1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń27 tys.
  • Odpowiedzi718
  • Ocen na +225
1 tys. ppt ?

Spowiedź na świeta (719)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~gosc1 -

~gość
~MatekTomek
~gosc1
gość My jesteśmy chrześcijanami - każdy kto twierdzi że chrześcijanie zabijali chrześcijan lub Jezusa jest śmieszny i nie wart dysusji
Jacy wy? Was nie było w czasach Jezusa. I kto tu po za tobą wymyśla takie rzeczy że chrześcijanie zabijali Jezusa? To twój wymysł, nikt po za tobą tak nie pisał. Napisz jeszcze że to Polacy zabili Jezusa bo jesteś polakiem :) a potem wmawiaj że to inni tak twierdzą. Nie potrafisz prowadzić normalnej rozmowy bez manipulacji i kłamstw. A przecież napisałem że to wy przeciwnicy Kościoła Jezusa zabiliście go. Nie wy chrześcijanie bo wcale nie uważam cię za chrześcijanina tylko wy przeciwnicy Kościoła. Więc to ty jesteś śmieszny a nie inni.
Koleś - widać sam nie umiesz pisać ze zrozumieniem. Kilka stron wcześniej napisałeś że to on zamordował Jezusa. Tu wszyscy widzimy że on jest chrześcijaninem. Kościół Katolicki został stworzony przez Konstantyna po 325 roku naszej ery. Wcześniej coś takiego nie istniało - więc nie skacz jak mrówka w okresie.

Napisz lepiej kiedy w Polsce kościół katolicki zapłaci odszkodowania za pedofilię i ukrywanie pedofilów, tak jak dzieje się to w każdym normalnym kraju. Tym powinieneś się zająć a nie gadaniem od rzeczy na forum interii.
Daj sobie z nim spokój. Facet nie zna historii swojego kościoła , nie zna jego teologii , nie zna Biblii mimo ze twierdzi ze jego wiara na Biblii się opiera (co jest kłamstwem bo Biblia przeczy naukom kościoła katolickiego) , kłamie w podstawowych sprawach (jak mordowanie chrześcijan przez katolików za to ze czytali Biblię), łatwo usprawiedliwia pedofilię czy lichwę lub też rozwody kościelne, albo odpłatność za sakramenty. Dodatkowo nie ma wiary ani nie jest w stanie w żądny sposób jej udowodnić czy pokazać - jego słowa tutaj maja taka sama wartość jak jego rzekoma wiara. Ja sobie dałem z nim spokój. Każdy kto patrzy i ma oczy może sam go ocenić.
Typowe sekciarskie gadanie oparte na oszczerstwach i pomówieniach. Jesteś żałosny. Żal mi cię, kłamstwem z Bogiem nie wygrasz. Gdzie bronię pedofilię, lichwę czy rozwody kościelne? Gdzie??? Tylko kłamstwa potrafisz pisać żałosny oszczerco. Kłamiesz w żywe oczy i chcesz by inni uwierzyli że jesteś chrześcijaninem. Co Jezus pomyślałby takim zachowaniu?
INTERIA.PL

Napisał(a): stevn -

Pismo nigdzie nie naucza o spowiedzi z grzechów przed kapłanem. Po pierwsze, Nowy Testament nie naucza, że są kapłani w Nowym Przymierzu.

Natomiast, Nowy Testament naucza, ze wszyscy wierzący są kapłanami. 1 Piotra 2:5-9 przedstawia wierzących jako „święte kapłaństwo” i „ królewskie kapłaństwo”. Objawienie 1:6 i 5:10 oba fragmenty przedstawiają wierzących jako „ród królewski i kapłanów” .

W Starym Przymierzu, wierni musieli przybliżać się do Boga poprzez kapłanów. Kapłani byli pośrednikami między ludźmi a Bogiem. Kapłani składali ofiary Bogu w imieniu ludzi. To juz jest niepotrzebne.

Dzięki ofierze Jezusa , możemy obecnie przychodzić przed Boży tron z odwagą (Hebrajczyków 4:16).

Zasłona w świątyni, która rozdarła się na dwoje przy śmierci Jezusa, a która była symbolem muru oddzielającego Boga od ludzkości, została zniszczona!

Możemy bezpośrednio przybliżać się do Boga, sami z siebie, bez używania ludzkich pośredników.
https://www.g(...)em.html

stevn Pismo nigdzie nie naucza o spowiedzi z grzechów przed kapłanem. Po pierwsze, Nowy Testament nie naucza, że są kapłani w Nowym Przymierzu.

Natomiast, Nowy Testament naucza, ze wszyscy wierzący są kapłanami. 1 Piotra 2:5-9 przedstawia wierzących jako „święte kapłaństwo” i „ królewskie kapłaństwo”. Objawienie 1:6 i 5:10 oba fragmenty przedstawiają wierzących jako „ród królewski i kapłanów” .

W Starym Przymierzu, wierni musieli przybliżać się do Boga poprzez kapłanów. Kapłani byli pośrednikami między ludźmi a Bogiem. Kapłani składali ofiary Bogu w imieniu ludzi. To juz jest niepotrzebne.

Dzięki ofierze Jezusa , możemy obecnie przychodzić przed Boży tron z odwagą (Hebrajczyków 4:16).

Zasłona w świątyni, która rozdarła się na dwoje przy śmierci Jezusa, a która była symbolem muru oddzielającego Boga od ludzkości, została zniszczona!

Możemy bezpośrednio przybliżać się do Boga, sami z siebie, bez używania ludzkich pośredników.
Najpier piszesz żę Nowy Testament nie naucza o tym że są kapłani a potem że wszyscy są kapłanami... sam sobie zaprzeczasz. Otóż mylisz się w obydwu przypadkach.
(14): Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. [BT, Jk 5]
Ponadto jeśli odrzucasz innych pośredników niż Jezus to musisz odrzucić też Biblię która została napisana przez Pośredników. A więc w zasadzie odrzucasz chrześcijaństwo które opiera się na Biblii.

~gosc1
stevn Pismo nigdzie nie naucza o spowiedzi z grzechów przed kapłanem. Po pierwsze, Nowy Testament nie naucza, że są kapłani w Nowym Przymierzu.

Najpier piszesz żę Nowy Testament nie naucza o tym że są kapłani a potem że wszyscy są kapłanami... sam sobie zaprzeczasz. Otóż mylisz się w obydwu przypadkach.
(14): Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. [BT, Jk 5]
Ponadto jeśli odrzucasz innych pośredników niż Jezus to musisz odrzucić też Biblię która została napisana przez Pośredników. A więc w zasadzie odrzucasz chrześcijaństwo które opiera się na Biblii.
Postaraj się czytać następnym razem ze zrozumieniem, bo kiepskie są te Twoje żale i zarzuty pod moim adresem, zważywszy, że już wyjaśniłem w poprzednim poście wszystkim zainteresowanym rolę kapłaństwa powszechnego w odróżnieniu do kapłaństwa lewickiego z obrazowanego w Starym Testamencie, a Ty nadal błądzisz i mnie chcesz wciągnąć w to zamydlanie oczu jakimiś poszlakowymi uwagami, choć Ci jasno określiłem o co z tym kapłaństwem tak naprawdę chodzi.

Co do pośrednictwa, to jak czytasz ?! omijając takie kluczowe dla pośrednictwa wersety !!!

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (6) który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie.

(11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.

(12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

- 1 Tym. 2,5-6
- Dz. Ap. 4,11-12

stevn
~gosc1

Postaraj się czytać następnym razem ze zrozumieniem, bo kiepskie są te Twoje żale i zarzuty pod moim adresem, zważywszy, że już wyjaśniłem w poprzednim poście wszystkim zainteresowanym rolę kapłaństwa powszechnego w odróżnieniu do kapłaństwa lewickiego z obrazowanego w Starym Testamencie, a Ty nadal błądzisz i mnie chcesz wciągnąć w to zamydlanie oczu jakimiś poszlakowymi uwagami, choć Ci jasno określiłem o co z tym kapłaństwem tak naprawdę chodzi.

Co do pośrednictwa, to jak czytasz ?! omijając takie kluczowe dla pośrednictwa wersety !!!

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (6) który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie.

(11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.

(12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

- 1 Tym. 2,5-6
- Dz. Ap. 4,11-12
Ciekawe wersy dajesz tylko czy je rozumiesz? Wtedy gdy były wypowiedziane te słowa to Jezus był jedynym pośrednikiem ale wcześniej i później byli inni pośrednicy. Takimi pośrednikami byli prorocy, Mojżesz, Eliasz, apostołowie, ewangeliści. Jeżeli oni według ciebie nie byli pośrednikami to oznacza iż ich słowa nie pochodzą od Boga tylko sami to sobie wszystko wymyślili, a więc chrześcijaństwo to tylko wymysł. Cytaty z Dziejów apostolskich mówią o tym że Jezus założył Kościół, że jest Bogiem bez którego nie ma zbawienia. Jakbyś czytał Biblię to byś nie plótł takich bredni że nie ma w nim nic kapłanach bo to nic innego jak kłamstwo! Dałem wersy na potwierdzenie. W Biblii jest cała hierarchia kościelna, jest mowa nie tylko o kapłanach ale i o biskupach i diakonach...

Napisał(a): ~Teolog45 -

Kolego. Pójdź się douczyć - czasem piszesz z sensem ale czasem od rzeczy. Biblia a za nią Kościół uczy że nie ma i nie było żadnego innego pośrednika do Ojca niż Jezus Chrystus. Żaden prorok ani apostoł pośrednikiem do Boga nie był. Nie jest nim też Maria, Matka Boża. To dlatego Jezus zstąpił do piekła, bo przed Jezusem prawo starego Testamentu (i prorocy) nie dawali szansy na zbawienie. Na tym skończyłbym dyskusję tutaj. Naprawdę w Kościele nie ma znaczenia co jeden z drugim na forum wypisuje. Liczy się to co naucza Kościół.

~Teolog45 Kolego. Pójdź się douczyć - czasem piszesz z sensem ale czasem od rzeczy. Biblia a za nią Kościół uczy że nie ma i nie było żadnego innego pośrednika do Ojca niż Jezus Chrystus. Żaden prorok ani apostoł pośrednikiem do Boga nie był. Nie jest nim też Maria, Matka Boża. To dlatego Jezus zstąpił do piekła, bo przed Jezusem prawo starego Testamentu (i prorocy) nie dawali szansy na zbawienie. Na tym skończyłbym dyskusję tutaj. Naprawdę w Kościele nie ma znaczenia co jeden z drugim na forum wypisuje. Liczy się to co naucza Kościół.
Czyli twierdzisz że Mojżesz nie był pośrednikiem Boga? Że tablica z Dekalogiem nie była przekazana przez Boga za pośrednictwem Mojżesza? Że Nowy Testament nie jest dziełem Boga napisanym przez pośredników - ewangelistów?

~gosc1
~Teolog45 Kolego. Pójdź się douczyć - czasem piszesz z sensem ale czasem od rzeczy. Biblia a za nią Kościół uczy że nie ma i nie było żadnego innego pośrednika do Ojca niż Jezus Chrystus. Żaden prorok ani apostoł pośrednikiem do Boga nie był. Nie jest nim też Maria, Matka Boża. To dlatego Jezus zstąpił do piekła, bo przed Jezusem prawo starego Testamentu (i prorocy) nie dawali szansy na zbawienie. Na tym skończyłbym dyskusję tutaj. Naprawdę w Kościele nie ma znaczenia co jeden z drugim na forum wypisuje. Liczy się to co naucza Kościół.
Czyli twierdzisz że Mojżesz nie był pośrednikiem Boga? Że tablica z Dekalogiem nie była przekazana przez Boga za pośrednictwem Mojżesza? Że Nowy Testament nie jest dziełem Boga napisanym przez pośredników - ewangelistów?
Ja niczego nie twierdzę - powtarzam jedynie naukę Kościoła i tyle. A Kościół jasno się na ten temat wypowiada. Jest tylko jeden jedyny pośrednik do Boga Ojca : Bóg - człowiek Jezus Chrystus. Nie ma, nie było i nie będzie żadnego innego. Tego uczy mój Kościół Katolicki.

~Teolog45
~gosc1
Ja niczego nie twierdzę - powtarzam jedynie naukę Kościoła i tyle. A Kościół jasno się na ten temat wypowiada. Jest tylko jeden jedyny pośrednik do Boga Ojca : Bóg - człowiek Jezus Chrystus. Nie ma, nie było i nie będzie żadnego innego. Tego uczy mój Kościół Katolicki.
To dlaczego w treści różańca podkreśla się pośrednictwo Maryi, jeśli Jezus jest wyłącznie Pośrednikiem?

stevn
~Teolog45
~gosc1
To dlaczego w treści różańca podkreśla się pośrednictwo Maryi, jeśli Jezus jest wyłącznie Pośrednikiem?
Może dlatego że różaniec (bardzo dobra codzienna modlitwa) - jako modlitwa nie jest częścią ani dogmatycznej nauki Kościoła , ani doktryny. Jest to objawienie prywatne. W Kościele znamy wiele modlitw czy pieśni, które z tegologią są "na bakier".

stevn
~Teolog45
~gosc1
Biblia, wesele w Kanie Galilejskiej, Maryja była pośrednikiem. To ona poprosiła Jezusa by zamienił wodę w wino.

Tak, masz rację. Jeśli idzie o przemiany wody w wino to masz pełną rację. Jeśli idzie o zbawienie oraz o Ojca - to jeden jest tylko pośrednik : Jezus Chrystus i nie ma żadnego innego. O tym uczy nasza katolicka teologia. Zamiast się wykłucać naprawdę lepiej się douczyć.

Napisał(a): Batszeba2010 -

~Teolog45 Tak, masz rację. Jeśli idzie o przemiany wody w wino to masz pełną rację. Jeśli idzie o zbawienie oraz o Ojca - to jeden jest tylko pośrednik : Jezus Chrystus i nie ma żadnego innego. O tym uczy nasza katolicka teologia. Zamiast się wykłucać naprawdę lepiej się douczyć.
Teologia katolicka o ile mi wiadomo uczy ,że jest wielu pośredników między Bogiem Ojcem a ludźmi …. świadczy to tym wiele modlitw zanoszonych do świętych o pośrednictwo a już najwięcej do Marii matki Jezusa .. czy się mylę ?

Batszeba2010
~Teolog45 Tak, masz rację. Jeśli idzie o przemiany wody w wino to masz pełną rację. Jeśli idzie o zbawienie oraz o Ojca - to jeden jest tylko pośrednik : Jezus Chrystus i nie ma żadnego innego. O tym uczy nasza katolicka teologia. Zamiast się wykłucać naprawdę lepiej się douczyć.
Teologia katolicka o ile mi wiadomo uczy ,że jest wielu pośredników między Bogiem Ojcem a ludźmi …. świadczy to tym wiele modlitw zanoszonych do świętych o pośrednictwo a już najwięcej do Marii matki Jezusa .. czy się mylę ?
Niestety mylisz się Batszebo. O ile Maria może być uznana za pośredniczkę do Jezusa (można się też do Niego zwracać bezpośrednio) o tyle jeśli chodzi o Boga Ojca i Zbawienie, pośrednik jest jeden : Jezus Chrystus. Zarówno Biblia jak i Katolicka teologia bardzo wyraźnie o tym uczą. Pobożność ludowa w oderwaniu od nauki Kościoła wykształciła jednak szereg niepoprawnych teologicznie przymiotów Marii. Są one jednak sprzeczne z Biblią jak i teologią. Pisać można dużo lecz prosty lud wie lepiej ;) i tak właśnie widać babcie odmawiające różaniec w czasie Eucharystii. Na szczęście zwyczaj ten zanika.

Napisał(a): Batszeba2010 -

~Teolog45
Niestety mylisz się Batszebo. O ile Maria może być uznana za pośredniczkę do Jezusa (można się też do Niego zwracać bezpośrednio) o tyle jeśli chodzi o Boga Ojca i Zbawienie, pośrednik jest jeden : Jezus Chrystus. Zarówno Biblia jak i Katolicka teologia bardzo wyraźnie o tym uczą. Pobożność ludowa w oderwaniu od nauki Kościoła wykształciła jednak szereg niepoprawnych teologicznie przymiotów Marii. Są one jednak sprzeczne z Biblią jak i teologią. Pisać można dużo lecz prosty lud wie lepiej ;) i tak właśnie widać babcie odmawiające różaniec w czasie Eucharystii. Na szczęście zwyczaj ten zanika.
Uważasz więc Teologu 45 ..że prosty lud odmawia różańce do Marii ,, bo tak się przyzwyczaił ,nauczył kiedyś .i teraz odmawia koronki , litanie do Marii a to ponoć jest niepoprawne teologicznie dzisiaj .?
Zadałam sobie wiec trochę trudu .. i poczytałam co obecnie naucza katechizm i co teolog
Ks. Michał Kaszowski opisuje w Podstawach Nauki Kościoła Katolickiego , ( wklejam linku z tych opracowań)
Ale żebyś nie musiał wiele szukać .. wklejam fragmenty , które dotyczą przedmiotowego tematu .. poczytaj

Maryja jest naszą pośredniczką i szafarką łask, także dlatego, że wyprasza je dla nas u Boga. Wiele darów otrzymujemy dzięki Jej zasługom, dzięki Jej współcierpieniu z Chrystusem. Można nazywać Maryję szafarką łask i dlatego, że przykład Jej świętości stanowi dla nas wielką łaskę Bożą, czyli pomoc do zbawienia. Życie Maryi jest dla nas drogowskazem, wskazującym drogę do wiecznego szczęścia.( cytat ks,Kaszowski M.)

Modlitwa do świętych
KKK 2683 Świadkowie, którzy poprzedzili nas w drodze do Królestwa (Por. Hbr 12, 1). szczególnie ci, których Kościół uznaje za "świętych", uczestniczą w żywej tradycji modlitwy przez wzór swojego życia, przez pozostawione przez nich pisma oraz przez swoją modlitwę dzisiaj. Kontemplują oni Boga, wychwalają Go i nieustannie opiekują się tymi, których pozostawili na ziemi. Wchodząc "do radości" swego Nauczyciela, zostali "postawieni nad wieloma" (Por. Mt 25, 21). Wstawiennictwo jest ich najwyższą służbą zamysłowi Bożemu. Możemy i powinniśmy modlić się do nich, aby wstawiali się za nami i za całym światem."( ks,Kaszowski M)

Opierasz swoje wypowiedzi na Piśmie Św. a czy tam przypadkiem ...jest napisane ,że modlić się trzeba TYLKO DO BOGA ? powiedz …
Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: Spowiedź na świeta