218
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi106
  • Ocen na +5
218 ppt ?

Rozwód z orzeczeniem o winie (107)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Rozwód z orzeczeniem o winie

Napisał(a): pollita -

Co mi daje taki zapis? I jak tę "winę" udowodnić.Mój mąż przyznał mi się do zdrady ale słownie.I w któejś z kłótni powiedział, że nie zamierza tego powtarzać przez sądem i że zrobi wszystko żeby mi tę winę udowodnić, że zaniedbałam pożycie małżeńskie. co zrobic teraz? nie stać mnie na super adwokata
INTERIA.PL

Re: Rozwód z orzeczeniem o winie

Napisał(a): gość -

Najwiekszym wynagrodzeniem bedzie dla Ciebie ze ta wyprana scierka nie jest juz w Twoim zyciu.. Po co to udowadniac... przeciez to wyprany ciuch z lumpeksu... daj sobie na spokoj i zacznij ukladac sobie zycie z normalna osoba a nie dorozwinieta do zwiazku i zycia wsrod ludzi..

Jeżeli dochodzi do rozwodu wina zawsze jest po obu stronach. Rozwód sam w sobie jest wyczerpującym zdarzeniem, więc po co się szarpać i prać brudy przed obcymi ludźmi lepiej rozejść się jak cywilizowany człowiek.

Witam:)
Proponuję rozwód za porozumieniem stron, nie ma sensu prać brudów w sądzie, poza tym, jest jedna rozprawa i jesteście wolni.
Przypuszczam, że bez świadków ani on Tobie nie udowodni winy, jeśli zaś będą świadkowie, to będziecie się rozwodzić latami...
Ja rozwiodłam się 2,5 roku temu za porozumieniem stron, była tylko jedna rozprawa, miałam świadka ( mojego tatę), żeby poświadczył, że córce się krzywda nie dzieje, mieliśmy również ustaloną między sobą kwestię alimentów, wszystko trwało raptem 30 min.
Obecnie chcę się zająć podziałem majątku, ponieważ były mąż nie wywiązał się z obietnicy i chciał mnie wyrolować.

gość Witam:)
Proponuję rozwód za porozumieniem stron, nie ma sensu prać brudów w sądzie, poza tym, jest jedna rozprawa i jesteście wolni.
Przypuszczam, że bez świadków ani on Tobie nie udowodni winy, jeśli zaś będą świadkowie, to będziecie się rozwodzić latami...
Ja rozwiodłam się 2,5 roku temu za porozumieniem stron, była tylko jedna rozprawa, miałam świadka ( mojego tatę), żeby poświadczył, że córce się krzywda nie dzieje, mieliśmy również ustaloną między sobą kwestię alimentów, wszystko trwało raptem 30 min.
Obecnie chcę się zająć podziałem majątku, ponieważ były mąż nie wywiązał się z obietnicy i chciał mnie wyrolować.
a widzisz, czyli jednak nie trzeba było tak pobłażać...

gość Jeżeli dochodzi do rozwodu wina zawsze jest po obu stronach. Rozwód sam w sobie jest wyczerpującym zdarzeniem, więc po co się szarpać i prać brudy przed obcymi ludźmi lepiej rozejść się jak cywilizowany człowiek.
Ehe, jak u mojej koleżanki, ona uwalona trójką dzieci, rzadko śpiąca, dbająca o mezusia i dom, jak o bogów jakichś, po kilku latach okazało się, że on zawsze taki zajęty, bo nieźle sie zabawiał na boku, do niej miał tylko pretensje , że żle wygląda (na przykład) zamaist trochę kobicie pomoc. Mialaby pozowlic winowajcy pozowlic odejsc, dając mu poczucie, że jej cacy i bez zabezpieczenia alimentami? A dlaczego?

No skoro Cię zdradzał to musiał mieć jakiś powód, po prostu nie zaspokajałaś jego potrzeb, inna dała mu to czego chciał. Więc to jest twoja wina, a nie jego. Mam nadzieję, że sąd orzeknie winę z twojej strony.

Przede wszystkim bardzo dużo zależy od charakterów małżonków. Jeśli oboje nie czują się winni i chodzi o utartą "niezgodność charakterów" (czasami to dziwnie brzmi po np. 20 latach pożycia) sprawa jest oczywista dla sądu i wystarczy zazwyczaj jedna rozprawa i po "kłopcie". Gorzej, jeśli przynajmniej jednemu z nich nie odpowiada wizja rozwodu (jest temu przeciwny, bo nadal kocha partnera), są dzieci, albo wina tak do końca trudna jest do przypisania jednej ze stron, bo często po części różnych zaniedbań winni są oboje (każdy ma na sumieniu mniejsze lub nieco większe grzeszki, które wprowadziły zamieszanie w związku). Taka sytuacja jest u mnie. Partner/a ma mi za złe kilka rzeczy (nigdy nie doszło z mej strony do zdrady), myśli o rozwodzie, powtarza, że kiedyś i tak mnie zostawi, a ja nadal kocham i robię wszystko, aby nasza rodzina była trwała i szczęśliwa, tym bardziej, że są dzieci. Wiem (przynamniej teraz tak myślę), że jeśli sprawa trafiłaby na wokandę "pójdę na noże" i postaram się udowodnić ślepy egozim, głupi upór, zawiść oraz to, że jest jak w przysłowiu "przygarniał kocioł garnkowi". Druga połówka ma na sumieniu wiele grzeszków, które w oczach każdego nie cementują związku a wręcz odwrotnie. Wiem o wielu sprawach o których nawet nie powiedziałem że wiem, bo nie chcę psuć naszych relacji, ciągle wierzę, że to nic nie znaczy i że ocalę nasz związek. Wiem też, że kiedy będę pod murem, przywołany/a do odpowiedzi, użyję tych argumentów, bo niewielka jest granica pomiędzy miłością a nienawiścią.

jak da mu rozwód za porozumieniem stron to bedzie jej mógł na złość robić, np (bedzie sie mógł starać o alimenty od niej) nie wiem jaki jest wasz ststus finansowy...a jak ty nie pracowałaś podczas waszego małżeństwa i udowodnisz mu wine to Ty sie możesz starac o alimenty od niego, no i na tym polega różnica, rozwodu z orzeczeniem lub bez....
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak dlugo trwa rozwod z orzekaniem o winie forum
  • rozwd z orzeczeniem o winie forum
  • Rozwody forum
  • rozwd z obopolna win
  • czy wygralyscie na rozwodzie
  • rozwd forum dyskusyjne
  • rozwd z orzekaniem o winie forum
  • rozwd z orzekaniem o winie podzia majtku
  • jaki jest podzial majatku przy orzeczeniu o winie
  • rozwod z orzeczeniem o winie a podzial majatku