1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń27 tys.
  • Odpowiedzi717
  • Ocen na +225
1 tys. ppt ?

Spowiedź na świeta (718)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~sosna17 -

~KatolioRadko "Po co masz opowiadać swoje grzechy.....komuś , kogo to nic nie powinno obchodzić?."

Jak to po co? Bo o wiele łatwiej pójść do spowiedzi i na ucho powiedzieć facetowi którego się nie zna o tym, że zdradza się żonę na boku czy po chlaniu wódy pobiło dzieci - niż pójść i przeprosić żonę czy dzieci. Żona może zechce zadośćuczynienia, a dzieciom będzie przykro - a tak: dwie zdrowaśki i do przodu. Znowu można bić dzieci i np. gwałcić żonę.
No właśnie, to chciałam usłyszeć.
Uniżenie się przed bliżnim, pokorne wysłuchanie tego, co ta skrzywdzona osoba ma do powiedzenia......to się nie wszystkim podoba.
Który człowiek, po spowiedzi.....jest chociaż jeden tydzień......lepszym człowiekiem???.
A Jezus wyrażnie powiedział, "....i ja cię nie potępiam, idż i więcej nie grzesz, by coś gorszego, na cię nie przyszło...". Cyt. z pamięci.
Wcale mnie nie dziwi to, co ludzie są zdolni robić, kiedy ich serce.....nigdy.....nie jest oczyszczone.
Nakłada się następne grzechy, na te, które już były....i całe życie tak można przeżyć......ale komfort takiego życia, jest nie do pozazdroszczenia.
Taki człowiek, tylko zewnętrznie wygląda pobożnie.....a w środku jest zżarty przez grzech, który nigdy nie wyznał przed bliżnim, a następnie przed Bogiem.
A "....zapłatą za grzech jest śmierć...".
INTERIA.PL

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): gość -

spowiadajmy sie w ssskupieniu przed Bogiem..porozmawiajmy z Bogiem o wszystkim,,bez strachu..On i tak zna nasze uczynki..Bog jest Miloscia.a to ze jest sie z druga osoba bez slubu..wcale nie jest grzechem.wystarczy zyc w zgodzie i milosci.musimy wierzyc w to co powiedzial PAN BOG I WYKONYWAC JEGO POLECENIA.A NIE W TO CO MOWIA KSIEZA..ONI POPRZEZ GADANIE IM POZA KRATKI KONFESIONALU..CHCAC WIEDZIEC WSZYSTKO O PARAFIANACH..A SAMI NIE WYKONUJA POLECEN I PRZYKAZAN BOZYCH...NAZYWAJAC SIE ZASTEPCAMI BOGA..PYTAM WIEC..CZEMU BIORA KSIEZA FORSE ZA WSZYSTKO??PRZECIEZ PAN BOG NIE RZADAL ZAPLATY...A WIEC...MAMY SIE SPOWIADAC??PRZED FALSZYWYMI JUDASZAMI...

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~opos -

~tytus Przyjmowanie komunii bez spowiedzi jest świętokradztwem i oszukiwaniem samego siebie oraz bliskich. Proponuję odpuścić sobie, porozmawiać z rodziną i spokojnie spędzić święta.
.....że ten BÓG toleruje tak durne wypowiedzi jak twoja...

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~jak -

Weż Stary Testament. Przeczytaj ze zrozumieniem pierwotną wersję 10 przykazań. Sam sobie odpowiesz. Mało wskazówek? Zapoznaj się ze słowami papieża Franciszka. Pamiętaj, ze kościół jako instytucja nie zawsze musi mieć cele zgodne z wolą Boga. I na koniec cytat Bóg jest w Starym Testamencie i dla wielu tam pozostał.

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~POLAK -

ZRÓB RACHUNEK SUMIENIA PRZED SAMYM SOBĄ , ZASTANÓW SIĘ KIM JESTEŚ I ZDECYDUJ CZY JESTEŚ PO STRONIE KOŚCIOŁĄ I KLERU CZY PO STRONIE POLSKI ,ZASTANÓW SIĘ CZY PODAŁ BYS IM RĘKĘ --------------------------- 7-iu biskupów i Prymas należeli do "Targowicy" (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja) Po nazwisku : - 1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski - 2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski, - 3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, - 4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, - 5. bp. Łucki Adam Naruszewicz, - 6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, - 7. bp.Inflancki Józef Kossakowski, - 8. bp. Przemyski Michał Sierakowski. O takich kreaturach jak Szczęsny Potocki, Xawery Branicki, czy Seweryn Rzewuski lepiej nie wspominać ! A całej tej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI. tzw. Konfederacja Obojga Narodów. T.zw. Ojciec Święty powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od Boga i należy ją uznawać. Powstańcy Kościuszki okazali swoją dojrzałość i patriotyzm, gdyz powiesili na szubienicy biskupa Kossakowskiego oraz biskupa Massalskiego, a prymas Poniatowski (brat kröla Augusta) zażył truciznę w cieniu budowanej dla niego szubienicy. Wszyscy trzej byli płatnymi kolaborantami cara Rosji. Podczas Powstania Styczniowego, na wschodnich kresach zniewolonej Polski, powstańcy powiesili kilkudziesięciu księży katolickich, którzy zdradzili ich carskiej ochronie.Prymas Woronicz koronował na króla Polski cara Mikołaja A z nowszej historii w wersji katolickiej pojmowania patriotyzmu niech bedzie przyklad jak to w momencie wybuchu II wojny swiatowej Hlond owczesny Prymas Polski i jego nastepca pozniejszy Prymas Wyszynski przebywajac w tym czasie w Watykanie uznali za swoim zwierzchnikiem Papiezem Piusem XII nowe wladze niemieckie, potwierdzajac swoje slowne deklaracje ustanowieniem diecezji niemieckich i wprowadzenie biskupow niemieckich na okupowane tereny polskie. Za taki haniebny akt zdrady istnieje wedlug mojej oceny w kazdym kraju uwiklanym w dzialania wojenne tylko jeden wyrok. Kara smierci. Watykan jako pierwsze panstwo i chyba jedyne poza faszystowskimi Włochami wtenczas, okupacje niemiecka w Polsce okreslilo jako prawnie uznane.

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~POLAK -

ZASTANÓW SIĘ CZY CHCIAŁBYŚ STAĆ OBOK NIEGO W SZEREGU BY CIE Z NIM KOJAZYLI --------------------------------Oto kilka złotych myśli wielkiego prymasa Tysiąclecia, kardynała Wyszyńskiego, w latach 1938/39, w redagowanym przez niego "Ateneum kapłaństwa";

1. „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli,
które dotychczas znane były tylko w szczupłym
gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na
ich rehabilitację”.

2. „Trudno nie przyznać słuszności
twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem
w organizmie narodów europejskich (...) Żyd
zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na
podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może
się dokonać tylko na drodze religijnej –
przez szczere, bezinteresowne przyjęcie
chrześcijaństwa”.

3. „Hitler jest doskonałym znawcą
psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej
taktyki”.

4. : „Dzisiejsza III Rzesza podjęła
tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która
ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały
się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu
ogólnoludzkim”

5. „Zasady wychowawcze nacjonalizmu
niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W
nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec”.

6. „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje
nie tylko określony system polityczny. Podejmuje
ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich
idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości...

7. „III Rzesza podjęła tytaniczną próbę
realizacji wielkich idei, które mają przynieść
odrodzenie ludzkości (...) Trudno nie przyznać
słuszności twierdzeniom Hitlera (...) jest twórcą
nowej, genialnej taktyki”

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): vivaldik -

Jeżeli jesteś grzesznikiem a na pewno jesteś jak każdy jeden bez wyjątku, to jaki ma sens pójść do spowiedzi i spowiadać się też grzesznikowi który może się okazać że jest jeszcze większym świńtuchem - I gdzie ten sens , żaden ksiądz , biskup ani papież nie są osobami nadprzyrodzonymi i nie posiadają ani jednej nadprzyrodzonej części ciała, to też dlaczego mam się takiej osobie spowiadać z moich prywatnych spraw !

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~okil -

Spowiedz byla potrzebna kosciolowi w sredniowieczu zeby wiedzec jakie nastroje u wiesniakow panuje i Jak ich lepiej kotrolowac. W XXI w polacy robacy bedzarze lajzy Nadal sie spowiadaja i dzieki temu pislam i kosciol wie Jak was kontrolowac. Co to znaczy parafianin? Sprawdzcie w slowniku wyrazow obcych. Parafianin to chyba synonim polaka.

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~mik26 -

Air842 Jestes osoba wierzaca ..i nie wiesz jak to funkcjonuje ? odpusc .sobie !!

jezeli zamiast sie poprawic zamirzesz jeszcze wiekszy grzech popelnic to przestan chodzic do Kosciola .
Nie mozesz mieszkac z kobieta bez slubu bo to grzech , dlatego zarecz sie ,albo sie ozen ..
Prosze o definicje grzechu. Kiedy "grzech" sie pojawil i przez kogo byl opublikowany

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~as1 -

spowiedź to wymysł tych kieckowych nierobów, bo chcieli wszystko wiedzieć o jeleniach !
Żenada,że ktoś jeszcze chodzi i im plecie te swoje grzechy !!
A te nieroby mają niezły ubaw, oczywiście panienki muszą odpowiadać te swoje seksualne grzechy ze szczegółami !!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Spowiedź na świeta