10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń68
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Studia czy szkoła policealna? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Studia czy szkoła policealna?

Napisał(a): ZuZu2015 -

Witam. Chciałabym prosić o pomoc. Skończyłam właśnie liceum, zdałam maturę i nie wiem co robić dalej. Złożyłam papiery na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz do Zespołu Szkół Policealnych Medycznych w Płocku. Dodam również, że w obu szkołach kierunki są medyczne i bardzo mi odpowiadają. Tylko pytanie co byście polecali? Studia czy szkoła policealna? Co zdobędę po każdej z nich?
INTERIA.PL

Re: Studia czy szkoła policealna?

Napisał(a): WildD -

Jeśli masz możliwość załapania się na studia, to nie trać czasu w szkole policealnej, nie umniejszam tej ostatniej, bo szybciej będziesz mogła podjąć pracę, ale jeśli zdecydujesz się kiedyś na studia, to te dwa lata będą w pewien sposób zmarnowane, więc lepiej wymienić je na studia i coś podyplomowego i wyjdzie na to samo jeśli chodzi o czas nauki. ;o)

Napisał(a): ~gabi7f -

To zależy, na czym ci zależy. Jeśli chcesz szybko mieć fach w ręce to policealka. Jeżeli rodzice cię utrzymują i ci nie spieszno do samodzielności to studia. Ja jestem za pierwszą opcją, chcę już zacząć normalne życie, a nie przedłużać dziecnstwo. Ja wybrałam technika usług kosmetycznych. Zawód z przyszłością, gabinety powstają, coraz to nowsze i ciekawsze usługi i co jest takim motorem napędowym- próżność kobiet i kryzysy wieku średniego, które sprowadzają nawet facetów hetero (nie tylko gejów). Tak więc ze swojej strony polecam to.

Napisał(a): ~zośka24 -

Ja wybrałam szkołę policealną, też się zastanawiałam czy studia czy policealka, studia dają owszem wyższe wykształcenie, ale praktyki bardzo mało w porównaniu ze szkoła policealną. Ja skończyłam Technika usług kosmetycznych w Omedze w Katowicach i jestem bardzo zadowolona, zdałam wszystkie kwalifikacje i tytuł technika mam w ręku zupełnie za darmo, także polecam bo to najlepsza szkoła w Katowicach :)

Napisał(a): ~karolinaP -

hej, ja myślę że szkoła policealna zamiast studiów (jeśli Cię na studia nie stać) to dobre rozwiązanie, jest to właśnie szybsza możliwość osiągnięcia wykształcenia niż studia, ja chodzę do NOVA w Olsztynie, mają np roczne kierunki (co prawda płatne ale nie drogie) a ja chodzę do dwu letniego technikum (bezpłatne), szkoła jest w trybie weekendowym także w tygodniu spokojnie sobie pracuję. ogólnie super atmosfera, małe grupy to lepszy komfort i wgl szkoła ma super wyposażenie, laptopy, sala kosmetyczna a w dodatku budynek w samym centrum, na serio super wybór, jestem zadowolona
« Wróć do tematów
Do góry strony: Studia czy szkoła policealna?