Komentarze (82)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Kek -

Żebyście widzieli jak prywaciarstwo w moim mieście wije się i buczy, że coraz mniej chętnych do pracy, że Ukraińcy też zaczynają stawiać warunki a nie zgadzać się na wszystko jak rok temu oraz wyjeżdżają na zachód. Na staże z UP z bajeczkami o zatrudnieniu jak się sprawdzą też chętnych nie ma, nawet UP oddawał kasę z powrotem bo nie wydał na staże z braku chętnych. Ogłoszenia z minimalną krajową wiszą miesiącami a prywaciarze buczą, że naród roszczeniowy przez 500 i nie szanuje pracy. Opasłe prywaciarstwo tak huczy, że aż garnitury trzeszczą.
Odpowiedzi (3)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): xxll -

Już w mojej firmie znaleziono sposób na brak kierowców zatrudniono Ukraińców i źle się to skończyło po paru dniach ich pracy nie było już czym jeździć bo po rozbijali auta nie rozumiem pracodawców że wolą ponieść duże koszty i straty niż dać zarobić swoim pracownikom jak żeśmy jako związki próbowali rozmawiać z prezesem na temat że pracownicy nawet ci co są na stałe zatrudnieni odchodzą to odpowiedziano nam że jak odejdą to zamkną odział po prostu nie rozumiem takiego podejścia do sprawy wpuszczo miliony w kanał a nie dadzą zarobić jak dalej pracodawcy będą tak podchodzić do ludzi to nie będą mieli pracowników i Ukraińcy nie pomogą
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): von rychu -

Dziwne. Jakoś tak się dzieje, że jak rządzą "nieuki z PISu które się nie znają na gospodarce", to rośnie PKB, spada bezrobocie i mamy rynek pracownika. Jak do władzy dochodzą geniusze z AWS/PO to nagle jakiś pech, jakieś kryzysy i rosnie luka podatkowa siedmiokrotnie, trzeba podnosić VAT i inne podatki (21 razy w 8 lat), rośnie bezrobocie i ogólnie jest kaszana. Cóż za nieszczęście, że tacy specjaliści wciąż mają pecha...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Grzesiek -

Kierownikiem nie jestem pracuję jako skromny spawacz zarabiam 13k pln na miesiąc więc samochwało jesteś po prostu cienki bolek.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ok -

Na zachodzie pracodawca daje umowę nawet cudzoziemcowi.W Polsce przez 25 lat nauczyli się wyzyskiwać i oszukiwać -bezkarnie.Słabe państwo -trzeba czasu
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ewa -

skoro wracamy do starego systemmu szkolnictwa,wrucimy do dawnwgo systemu zarządzania technikum 5 lat ,obrona pracy dyplomowej,egamin maturalny ,staż w zakladzie pracy i umowy o pracę na czas nieokreślony, po stażu pracodawca decyduje czy pracownik zostaje, czy odchodzi
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): nemo -

nie kupować tam gdzie pracuja u(pa) dlincy-np w sieciówkach
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Bezrobotny50 -

Mam 50 lat, nikt mnie do pracy wziąć nie chce, nawet na umowę śmieciową! Kilka lat bez pracy, do tej pory, o etat, walczyłem z młodymi (bezskutecznie), teraz doszli Ukraińcy! Firmy w moim mieście w ogłoszeniach dają warunek - znajomość rosyjskiego! I to praktycznie na każde stanowisko pracy, nie tylko stricte fizyczne!
Jakieś propozycje, pomysły dla mnie?
Od razu piszę, do budowlanki zdrowia nie mam!
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): tablica -

ta wygląda przykładowe Ogłoszenie w PUP pt: Pracownik Budowlany:
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenie
Praca tymczasowa oferowana przez agencję:
NIE
Wymiar etatu:
nie dotyczy
Zmianowość:
nie dotyczy
Liczba godzin pracy w tygodniu: