619
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26 tys.
  • Odpowiedzi277
  • Ocen na +309
619 ppt ?

Spór Owsiaka z Jakim nadal trwa! (278)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Spór Owsiaka z Jakim nadal trwa!

Napisał(a): ~gosia55 -

Jak można było się domyślać kontrowersyjne słowa Patryka Jakiego mają swoją kontynuację! Jurek Owsiak się wściekł i w swoim oświadczeniu uznał, że to, co mówi minister jest niesprawiedliwe i bardzo krzywdzące nie tylko dla niego, ale i wielu osób, które popierają WOŚP. Swoją drogą myślę, że każdy ma prawo się bronić, w dobie tak łatwego przepływu informacji.
Pan Jaki jednak nie odpuścił i złożył Owsiakowi propozycję:

Jeśli kogoś interesują wulgarne zaczepki p.Owsiaka pod moim adresem. Deklaruje: jeśli p. Owsiak pokaże mi i opinii publicznej wszystkie faktury (również spółki i spółeczki typu „Złoty Melon”etc) to w przyszłym roku staje obok niego i zbieram do puszek oraz przeproszę za wątpliwości. Zbyt wielu ludzi z dobrego serca wspiera tę akcje – często samemu nie mając grosza, aby transparentność była tu obojętna. Przez lata wspierałem WOŚP – przestałem kiedy sie dowiedziałem ze p.Owsiak nie rozlicza sie z całej działaności i nawet nie wykonuje wyroków sadów nakazujących mu pokazać wszystkie faktury (polecam blog „Matka Kurka” w google). MAM PRAWO DO ROZLICZENIA ŚRODKÓW, KTÓRE RÓWNIEŻ JA WPŁACAŁEM."

Na kolejną wymianę zdań nie trzeba było długo czekać. Jurek Owsiak w zawrotnym tempie podjął rękawicę pisząc na swoim Facebooku:

Rozliczenie? Proszę bardzo
Do prawdy nie wiem, czy pisze Pan z poziomu klatki schodowej, czy z pozycji urzędnika państwowego. Kto jak kto, ale jeśli Pan ma jakieś wątpliwości co do uczciwości naszych działań, to proszę to zgłosić w formie stosownego zawiadomienia do policji, prokuratury czy innego organu. W sumie może Pan nawet wysłać taki list sam do siebie, jako osoby zarządzającej polskim wymiarem sprawiedliwości.

Ciekawa jestem, co wy myślicie o tym sporze. Czy to już nie przesada? Czy ministrowi wypada wdawać się w takie dyskusje? Ja myślę, że jednak osoby publiczne powinny wykazać się pewnym poziomem i nie wdawać się publicznie w takie kłótnie jak z podstawówki!
INTERIA.PL

Re: Spór Owsiaka z Jakim nadal trwa!

Napisał(a): ~Hilaryy -

Każda działalność z pieniędzmi w tle, powinna być transparentna. Nie powinno być problemu z przedstawieniem szczegółowego rozliczenia, z podaniem przychodów i specyfikacją rozchodów. Jeżeli są takie problemy to znaczy że "mamy" coś do ukrycia!

Napisał(a): Ewa777 -

Myślę, że spór pora zakończyć , bo jak powiedział sam J. Owsiak , nie warto się kopać z koniem. Pan Jaki ma specyficzny sposób argumentowania, skoro miesza potrzeby szpitali z potrzebami lokatorów reprywatyzowanych kamienic. I niby w opinii pana Jakiego te dwie sprawy łączą politycy , których to ma popierać J. Owsiak. Argumentacja zaiste o dziwnej logice , tak z grubsza powiedziawszy: Gdzie Rzym a gdzie Krym? Ale pan Jaki nie przebiera w słowach i każde dokopanie jest dobre. Zatem czy warto wdawać się w polemikę z panem Jakim? Nie warto. Uważam ,że J. Owsiak powinien jasno odciąć się od słów ministra i robić swoje.

Napisał(a): ~RobertS -

o co chodzi Owsiakowi. Facet miał wątpliwości- ma prawo. A Owsiak dla spokoju nie tylko Jakiego powinien wytłumaczyć się . Ja też mam wątpliwości- szczególnie, że był wyrok Sądu. Z jakiegoś powodu pan Owsika uważany jest za osobę, co do ktorej nie mozna miec wątpliwosci. nietykalny jakiś czy co?

Napisał(a): ~Jan54 -

Zgadzam się z panem co do wyjaśnienia i rozliczenia się z każdej zbiórki na WOŚP. Pan Owsiak niech nie zamieszcza na stronie jakiś kolorowych wykresów tylko niech pokaże swoje rozliczenie jak to pokazuje Caritas? To jest właściwa forma rozliczeń a tego niestety u Owsiaka nie ma. A dodatkowo te spółki i spółeczki wokół WOŚP rodzą również wiele niedomówień . Może się społeczeństwo doczeka takiego rozliczenia to można będzie powiedzieć wtedy o czystych intencjach Owsiaka.

Napisał(a): ~gość -

~Hilaryy Każda działalność z pieniędzmi w tle, powinna być transparentna. Nie powinno być problemu z przedstawieniem szczegółowego rozliczenia, z podaniem przychodów i specyfikacją rozchodów. Jeżeli są takie problemy to znaczy że "mamy" coś do ukrycia!
Masz słuszną rację. Czasem wydaje mi się, ze zebrane pieniądze przez fundację są pana Owsiaka, a tymczasem to pieniądze darczyńców i powinien się z nich dokładnie rozliczyć. Szczególnie chodzi o firmy związane z nim i jego rodziną, które są finansowo związane z fundacją. A tymczasem pan Owsiak podaje ogólne dane dot. WOSP i nic więcej. Na orkiestrę składają się miliony szczodrych ludzi, nawet ci, którzy nie wrzucają bezpośrednio do skrzynki. Przecież wszelkie imprezy towarzyszące temu w samorządach są opłacane przez wszystkich podatników. A potem słyszymy wszyscy, żeby nikt nie korzystał ze sprzętu oklejonego serduszkiem, jeżeli nie "kocha" pana Owsiaka. To jakaś paranoja. Kto obsługuje sprzęt kupiony przez orkiestrę? Fundacja WOSP? Kto płaci personelowi szpitali za ich obsługę? Fundacja WOSP? No tak, ale jak się ma wątpliwości co do orkiestry, to jesteś katolem, Pisiakiem, nie kochasz dzieci i starców. Niestety pan Owsiak podzielił naród i nawet obiektywne oceny jego działalności są atakowane, a ich autorzy wyszydzani i hejtowani.
Mam gdzieś taką dobroczynność w wykonaniu pana Owsiaka, bo mnie to mierzi.

Napisał(a): ireneo -

~gość
~Hilaryy Każda działalność z pieniędzmi w tle, powinna być transparentna. Nie powinno być problemu z przedstawieniem szczegółowego rozliczenia, z podaniem przychodów i specyfikacją rozchodów. Jeżeli są takie problemy to znaczy że "mamy" coś do ukrycia!
Masz słuszną rację. Czasem wydaje mi się, ze zebrane pieniądze przez fundację są pana Owsiaka, a tymczasem to pieniądze darczyńców i powinien się z nich dokładnie rozliczyć. Szczególnie chodzi o firmy związane z nim i jego rodziną, które są finansowo związane z fundacją. A tymczasem pan Owsiak podaje ogólne dane dot. WOSP i nic więcej. Na orkiestrę składają się miliony szczodrych ludzi, nawet ci, którzy nie wrzucają bezpośrednio do skrzynki. Przecież wszelkie imprezy towarzyszące temu w samorządach są opłacane przez wszystkich podatników. A potem słyszymy wszyscy, żeby nikt nie korzystał ze sprzętu oklejonego serduszkiem, jeżeli nie "kocha" pana Owsiaka. To jakaś paranoja. Kto obsługuje sprzęt kupiony przez orkiestrę? Fundacja WOSP? Kto płaci personelowi szpitali za ich obsługę? Fundacja WOSP? No tak, ale jak się ma wątpliwości co do orkiestry, to jesteś katolem, Pisiakiem, nie kochasz dzieci i starców. Niestety pan Owsiak podzielił naród i nawet obiektywne oceny jego działalności są atakowane, a ich autorzy wyszydzani i hejtowani.
Mam gdzieś taką dobroczynność w wykonaniu pana Owsiaka, bo mnie to mierzi.
Skad ten nakaz kochania pod sprzętem ci wyszedł? Znam zapisy że jak kto nie kocha Owsiaka, nie powinien ze sprzętu korzystać. Jedem zastrzegł, że gdyby go do czegoś takiego podłączyli, to do sądu poda lekarzy.
I nie kombinuj z szukaniem związków firm. Masz czytelne rozliczenie. Owsiaka poza tym na liście płac nie ma. możesz być pewny, że nad takim rozliczeniem, co roku, biedzą się serki życzliwych., 26 lat i nic. Rewidują, rewidują i wściekają się, że nie moga nic znaleźć by fundację zlikwidować.

Napisał(a): ~normal -

~Jan54 Zgadzam się z panem co do wyjaśnienia i rozliczenia się z każdej zbiórki na WOŚP. Pan Owsiak niech nie zamieszcza na stronie jakiś kolorowych wykresów tylko niech pokaże swoje rozliczenie jak to pokazuje Caritas? To jest właściwa forma rozliczeń a tego niestety u Owsiaka nie ma. A dodatkowo te spółki i spółeczki wokół WOŚP rodzą również wiele niedomówień . Może się społeczeństwo doczeka takiego rozliczenia to można będzie powiedzieć wtedy o czystych intencjach Owsiaka.
Caritas ? Buhahaha - cały ePISkopat żyje z tej kasy. Przekręt goni przekręt. Pamiętam jak pracowałem dla PlusGSM to był głośny "strzał" jednego z nowych pracowników (później okazało się , że był jakimś bratankiem jednego z biskupów ze Śląska) . 300 najdroższych telefonów wziętych na abonament 300 zł. netto/szt. a potem akcja w całej Polsce aby szybko sprzedać te telefony i kupić najtańsze dla pracowników - sprawa do załatwienia w tydzień bo jak nie to Caritas wycofuje się z transakcji. Zgadnijcie co się stało z różnicą w kasie (najlepszy telefon ok. 2900, najtańszy koło 200 czyli 2700x300). Chłopaki gadali , że chyba jak się podzieli z kimś z Caritasu to sobie dom sprawi. A on na to , że jeszcze pół swojej prowizji musi oddać bo w Caritasie ta kasa jest do podziału co najmniej na trzech a jeszcze biskup zawija od razu połowę. Nie bredź mi więc o Caritasie
« Wróć do tematów
Do góry strony: Spór Owsiaka z Jakim nadal trwa!