53
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
53 ppt ?

SMAŻENIE KARPIA (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: SMAŻENIE KARPIA

Napisał(a): Gość -

znaczy że nie była dobrze rozgrzana frytkownica. Ma być na temperaturę jak do frytek nie jak do ryb. Nie wolno trzymać za długo. Zrobiłaś coś źle to tak samo jakbyś chciała powiedzieć że pączek był niesmaczny bo nasiąkł olejem.

Re: SMAŻENIE KARPIA

Napisał(a): Gość -

Solę i obtaczam karpia tylko w mace . Obsmażam chwilkę na gorącym tłuszczu z kazdej strony. Do żaroodpornego naczynia leję otrochę oleju i wrzucam pokrojony czosnek układam karpia . Na każde dzwonko nakładam troche masła i zapiekam go w piekarniku około pół godziny jest naprawdę królewski.

Re: SMAŻENIE KARPIA

Napisał(a): Gość -

Na masle sie nie powinno smazyc ani piec bo ma niska tempereture rozkladu , na masle to mozesz sobie ale jaka usmazyc a nie rybe, "kucharz";).to schabowego tez bys na masle usmazyl ??, najlepszy schabowy na smalcu , a jak ktos mi powie ze za duzo cholesterolu to go sie wtedy zapytam jak czesto wpierdzieka zarcie z Maca albo KFC.... .

Re: SMAŻENIE KARPIA

Napisał(a): Gość -

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE MASZ RACJI. NIESTETY BRAK CI WIEDZY. JEDNA Z NAJSTARSZYCH TECHNIK KULINARNYCH WYWODZĄCA SIĘ Z INDII, SZEROKO STOSOWANA NA ŚWIECIE POZWALA NA SMAŻENIE NA MAŚLE. MASŁO JEDYNIE TRZEBA SKLAROWAĆ. CZYLI ROZTOPIĆ JE W RONDLU I DOKŁADNIE ZDJĄĆ ŁYŻECZKĄ WSZYSTKIE SZUMY Z WIERZCHU (TO SĄ BIAŁKA I WODA). NASTĘPNIE MASŁO ZOSTAWIĆ DO ZASTYGNIĘCIA. I NA TAKIM MAŚLE USMAŻYSZ NIE TYLKO KARPIA CZY SCHABOWEGO. PRYWATNIE NIE ZNOSZĘ KARPIA BO JEST TO RYBA PODŁA ŚMIEĆ. NAWET NA WIGILII ZASTĄPIŁEM GO INNĄ RYBĄ (DOSKONALE SPRAWDZA SIĘ NA WIGILIJNYM STOLE PSTRĄG)

POZDRAWIAM

Re: SMAŻENIE KARPIA

Napisał(a): Gość -

cały rok jem panierowane ryby,w wigilię robię trochę inaczej.Wcześniej przygotowuję sklarowane masło.Kilka godzin wcześniej oprawionego karpia skrapiam sokiem z cytryny.Przed smażeniem wycieram do sucha[już nie myję] solę,pieprzę i na patelnię z roztopionym masłem.Smażę po 5 minut z każdej strony.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile smażyć karpia
  • karp smażony we frytkownicy
  • jak długo smażyć karpia
  • jak dobrze usmażyc karpia
Do góry strony: SMAŻENIE KARPIA