509
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń42 tys.
  • Odpowiedzi66
  • Ocen na +71
509 ppt ?

Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie (67)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): gość -

Krety polują na pędraki znajdujące się w ziemi, to takie spasione biało czarne "robale" jak krewetka. Żyją w ziemi kilka lat ( a jest ich ogromnie dużo, widać to szczególnie wiosną jak się robi coś w ziemi) a potem zmieniają się w takie czarne chrząszcze czy chrabąszcze, coś w tym sensie.Te robale w obu postaciach zjedzą wam w ogrodzie wszystko bo są roślinożerne. Krety zjadają tylko robale i nie zjadają roślin.Wybór należy do was.

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~star -

~kot wystarczy zrobić w dziure duze kupsko po libacji. na pewno pomoze
Szczególnie po wypiciu tzw siary czyli polskiego taniego wina owocowego będącego przysmakiem wszelkich lumpów krajowych bo zagraniczni po tym wykorkują.

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): AgaStrong -

Dzień Dobry Wszystkim!

Nic ciekawego nie przychodzi mi do głowy, w jaki to sposób można byłoby się pozbyć kreta z ogródka. Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany wymianą swoje starej barierki na tarasie lub balkonie domu, to podaje namiary na firmę na stronie której można samemu być projektantem swojej własnej balustrady, www.galeriabalustrad.pl :-).

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~Jul -

Najpierw należy wypłoszyć różne żyjątka buszujące w glebie Twojego ogrodu. Kret z braku pożywienia wyprowadzi się sam. Proponuję silnie zwapnować glebę uważając na rośliny lubiące gleby kwaśne. Sadzenie aksamitek, nasturcji, czosnku a ogólnie wielu aromatycznych roślin z pewnością pomoże i zniechęci kreta do stołowania się w Twoim ogrodzie. Zabijanie kreta to barbarzyństwo, jest on bardzo pożytecznym zwierzątkiem tępiącym szkodliwe owady w stadium larwalnym i nie tylko. Stosowanie pułapek jest dopuszczalne tylko pod warunkiem systematycznego przeglądania ich i wynoszenia schwytanego kreta z dala od ogrodów. Powodzenia i przyjemności z pogłaskania aksamitnego czarnego futerka. Pyszczek raczej należy omijać, krecik ma malutkie ale ostre ząbki i może skaleczyć.

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~Jul -

~Ika Najlepszym sposobem jest złapać kreta i wynieść w inne miejsce, albo po prostu...ZAKRĘCIĆ MU DRUT W NOSIE ŻEBY NIE RYŁ.....[b][/b]
Sobie zakręć kółko z drutu na czole. Dla trwałego umocowania możesz przybić gwoździem lub lepiej przymocować odpowiednio długim wkrętem ( z nacięciem krzyżowym dla spotęgowania efektu wizualnego).

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~anonim -

~Anonim Posadż rycynowca - roślina jednoroczna krety się wyniosą, a przy tym kwiat bardzo dekoracyjny. Sprawdzona metoda na działce 300m 3 sztuki wystarczają, nawet sąsiedzi na tym korzystają.
nie polecam, trujaca roslina bardziej niz cyjanek..

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~waldi -

To że masz krety na działce świadczy to tylko o tym że mają co jeść. Aby się ich pozbyć musić pozbyć się tego co ich tam przyciąga. Głównie są to larwy chrabąszcza majowego, które mają się dobrze i żyją w ziemi. Aby się ich pozbyć wykonaj roztwór wodny na bazie] wrotycza. Jesienią jest tego chwastu wszędzie dużo. Narwij tego ziela po kwitnieniu w całości i zalej w beczce wodą. Beczka 60-100 l wypełniasz tym zielem i zalewasz wodą na miesiąc. Nie zakrecać bo powstanie niesamowity fetor na całą okolice. Codziennie wymieszać, po miesiącu zlać rozcieńczać wodą i zlać całą działkę. Trzeba zlać dokładnie całą powierzchnię. Jak dobrze to zrobisz to masz spokój na parę lat. Zabieg powtarzać co dwa trzy lata. Ja miałem te same problemy przez kilka lat cuda stosowałem na te krety. Po tym zabiegu jak ręką odjął . O wrotyczu proponuję poczytać w internecie. Życzę wytrwałości. To naprawdę działa.

Pozdrawiam

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~orestes -

~balina0 Nie, nic nie pomaga. Pomoc to pies który lata po ogrodzie - krety nie lubią hałasu, oraz kot którego sumienie jest wolne od klauzuli nie zabijaj..
Po pierwsze - koty kretów nie jedzą, jeżeli złapią, to tylko dla rozrywki - pobawi się taki i odejdzie, a kret zostanie. No chyba, że wyzionie ze stresu :)))
Psów musiałoby być więcej, tak po sztuce na ar i ganiać musiałyby po działce przez cały czas. Mam psa (koty dochodzące też - od sąsiadów), ale krety mają go w tzw. wysokim poważaniu. Poza tym kret żeruje głównie w nocy, ew. nad ranem. W dzień wykonuje tylko prace awaryjne, jak mu np. komora się zawali na łebek :))). A nocą pies śpi w domu. Musimy go zamykać, bo by go lisy wyniosły na pokarm dla swoich szczeniąt. :))))
Oj, nie jest łatwe życie na wsi :)(

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~orestes -

~Jul Najpierw należy wypłoszyć różne żyjątka buszujące w glebie Twojego ogrodu. Kret z braku pożywienia wyprowadzi się sam. Proponuję silnie zwapnować glebę uważając na rośliny lubiące gleby kwaśne. Sadzenie aksamitek, nasturcji, czosnku a ogólnie wielu aromatycznych roślin z pewnością pomoże i zniechęci kreta do stołowania się w Twoim ogrodzie. Zabijanie kreta to barbarzyństwo, jest on bardzo pożytecznym zwierzątkiem tępiącym szkodliwe owady w stadium larwalnym i nie tylko....
Niestety, nie jest to prawda. Kret nie jest pożyteczny, w ogrodach i na działkach nie podlega ochronie. Jego głównym pożywieniem są dżdżownice, a pędraki to tylko pokarm sezonowy. A wytępienie dżdżownic jest dla gleby baaardzo szkodliwe dla gleby. Poza tym korytarze powodują zwiększone wysychanie gleby, a w razie dużych opadów dla odmiany powodują wymywanie gleby i usychanie roślin.
A jak się pozbyć? Nie mam pojęcia, Wypróbowałem wszystkie metody z wielu poradników i żadnego efektu. Wręcz odnoszę wrażenie, że mu się u mnie b. podoba i osiedla w okolicy członków najbliższej rodziny :)))
Na jednym z forów czytałem pomysł gościa, który proponuje umieszczenie w korytarzu czujnika ruchu z mikroładunkiem wybuchowym. Pisał, że bardzo skuteczne :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • trutka na krety forum
  • komosa na krety
  • rycynowiec kwiata aksamitka i komosa
Do góry strony: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie