Komentarze (74)

Dodaj komentarz

Napisał(a): spesjalista -

a to dobre "Powyższa zasada nie będzie stosowana do umów o pracę zawartych na czas określony:
- gdy pracodawca wskaże obiektywne przyczyny leżące po jego stronie." to teraz niech zdefiniują "obiektywną przyczynę", bo każdy ma inne odczucia..... ;-)
Załączniki:
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): 0krecik -

Hmm, to tak jakby komuś kto złamał nogę, założyć kompres i mówić, że wszystko będzie okey. Wszystkie umowy powinny być jednakowo o zusowione i opodatkowane. Umowa na okres próbny powiedzmy 7 dni, następnie umowy terminowe - góra na okres 2 miesięcy [prace sezonowe itd] dozwolona 1 w okresie 1 roku, a pozostałe to umowy na 1, 2 lub 5 lat oraz bezterminowe. Jak najmniej możliwości manewru, bo jak będzie jakaś szczelinka pracodawcy ja znajda i wykorzystają. I zakaz pracy dla emerytów [nie przy tym bezrobociu], chyba, że pracodawca wykaże, że nie ma nikogo innego na rynku pracy, kto by mógł wykonywać te prace, ale nie z uwagi na zarobki, tylko umiejętności.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): wasp -

Drodzy frustraci ( lub jak kto woli : potencjalni pracownicy z rozdętym ego ), komplikowanie przepisów prawa pracy Wam nie pomoże, nie będzie Wam lepiej. Pomoże Wam edukacja ekonomiczna. Tak , trzeba się uczyć ... a nie tylko łapę wyciągać "po cudze" ( najczęściej ). Sorry , taki mamy klimat - cytując klasyka !
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Malarz -

No to teraz ludzi do mojej ekipy nie będę w ogóle oficjalnie zatrudniać a płacić im będę gotówką na czarno i państwo nie zobaczy ani grosza z podatku.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Normalny -

Polscy pseudo bisnesmeni i tak znajdą obejście przepisów bo dla nich najważniejsze jest szybo się nachapać i wyzyskiwać ludzi pracujących. Umowy na zlecenie o dzieło i inne powinny być w wielu przypadkach zakazane. Wprowadzić obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę po okresie próbnym, oczywiście ze zwiększaniem co roku pensji, a nie żeby człowiek pracujący 3, 5, 10 lat w jednym miejscu miał dalej na umowie najniższą krajową. To jest przecież oszustwo.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): jazmig -

Niech oni obniżą podatki, a szczególnie haracz na zus. Blisko połowa pieniędzy jakie pracodawca wydaje na pracownika, trafia do zus i skarbówki, pracownik dostaje nieco ponad 60% tej kwoty. Wtedy nie będzie śmieciówek, umów terminowych itp. zjawisk.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): hmm -

Pojawią się masowo umowy na tzw.wolontariat lub staż.Umowy te będą gwarantowały pracodawcy zero kosztów w stosunku do wynajętego najemnika na staż określony.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): tenia -

Obejście tych przepisów już jest. Ten projekt dotyczy tylko umów o pracę. Przerwa w takim zatrudnieniu i już nowa umowa na czas określony. Albo umowa zlecenie lub o dzieło. Osoba bezrobotna i tak nie ma wyjścia.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): kamieni kupa -

Gdyby Kodeks pracy nie zmanipulowały rzady PO 1989roku to umówy śmieciowe by nie istniały.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): kamieni kupa -

Co za innowacje, Kodeks pracy był związany z prawem pracy NIE kodeksem cywilnym i tyle w temacie
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz