479
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi63
  • Ocen na +68
479 ppt ?

Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie (64)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~orestes -

~Jul Najpierw należy wypłoszyć różne żyjątka buszujące w glebie Twojego ogrodu. Kret z braku pożywienia wyprowadzi się sam. Proponuję silnie zwapnować glebę uważając na rośliny lubiące gleby kwaśne. Sadzenie aksamitek, nasturcji, czosnku a ogólnie wielu aromatycznych roślin z pewnością pomoże i zniechęci kreta do stołowania się w Twoim ogrodzie. Zabijanie kreta to barbarzyństwo, jest on bardzo pożytecznym zwierzątkiem tępiącym szkodliwe owady w stadium larwalnym i nie tylko....
Niestety, nie jest to prawda. Kret nie jest pożyteczny, w ogrodach i na działkach nie podlega ochronie. Jego głównym pożywieniem są dżdżownice, a pędraki to tylko pokarm sezonowy. A wytępienie dżdżownic jest dla gleby baaardzo szkodliwe dla gleby. Poza tym korytarze powodują zwiększone wysychanie gleby, a w razie dużych opadów dla odmiany powodują wymywanie gleby i usychanie roślin.
A jak się pozbyć? Nie mam pojęcia, Wypróbowałem wszystkie metody z wielu poradników i żadnego efektu. Wręcz odnoszę wrażenie, że mu się u mnie b. podoba i osiedla w okolicy członków najbliższej rodziny :)))
Na jednym z forów czytałem pomysł gościa, który proponuje umieszczenie w korytarzu czujnika ruchu z mikroładunkiem wybuchowym. Pisał, że bardzo skuteczne :)
INTERIA.PL

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~Alibaba -

Krety zwalczam sproszkowaną ostrą papryką, którą wdmuchuję do korytarzy przy pomocy rurki.
Po pewnym czasie kret wynosi się, gdyż nie ma ochoty ryć codziennie nowych korytarzy. A poza tym sprawdźcie sami jak działa wciągnięcie do nosa chili. TO DZIAŁA !!!!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • komosa na krety
  • rycynowiec kwiata aksamitka i komosa
Do góry strony: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie