja -

~tralk zastanawiające jest to, że z jakiegoś powodu uważasz, że rozszerzone źrenice twojego chłopaka świadczą o tym, że zaczął brać narkotyki. skąd takie podejrzenie?
Tak, jak napisałam w poście, że od jakiegoś czasu też dziwnie się zachowuje. Niedawno zaczął nową pracę. Pracuje przy organizacji różnych eventów.. nie jestem pewna czy ci ludzie tam...
« Wróć do tematów
Do góry strony: rozszerzone źrenice mojego chłopaka