484
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń40 tys.
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +68
484 ppt ?

Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~ala -

~balina0 Nie, nic nie pomaga. Pomoc to pies który lata po ogrodzie - krety nie lubią hałasu, oraz kot którego sumienie jest wolne od klauzuli nie zabijaj.
Jak w ogrodzie są tzw mysiory tudzież pieski ziemne które zryją cały ogródek z 40 cm pod ziemią, to zawsze przyjdzie kret i wykorzysta tunele poszerzając je dla siebie.
W okół domu mam 20a działkę. Dom nowy. Chciałam mieć piękne iglaki, pare drzewek i krzewów owocowych, i parę grządeczek na przysłowiową pietruszkę i koperek, piękny trawnik z reszty. I nic z tego !!! Krety rujnowały mi wszystko, kretówka na kretówce. Wszystkiego próbowałam. Aż niespodziewanie, przygarnęłam 2 psy husky (parka), wyrzucone blisko mego domu, przez miastowych ! Przygarnęłam, choc z początku sie ich ..... po prostu bałam. Znajomy weterynarz zajął się nimi i okazało się że psy są zadbane i wszystko jest ok. Dostały swoje budy, no i wszystko co psu potrzeba i ....... wolny wybieg !!! Po dwóch tygodniach nie miałam ani jednej kretówki. A teraz ? Kocham te psiska, są cudne, kochane ....... nie tylko za brak kretów :)
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Katrina -

~qwerty Miałem jedno wielkie kretowisko.Pijąc kawę na ogrodzie kawę widziałem nie raz jak powstawał kopczyk.Az do momentu jak pojawila sie kotka na ogrodzie.Ja jej dawałem jeść a ona w zamian przynosiła jak nie kreta to inne gryzonie.Od kilku lat mam spokój na trawniku i Wdzięczna kotkę
A zimą gdzie kotka przebywa ?

Napisał(a): ~wiesiek -

Weź 50 cm drutu(prostego) przekroju 6do 8milimetrów.Wsadź go ziemię gdzie buszują krety.Na ten pręt nałuż butelkę plastikową typu pet.Resztę zrobi wiatr.Krety nie znoszą hałasu.Bardzo ale to bardzo skuteczne.Pozdrawiam

Napisał(a): ~gość -

Przez wiele lat walczyłam z kretami na działce i ktoś mi doradził, żebym wysiała niskie aksamitki, tak też zrobiłam. Krety i nornice wyniosły się na stałe, ale co roku wsadzam je ponownie, bo są to kwiatki jednoroczne. Powodzenia.

Napisał(a): ~Robin -

Jest tylko jeden jedyny zpisob zam z tym wojowalem 4 lata a pomaga tylko siersc z psow ,w kazda dziure wkladas maly klebek siersci popychasz kijem glebiej jakis 20 cmi kret juz do ciebie na dzialke nie powroci ,pamietac nalerzy aby tak zrobic zkazda wykopana dziaura przez kreta a zapomnisz o kretach na zawsze

Napisał(a): ~LUDWIK -

Od 3 lat na wiosnę do kopców wkładałem włosy które dostaję od zaprzyjaźnionego fryzjera.
Przez cały sezon ogródkowy miałem spokój. W zimie po sezonie ogródkowym czasem parę kopców powstało ale w tym roku zero.Polecam.

Napisał(a): ~gość -

Ja obcinam końcówki butelek plastikowych /denka/ od strony nakrętki wkładam do dziury wlewam wodę z węża i robię mu przeciąg. On tego nie lubi i tak w każdy kopiec i się wynosi na parę lat albo całkowicie. jest jeszcze drastyczny sposób to petardy tez bardzo skuteczne. bo niszczą korytarze, ale to dla kogoś o silnym usposobieniu.[b][/b]

Napisał(a): ~MJS -

~Kreciczka
~Ilona Nic co znalazłam w sklepach nie pomogło dopiero jak ktoś polecił mi zużyty żwirek z kociej kuwety, udało się pozbyć kreta na stałe.
A to każdy rodzaj żwirku? Czy jakiś konkretny? Bo mój kot używa silikonowego, nada się?
Powąchaj , a będziesz wiedział ;-)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • komosa na krety
  • rycynowiec kwiata aksamitka i komosa
Do góry strony: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie