Odpowiadasz na:
Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Sobia
Temat dodał(a):
Sobia -
Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo już nie mam pomysłów, w jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu. Próbowałam już chyba wszystkiego, ze wszystkich stron poradnikowych. Stosowałam świece dymne, jakieś kręcące się wiatraczki, odstraszacze elektroakustyczne i takie tam podobne cuda i sposoby na na krety. Nie chcę stosować trutki na krety, bo szanuje każde życie, ale to co ten kret robi z moim ogrodem, to tylko chce mi się płakać. Słyszałam, że czosnek w połączeniu z roślinami, takimi jak aksamitka, bazylia i komosa ponoć odstraszają krety. Wystarczy wrzucić czosnek do krecich dziur w ziemi i obsadzić ogród tymi roślinami. Dzisiaj wybieram się po te rośliny, aby je posadzić. Czy komuś udało się wypłoszyć krety dzięki takim sposobom? Czy zabicie kreta jest niestety tylko jedynym sposobem.

Piszesz jako ...a zalogowani dostają więcej. lub załóż Konto Interia

Treść

Odpowiadając w dyskusji trzymaj się jej tematu. Pamiętaj o przestrzeganiu regulaminu forum.
4000 znaków do wpisania

Załączniki

Dodając odpowiedź pomyśl o załączeniu zdjęcia lub wideo.

przepisz kod z obrazka

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~Alibaba -

Krety zwalczam sproszkowaną ostrą papryką, którą wdmuchuję do korytarzy przy pomocy rurki.
Po pewnym czasie kret wynosi się, gdyż nie ma ochoty ryć codziennie nowych korytarzy. A poza tym sprawdźcie sami jak działa wciągnięcie do nosa chili. TO DZIAŁA !!!!

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~orestes -

~Jul Najpierw należy wypłoszyć różne żyjątka buszujące w glebie Twojego ogrodu. Kret z braku pożywienia wyprowadzi się sam. Proponuję silnie zwapnować glebę uważając na rośliny lubiące gleby kwaśne. Sadzenie aksamitek, nasturcji, czosnku a ogólnie wielu aromatycznych roślin z pewnością pomoże i zniechęci kreta do stołowania się w Twoim ogrodzie. Zabijanie kreta to barbarzyństwo, jest on bardzo pożytecznym zwierzątkiem tępiącym szkodliwe owady w stadium larwalnym i nie tylko....
Niestety, nie jest to prawda. Kret nie jest pożyteczny, w ogrodach i na działkach nie podlega ochronie. Jego głównym pożywieniem są dżdżownice, a pędraki to tylko pokarm sezonowy. A wytępienie dżdżownic jest dla gleby baaardzo szkodliwe dla gleby. Poza tym korytarze powodują zwiększone wysychanie gleby, a w razie dużych opadów dla odmiany powodują wymywanie gleby i usychanie roślin.
A jak się pozbyć? Nie mam pojęcia, Wypróbowałem wszystkie metody z wielu poradników i żadnego efektu. Wręcz odnoszę wrażenie, że mu się u mnie b. podoba i osiedla w okolicy członków najbliższej rodziny :)))
Na jednym z forów czytałem pomysł gościa, który proponuje umieszczenie w korytarzu czujnika ruchu z mikroładunkiem wybuchowym. Pisał, że bardzo skuteczne :)