Odpowiadasz na:
Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Sobia
Temat dodał(a):
Sobia -
Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo już nie mam pomysłów, w jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu. Próbowałam już chyba wszystkiego, ze wszystkich stron poradnikowych. Stosowałam świece dymne, jakieś kręcące się wiatraczki, odstraszacze elektroakustyczne i takie tam podobne cuda i sposoby na na krety. Nie chcę stosować trutki na krety, bo szanuje każde życie, ale to co ten kret robi z moim ogrodem, to tylko chce mi się płakać. Słyszałam, że czosnek w połączeniu z roślinami, takimi jak aksamitka, bazylia i komosa ponoć odstraszają krety. Wystarczy wrzucić czosnek do krecich dziur w ziemi i obsadzić ogród tymi roślinami. Dzisiaj wybieram się po te rośliny, aby je posadzić. Czy komuś udało się wypłoszyć krety dzięki takim sposobom? Czy zabicie kreta jest niestety tylko jedynym sposobem.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

Napisał(a): ~olka -

Kiedy liczycie się z pieniązkami i chcecie zeby to wszystko miało ręce i nogi i dobrze wyglądało to szczerze polecamhttps://www.o(...)u/c/336
Sam wybierałem ostatnio i co wazne nie poszło na to za dużo pieniązków.

Napisał(a): ~Piotre -

~wiesiek Weź 50 cm drutu(prostego) przekroju 6do 8milimetrów.Wsadź go ziemię gdzie buszują krety.Na ten pręt nałuż butelkę plastikową typu pet.Resztę zrobi wiatr.Krety nie znoszą hałasu.Bardzo ale to bardzo skuteczne.Pozdrawiam
Hm...to ja miałem głuchego Kreta ...na działce ustawiłem kilka drutów z butelkami ...stukały pukały ...hałas był prze kilka dni i nocy ale nowe kretowiska rowniez. Gdy żona oznajmiła ze jednak nam sie trafił głuchy kret odpuscilem. A wniosek Państwo sami wysnują...Nooo niestety albo ogrodek albo hodujemy Kreta

Napisał(a): lethappiness -

Ja nie wiem, co bym teraz zrobiła, gdyby po moim ogrodzie panoszył się kret. Mam pięknie zrobiony ogród przez firmę http://www.wa(...)arszawa i bardzo się obawiam, że coś może się stać. Na szczęście używam różnych specjalistycznych preparatów.

Napisał(a): ~Kazimierz -

Jestem wieloletnim działkowcem, całkowicie zgadzam się z negatywną oceną skutków działania kretów !! Wszystkie opisywane środki stosowałem, czasem pomagało, ale głównie NIE. Jest jednak sposób skuteczny, to pułapki nożycowe - sprężynowe, w tym roku 9 kretów. Nie kosztują drogo, są dostępne w sprzedaży internetowej, u mnie najlepiej sprawdzily się takie o ksztalcie "beczkowatym" z zapadką blaszkową grzbietową. Prawidłowe zainstalowanie wymaga tylko odnalezienia tunelu komunikacyjnego, ważna jest geometria ustawienia na drodze kreta, u mnie złapało się 5 szt. w tym samym miejscu. Nie jest wymagana jakaś nadzwyczajna staranność, kret stale przepycha się pomiędzy korzeniami i innymi przeszkodami, więc jeśli zablokuje się tunel to obchodzi przeszkodę bokiem lub dołem, stąd mowa o geometrii. Tunel nie musi być całkiem czysty, nawet lepiej jak jest trochę gleby, którą wypycha zwalniając zapadkę. Pułapkę przykrywamy zużytą doniczką.
UDANEGO POLOWANIA !