800
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń45 tys.
  • Odpowiedzi299
  • Ocen na +196
800 ppt ?

seks przedmałżeński a spowiedź (300)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

seks przedmałżeński a spowiedź

Napisał(a): ~pkv3 -

Mam dosyć głupi problem, mianowicie jestem przed ślubem kościelnym z moim wieloletnim partnerem i
wiem, że to jest niezgodne z nauczaniem kościoła, ale uprawiałam z nim kilka razy seks. I teraz mam dylemat i problem przed pójściem do spowiedzi, gdyż nie żałuje tego, ale bardzo mi zależy na rozgrzeszeniu i przystąpieniu do Komunii Świętej na własnym ślubie.
Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Przyznać się przy spowiedzi, czy może iść przed spowiedzią do księdza porozmawiać z nim na ten temat, żebym miała szansę na uzyskanie rozgrzeszenia.
Nie piszcie, że jestem bezbożnicą i sama dobrze wiedziałam co robię, gdyż jestem osobą wierzącą i praktykującą, jednak seks przedmałżeński jest to dla mnie temat do którego mam odmienną opinie w porównaniu do nauk kościelnych.
INTERIA.PL

Re: seks przedmałżeński a spowiedź

Napisał(a): Air842 -

buc1 Odpowiedz nam coś więcej, o tym seksie, czy było fajnie i cudowne odczucia? Czy ból i cierpienie?? Pytam, bo według nowej religii toruńskiej PiS , to seks ma zniknąć ze słownictwa polskiego. A kopulacja nie może być przyjemnością tylko aktem obowiązku i taki jest program nauczania w szkołach podstawowych. Zatem polecam seks w ubraniu i bez pieszczot, oraz gry wstępnej, tylko ma być zwierzęcy akt kopulacji. Czym ty się martwisz, kiedy jeden z księży obracał ministranta na ołtarzu twierdząc, że taka jest wola Boża.
cyt"A kopukacja /straszne slowo/ nie moze byc przyjemnoscia tylko aktem obowiazku " W tej dziedzinie PiS nie ma wiekiego doswiadczenia. jest tam wiele osobo zyjacych samotnie czyli i cnotliwych ..Oni moga mowic co chca ,bo i tak ich nikt nie slucha
Pomysl ,jezeli kochasz partnera to milosc i uczucie samo da o sobie znac musze leciec

Napisał(a): ~gość -

buc1 Odpowiedz nam coś więcej, o tym seksie, czy było fajnie i cudowne odczucia? Czy ból i cierpienie?? Pytam, bo według nowej religii toruńskiej PiS , to seks ma zniknąć ze słownictwa polskiego. A kopulacja nie może być przyjemnością tylko aktem obowiązku i taki jest program nauczania w szkołach podstawowych. Zatem polecam seks w ubraniu i bez pieszczot, oraz gry wstępnej, tylko ma być zwierzęcy akt kopulacji. Czym ty się martwisz, kiedy jeden z księży obracał ministranta na ołtarzu twierdząc, że taka jest wola Boża.
Spadaj psycholu z tego tematu!!!

Napisał(a): ireneo -

Wedle Sagi Rodu Dawida, seks przedmałżeński jest nawet zalecany. O spowiedzi nic nie ma.
To wymyślili zwiotczali starczy, by sie podniecać dokonaniami Zuzanny.

Napisał(a): gość -

Co za IDIOCI się tutaj wypowiadają ,współczuje szczerze autorom którzy chcą się podzielić z innymi swoimi problemami ,dylematami czy poprostu licza na szczera wymiane zdan ...Ale za każdym razem jak tu wchodzę i czytam te bzury pisane ciagle przez te same osoby to poprostu odpadam ,oddział psychicznie nieuleczalnych !!!!

Napisał(a): ~Psycholog -

A po co idziesz do spowodzieni nierządnico? przecież masz grzech śmiertelny dla ciebie nie ma już ratunku myślisz, że od razu jak pójdziesz do spowiedzeni to wszystko będzie ok? nie przestrzegasz zasad katolickich to nie ma dla ciebie już ratunku! po spowiedzi jak dostaniesz jakimś cudem rozgrzeszenie będziesz dalej grzeszyć więc w tym przypadku spowiedź nie będzie ważna. Tyle lat się mówi seks przed ślubem, a co ludzie robią? uprawiają przed ślubem paranoja

~alaaa Mam ten sam problem, spróbuj porozmawiać z jakimś księdzem.. Myślę, że wszystko się rozwiąże dobrze..

Ja mam jeszcze gorzej, bo ja jeszcze ślubu nie planuję..
A po co idziesz? nie przestrzegasz zasad kościoła to nie ma dla ciebie ratunku! do spowiedzi się idzie jeśli chcemy się poprawić ty widać, że nie chcesz, więc w tym przypadku spowiedź jest nie ważna. Mam nadzieje, że ksiądz nie da wam rozgrzeszenia i was opierdzieli na cały głos w całym kościele.

Napisał(a): ireneo -

Tarjei Ciekawe czy ktoś potrafi wyjaśnić, czemu Panu Bogowi tak strasznie miałoby przeszkadzać, że dwoje ludzi zrobi sobie dobrze ? Czy Pan Bóg tak nienawidzi tego, że człowiek śmie mieć z czegokolwiek przyjemność? A może jakaś zazdrość Boża?
Nikt tego nie wyjaśni, gdyż bogu na tym nie zależy. Przeciwnie, zaleca, by sprawdzić przydatność wybranki.

Tarjei Ciekawe czy ktoś potrafi wyjaśnić, czemu Panu Bogowi tak strasznie miałoby przeszkadzać, że dwoje ludzi zrobi sobie dobrze ? Czy Pan Bóg tak nienawidzi tego, że człowiek śmie mieć z czegokolwiek przyjemność? A może jakaś zazdrość Boża?
Panu Bogu nie przeszkadza ,ze ludzie sie kochaja ,,,, Panu Bogu przeszkadza ,ze ludzie sie nie kochaja i wykorzystuja sie seksualnie ,,ze sex jest przygoda ,ktora pozostawia po sobie DZIECI . Problem niechcianej ciazy ,ktora komplikuje sytuacje kobiety.Panu Bogu przeszkadza ,ze kobiety w takiej ciazy/ ,gdzie nie wiadomo ,kto jest ojcem/ poddaja sie aborcji . Bog nie ma zazdrosci Boga nie pochwala zachowania nieprzemyslanego ..

A co do seksu przedmalzenskiego ... nie widze problemu j "kto by kupowal kota w worku Po to jest rok narzeczenstwa ..

ireneo
Nikt tego nie wyjaśni, gdyż bogu na tym nie zależy. Przeciwnie, zaleca, by sprawdzić przydatność wybranki.
No to tu jestesmy tego samego zdanie .. nalezy sprawdzic przydatnosc wybranego

Napisał(a): ~ekspert -

Seks został stworzony tylko po to żeby się ludzie rozmnażali

Air842
ireneo
No to tu jestesmy tego samego zdanie .. nalezy sprawdzic przydatnosc wybranego
Nie należy sprawdzać, bo nie ma czego ludzie są fizycznie idealnie dopasowani.
« Wróć do tematów
Do góry strony: seks przedmałżeński a spowiedź