20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń192
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +23
20 ppt ?

Szmalcownicy w Holandii ... (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Szmalcownicy w Holandii ...

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Pisałem już o pogromach Żydów na Litwie , w Rumuni , na Ukrainie , o wywożeniu Żydów do obozów koncentracyjnych przez służby takich krajów kolaborujących z Hitlerem jak Węgrzy , Francuzi , Rumun Słowacy .

A dzisiaj może powspominajmy Holandię. Musimy przed tymi wspominkami przypomnieć sobie , że w Holandii nie było wysokich kar za ukrywanie Żydów...

A wszystko to można przeczytać w książce "Hitler's Bounty Hunters" (łowcy nagród Hitlera ) .

Nieestety nie ma tej książki w internecie posłużymy się więc wikipedią , która wiele zaczerpnęła z tego opracowania .
- przede wszystkim Holendrzy zorganizowali kolumnę Henneicke go , która to organizacja wyłapała od 8000 do 9000 Żydów , kasując po 7,50 guldenów (równowartość około 47,50 USD) od "sztuki" ...

Jak czytamy w Wikipedii :

"Około 75% populacji holendersko-żydowskiej zginęło, w czasie II wojny światowej

Czynniki, które wpłynęły na ogromną liczbę ludzi, którzy zginęli, to fakt, że Holandia nie podlegała reżimowi wojskowemu .Królowa i rząd uciekli do Anglii, pozostawiając cały aparat państwowy w stanie nienaruszonym."

no i ta administracja :

"nie tylko oferowała niemieckim nazistom pełny wgląd do spisu ludności , ale także chętnie udostępniała adresy zamieszkania" .

No i dalej czytamy :
Zdecydowana większość narodu dostosowała się do okoliczności:, Niemcy mogli liczyć na pomoc holenderskiej infrastruktury administracyjnej. Zatrudnienie Niemców w pogoni za Żydami było stosunkowo niewielkie Holenderscy policjanci ładowali do pociągów rodziny , które miały zostać wysłane do obozów śmierci w Europie Wschodniej
Pociągi holenderskich kolei obsadzone przez holenderskich pracowników transportowały Żydów do obozów w Holandii, które były punktami tranzytowymi w drodze do Auschwitz, Sobiboru ....

zachwycony Eichmen raportował :

"Transporty odchodzą tak płynnie , że przyjemnie jest na to patrzeć "

-----------------------------------------------

źródła dostępne w internecie :https://en.wi(...)erlandshttps://en.wi(...)_Columnhttps://www.b(...)202026/

INTERIA.PL

Re: Szmalcownicy w Holandii ...

Jezus A jakieś wnioski? Bo jak znam życie to wniosek będzie taki , w Holandii to się dopiero działo a Polski się czepiają.
Ale mogę się mylić.
To są fakty...a ja nie wiem jakie będą Twoje wnioski .

Napisał(a): Jezus -

dzienpierwszy2
Jezus A jakieś wnioski? Bo jak znam życie to wniosek będzie taki , w Holandii to się dopiero działo a Polski się czepiają.
Ale mogę się mylić.
Moje są takie, że szmalcownictwo jest złe.A Twoje?

Jezus
dzienpierwszy2
Ale mogę się mylić.
Super wniosek ...naprawdę jestem pod wrażeniem ...

No a teraz taka zagwozdka ...

A jak ocenisz naród , który osobiście wywiózł swoich Żydów do Oświęcimia "prawie bez pomocy Niemców " ?

To dobre ...czy złe ?

dzienpierwszy2
Jezus
dzienpierwszy2
Ale mogę się mylić.

A jak ocenisz naród , który osobiście wywiózł swoich Żydów do Oświęcimia "prawie bez pomocy Niemców " ?

To dobre ...czy złe ?
Oceniam bardzo źle.
Ale mogę domniemywać , że mogli nie wiedzieć gdzie wiozą Żydów.
A wnioskuję, że mogło tak być na przykładzie naszych Żydów , którzy bardzo często nie wiedzieli gdzie jadą.

Napisał(a): slow -

dzienpierwszy2

To dobre ...czy złe ?
Nie manipulujesz troszkę aby?
Jak można ocenić cały naród? I co znaczy, że naród osobiście wywiózł swoich Żydów?
Myślże trochę człowieku, bo zgrozą wieje;D

Jezus
dzienpierwszy2
Jezus
dzienpierwszy2
Ale mogę się mylić.

To dobre ...czy złe ?
Oceniam bardzo źle.
A wnioskuję, że mogło tak być na przykładzie naszych Żydów , którzy bardzo często nie wiedzieli gdzie jadą.

No i widzisz problem polega na tym , że przeczytałeś tylko tytuł ...jak zwykle zresztą , a nie przeczytałeś wątku i żródeł....

Tam jest napisane , że urzędy holenderskie wskazywały policji holenderskiej Żydów (adresy) , Ploicja Holenderska aresztował Żydów , a koleje Holenderskie wywoziły ich do obozów przejściowych.

Tam jest też napisane , że "Niemcy prawie nie brali w tym udziału" i , że Eichmen był zachwycony organizacją holendrów.

Tam to wszystko jest napisane i jest odniesienie do źródeł....

DALCZEGO NIE CZYTASZ ????

slow
dzienpierwszy2

To dobre ...czy złe ?
Nie manipulujesz troszkę aby?
Jak można ocenić cały naród? I co znaczy, że naród osobiście wywiózł swoich Żydów?
Myślże trochę człowieku, bo zgrozą wieje;D
Naród ...aparat państwowy holenderski ...rozumiesz?"prawie bez udziału Niemców "

dzienpierwszy2
Jezus
dzienpierwszy2
Jezus
dzienpierwszy2
Ale mogę się mylić.

To dobre ...czy złe ?
Oceniam bardzo źle.

No i widzisz problem polega na tym , że przeczytałeś tylko tytuł ...jak zwykle zresztą , a nie przeczytałeś wątku i żródeł....

Tam jest napisane , że urzędy holenderskie wskazywały policji holenderskiej Żydów (adresy) , Ploicja Holenderska aresztował Żydów , a koleje Holenderskie wywoziły ich do obozów przejściowych.

Tam jest też napisane , że "Niemcy prawie nie brali w tym udziału" i , że Eichmen był zachwycony organizacją holendrów.

Tam to wszystko jest napisane i jest odniesienie do źródeł....

DALCZEGO NIE CZYTASZ ????
Ale ja wiem co tam jest napisane. Nie podoba mi się tylko taka narracja, że gdzieś tam zbili 100 ,,murzynów" to dlaczego czepiają się nas , skoro u nas zbili tylko 50.

Tak jakby to miało być jakieś usprawiedliwienie.I wiem , wiem Ty tylko podajesz cytaty, w ogóle nie komentujesz.

Napisał(a): Chamsin -

slow
dzienpierwszy2
Naród ...aparat państwowy holenderski ...rozumiesz?"prawie bez udziału Niemców "
Ty dobrze rozumiesz, co ja piszę?
Oj tam! Nie ma szans by on to rozumiał....

dzienpierwszy2 ma hobby polegające na osądzaniu narodów, religii i ras, to taki Bóg Wszechmogący teraźniejszego końca Świata, na prawo i lewo szastający wyrokami skazującymi, a wszystko to w imię "jego" narodu wybranego, który nie istnieje i nigdy nie istniał...

To taki nowoczesny "polski" "patriota", czyli rasista, ksenofob...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Szmalcownicy w Holandii ...