511
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń42 tys.
  • Odpowiedzi67
  • Ocen na +71
511 ppt ?

Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie (68)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~Alibaba -

Krety zwalczam sproszkowaną ostrą papryką, którą wdmuchuję do korytarzy przy pomocy rurki.
Po pewnym czasie kret wynosi się, gdyż nie ma ochoty ryć codziennie nowych korytarzy. A poza tym sprawdźcie sami jak działa wciągnięcie do nosa chili. TO DZIAŁA !!!!
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Kazimierz -

~orestes
~Jul Najpierw należy wypłoszyć różne żyjątka buszujące w glebie Twojego ogrodu. Kret z braku pożywienia wyprowadzi się sam. Proponuję silnie zwapnować glebę uważając na rośliny lubiące gleby kwaśne. Sadzenie aksamitek, nasturcji, czosnku a ogólnie wielu aromatycznych roślin z pewnością pomoże i zniechęci kreta do stołowania się w Twoim ogrodzie. Zabijanie kreta to barbarzyństwo, jest on bardzo pożytecznym zwierzątkiem tępiącym szkodliwe owady w stadium larwalnym i nie tylko....
Niestety, nie jest to prawda. Kret nie jest pożyteczny, w ogrodach i na działkach nie podlega ochronie. Jego głównym pożywieniem są dżdżownice, a pędraki to tylko pokarm sezonowy. A wytępienie dżdżownic jest dla gleby baaardzo szkodliwe dla gleby. Poza tym korytarze powodują zwiększone wysychanie gleby, a w razie dużych opadów dla odmiany powodują wymywanie gleby i usychanie roślin.
A jak się pozbyć? Nie mam pojęcia, Wypróbowałem wszystkie metody z wielu poradników i żadnego efektu. Wręcz odnoszę wrażenie, że mu się u mnie b. podoba i osiedla w okolicy członków najbliższej rodziny :)))
Na jednym z forów czytałem pomysł gościa, który proponuje umieszczenie w korytarzu czujnika ruchu z mikroładunkiem wybuchowym. Pisał, że bardzo skuteczne :)

Napisał(a): ~Kazimierz -

Jestem wieloletnim działkowcem, całkowicie zgadzam się z negatywną oceną skutków działania kretów !! Wszystkie opisywane środki stosowałem, czasem pomagało, ale głównie NIE. Jest jednak sposób skuteczny, to pułapki nożycowe - sprężynowe, w tym roku 9 kretów. Nie kosztują drogo, są dostępne w sprzedaży internetowej, u mnie najlepiej sprawdzily się takie o ksztalcie "beczkowatym" z zapadką blaszkową grzbietową. Prawidłowe zainstalowanie wymaga tylko odnalezienia tunelu komunikacyjnego, ważna jest geometria ustawienia na drodze kreta, u mnie złapało się 5 szt. w tym samym miejscu. Nie jest wymagana jakaś nadzwyczajna staranność, kret stale przepycha się pomiędzy korzeniami i innymi przeszkodami, więc jeśli zablokuje się tunel to obchodzi przeszkodę bokiem lub dołem, stąd mowa o geometrii. Tunel nie musi być całkiem czysty, nawet lepiej jak jest trochę gleby, którą wypycha zwalniając zapadkę. Pułapkę przykrywamy zużytą doniczką.
UDANEGO POLOWANIA !

Napisał(a): ~Piotre -

~wiesiek Weź 50 cm drutu(prostego) przekroju 6do 8milimetrów.Wsadź go ziemię gdzie buszują krety.Na ten pręt nałuż butelkę plastikową typu pet.Resztę zrobi wiatr.Krety nie znoszą hałasu.Bardzo ale to bardzo skuteczne.Pozdrawiam
Hm...to ja miałem głuchego Kreta ...na działce ustawiłem kilka drutów z butelkami ...stukały pukały ...hałas był prze kilka dni i nocy ale nowe kretowiska rowniez. Gdy żona oznajmiła ze jednak nam sie trafił głuchy kret odpuscilem. A wniosek Państwo sami wysnują...Nooo niestety albo ogrodek albo hodujemy Kreta
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • trutka na krety forum
  • komosa na krety
  • rycynowiec kwiata aksamitka i komosa
Do góry strony: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie