465
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń38 tys.
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +67
465 ppt ?

Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): Sobia -

Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo już nie mam pomysłów, w jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu. Próbowałam już chyba wszystkiego, ze wszystkich stron poradnikowych. Stosowałam świece dymne, jakieś kręcące się wiatraczki, odstraszacze elektroakustyczne i takie tam podobne cuda i sposoby na na krety. Nie chcę stosować trutki na krety, bo szanuje każde życie, ale to co ten kret robi z moim ogrodem, to tylko chce mi się płakać. Słyszałam, że czosnek w połączeniu z roślinami, takimi jak aksamitka, bazylia i komosa ponoć odstraszają krety. Wystarczy wrzucić czosnek do krecich dziur w ziemi i obsadzić ogród tymi roślinami. Dzisiaj wybieram się po te rośliny, aby je posadzić. Czy komuś udało się wypłoszyć krety dzięki takim sposobom? Czy zabicie kreta jest niestety tylko jedynym sposobem.
INTERIA.PL

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~balina0 -

Nie, nic nie pomaga. Pomoc to pies który lata po ogrodzie - krety nie lubią hałasu, oraz kot którego sumienie jest wolne od klauzuli nie zabijaj.
Jak w ogrodzie są tzw mysiory tudzież pieski ziemne które zryją cały ogródek z 40 cm pod ziemią, to zawsze przyjdzie kret i wykorzysta tunele poszerzając je dla siebie.

Napisał(a): ~kara -

Ja mam jeden sprawdzony sposób wystarczy powkładać w tunele , w kretowiska łodygi róż, które przycina się na wiosnę. zawsze zostawiam sobie tą tajną bron i wyciągam w razie potrzeby. To naprawdę skuteczny sposób kret wynosi się na sąsiednie działki...

Napisał(a): ~Kreciczka -

~Ilona Nic co znalazłam w sklepach nie pomogło dopiero jak ktoś polecił mi zużyty żwirek z kociej kuwety, udało się pozbyć kreta na stałe.
A to każdy rodzaj żwirku? Czy jakiś konkretny? Bo mój kot używa silikonowego, nada się?

Napisał(a): ~qwerty -

Miałem jedno wielkie kretowisko.Pijąc kawę na ogrodzie kawę widziałem nie raz jak powstawał kopczyk.Az do momentu jak pojawila sie kotka na ogrodzie.Ja jej dawałem jeść a ona w zamian przynosiła jak nie kreta to inne gryzonie.Od kilku lat mam spokój na trawniku i Wdzięczna kotkę
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • rycynowiec kwiata aksamitka i komosa
Do góry strony: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie