779
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń53 tys.
  • Odpowiedzi205
  • Ocen na +164
779 ppt ?

Szokująca treść w książce do religii (206)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Szokująca treść w książce do religii

Napisał(a): ~Wredny -

...ależ co w tym szokującego - przecież takie są fakty, zaś niedouczonych zszokowanych informuję, że określenie o noszeniu dziecka pod sercem jest tradycyjną figurą retoryczną opisującą stan błogosławiony u kobiet. Może występują w tym tekście pewne niezręczności , co może wynikać z wyrwania z kontekstu, ale grzech jest grzechem i koniec.
INTERIA.PL

Napisał(a): Air842 -

~Wredny ...ależ co w tym szokującego - przecież takie są fakty, zaś niedouczonych zszokowanych informuję, że określenie o noszeniu dziecka pod sercem jest tradycyjną figurą retoryczną opisującą stan błogosławiony u kobiet. Może występują w tym tekście pewne niezręczności , co może wynikać z wyrwania z kontekstu, ale grzech jest grzechem i koniec.
Wredny mnie tez trudno zrozumiec i nie widze nic szokujacego ,ze ktos mowi ---bo sama tez tak mowilam ... Nosze moja pocieche pod moim sercem "albo jestem w stanie blogoslawionym " ,, nie mowiac jestem w ciazy .... O Arabach mozna byloby sie spierac ,,ale racja jest ,ze dwie rozne kultury nie bardzo do siebie pasuja ..........dlatego polecam film

Napisał(a): ~marco -

~dfdsfsdf Widziałam ostatnio dziecko przytulające do piersi książkę (prawdopodobnie do religii) pod tytułem: "Wierzę w Kościół". Pomyślałam sobie: oni się już w ogóle nie kryją z tym, że nie chodzi o wiarę w Boga, ale w kościół
Taka jest wiara Kościoła Katolickiego, że wierzy w Kościół, ale nie jak w Boga tylko jako Ciało Mistyczne Jezusa. Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (Hbr) Wierzę w Kościół jest jak najbardziej poprawne i nikt tego nigdy nie ukrywał. Trzeba tylko to zrozumieć o co chodzi a nie zaraz się pultoczyć. Schemat podręczników często jest układany według Credo albo jakiejś modlitwy.

Napisał(a): ~Rom -

W czym problem, religia nie jest przymusem i nie jest obowiązkowa, to są prawdy dla ludzi mających określony światopogląd, wyznających pewne zasady moralne i właściwe dla swojego wyznania. Nic tu nie szokuje i nic tu nie można nazwać kłamstwem. jeśli ktoś chce wiązać swoje życie z muzułmaninem lub wyznawcą innej religii to jego rzecz, ale dla katolika to nie wszystko jedno, to na pewno nie poprawia stabilności i trwałości związku.
Nikt nikogo nie zmusza do stosowania lub nie stosowania prezerwatyw i innych środków zapobiegania ciąży, ale dla katolika to jest problem z którym musi się zmierzyć. Pogląd , ze dla świętego spokoju, lub na wszelki wypadek posyłam dziecko na religie, ale nie zamarzam przestrzegać prawd tam głoszonych i nauczanych i obwiniam za treści nauczane tych co zamierzaj zasad swojej religii przestrzegać, jest kuriozalny , żeby nie powiedzieć głupi!!!!

Napisał(a): alkazar -

A ja jestem zszokowany co tu może szokować? To, że małżeństwa osób z innego kręgu kulturowego są najczęściej nietrwałe, to chyba oczywiste. Twierdzenie czegoś przeciwnego to dopiero jest jakaś ideologia! A to, że anonizm czy antykoncepcja jest czymś złym... to jest część światopoglądu chrześcijańskiego. Ale ten podręcznik religii dotyczy chyba właśnie takiej religii? Czy jakiejś innej? Gdzie tu kontrowersja?

Napisał(a): ~ewa -

alkazar A ja jestem zszokowany co tu może szokować? To, że małżeństwa osób z innego kręgu kulturowego są najczęściej nietrwałe, to chyba oczywiste. Twierdzenie czegoś przeciwnego to dopiero jest jakaś ideologia! A to, że anonizm czy antykoncepcja jest czymś złym... to jest część światopoglądu chrześcijańskiego. Ale ten podręcznik religii dotyczy chyba właśnie takiej religii? Czy jakiejś innej? Gdzie tu kontrowersja?
popatrz na statystyki trwałości ilość rozwodów polskich małżeństw,ta czysta demagogia a nie coś oczywistego.

Napisał(a): Air842 -

~ewa
~Dariusz R
buc1 Politowania godna ciemnota średniowieczna, rozpacz, smutek i żal płakać się chce. Strach posłać dziecko na relgię i do takiej szkoły. Ale rodzice muszą nauczyć dzieci sami, bo PiS zrobi z dzieci wariatów.
Nie jesteś Katolikiem, więc zamknij ryja.
odezwał się cham katolik
Sa w moich szeregach tacy prosci ludzie ..Przepraszam Cie za niego Zawsze rodzice musieli korygowac program szkolny ..Wczesniej o Stalinie i jedynej slusznej partii a teraz o PiSie jedynej sluszenej "dobrej zmianie "

Napisał(a): ~MaK -

~Julicia Ale co tu zawrzało? Przecież to wszystko prawda, takie małżeństwa z arabami się rozpadają. Ja nie słyszałam o ani jednym szczęśliwym małżeństwie.
1. Toś głuchy. 2. Piszą o Arabach, nie o Islamistach - to nie jest tożsame.3. A z arabkami?

Napisał(a): ~ona -

~Dariusz R
buc1 Politowania godna ciemnota średniowieczna, rozpacz, smutek i żal płakać się chce. Strach posłać dziecko na relgię i do takiej szkoły. Ale rodzice muszą nauczyć dzieci sami, bo PiS zrobi z dzieci wariatów.
Nie jesteś Katolikiem, więc zamknij ryja.
Odpowiedź godna katolika.

Napisał(a): ~mati5894 -

Nie powtarzaj kłamstw antyklerykalny zaślepiony głąbie, przykład na odn. co piszesz na temat Św. Augustyna :

Rzekomy cytat miałby się pojawić w Genesis ad Litteram, czyli mówiąc po ludzku w komentarzu św. Augustyna do księgi Rodzaju. Sprawdźmy co też ten chrześcijański szowinista wygadywał.

Księga 3, rozdział 22

Kontekst (chociaż w tym przypadku jest mało ważny, bo określenia użyte przez Augustyna są jasno sformułowane): Augustyn rozważa pogląd mówiący o tym, że Bóg stworzył najpierw ludzka duszę, po czym dopiero stworzył ciało.

…mężczyzna i kobieta odpowiada jedynie ciału które zostało stworzone. (Nec attendunt masculum et feminam nonnisi secundum corpus fieri potuisse) (W znaczeniu płeć jest właściwością ciała fizycznego).

A zatem dwie istoty ludzkie różnią się płcią odpowiednią dla ciała w którym zostali stworzeni, jednak wspólnie jako ludzie posiadają ten sam rozum, a zatem kobieta, wraz ze wszystkimi fizycznymi właściwościami jej ciała, jest duszą stworzoną na obraz Stwórcy. W tym przypadku nie istnieje rozróżnienie na mężczyznę lub kobietę. (…quia est corpore femina, renovatur etiam ipsa in spiritu mentis suae in agnitionem Dei secundum imaginem eius qui creavit, ubi non est masculus et femina.)

Ponieważ kobieta jest istotą ludzką, bezwątpienia posiada rozum i dlatego ona również jest stworzona na obraz i podobieństwo Boga. (sic et in ipsa prima conditione hominis, secundum id quod et femina homo erat, habebat utique mentem suam eamdemque rationalem, secundum quam ipsa quoque facta est ad imaginem Dei)

Pismo mówi: Bóg stworzył człowieka na obraz Boży, po czym pismo dodaje: stworzył go mężczyzną i kobietą. (Sed propter unitatem coniunctionis: Fecit Deus, inquit, hominem ad imaginem Dei. Fecit illum, inquit, masculum et feminam fecit illos)

Napisał(a): Judas -

Air842
Judas
Air842
pintapalec
~gość Panowie, pilnujcie swojego a nie czyjego podwórka.

Przyczyny waszych ślinotoków (buc, dziadek, pinta....)
a) fobie,
b) natręctwa.
c) psychozy.
d) płacą za bzdur pisanie,
e) tak sami z siebie. czyli wylewanie żalu na innych.

Proszę wybrać poprawną odpowiedź. Można zaznaczyć więcej niz 1 odpowiedź.:)
Do ciebie wszystkie te powody pasują .a dodatkowo katolicka obłuda i fałsz , oszołoma parafialnego ..
Czy widziales i czytales te ksiazke ?
Jeśli pragniesz nasycić wzrok złakniony blaskiem bożej prawdy widzianej oczyma katachety tu masz link do przeczytania Przyjaciółko.

Powinnaś otworzyć pliki w Power Poincie ( element Microsoft Office)https://www.j(...)65-2365
))) dziekuje za link ........ale byloby prosciej gdybys podal numer strony , na ,ktorej sa te szokujace tresci
Najlepiej byłoby gdybym Ci jeszcze na głos przeczytał?

Mogłabyś nadal wylegiwać się z zamkniętymi oczyma, słodkie nieróbstwo w tym wypadku religijne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Szokująca treść w książce do religii