55
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń343
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +69
55 ppt ?

"Szwedzka teoria miłości" , czyli Szwedzi obudzili się w domu bez Boga. (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: "Szwedzka teoria miłości" , czyli Szwedzi obudzili się w domu bez Boga.

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Dołączę może wypis z wikipedii ...

"Najbardziej zateizowanym społeczeństwem Europy są Czesi (udział ateistów wynosi 45%), dalsze miejsca zajmują Holandia (udział ateistów wynosi 35%) i Szwecja."
INTERIA.PL

Napisał(a): Marcin65 -

Nie wiem czemu ten temat ma sluzyc i po co ta dyskusja
Szwecja zyje jak chce i mamy ja niby swoją dyskusją naprawic?
A moze to ostrzenie zeby się Polska nie odwracała od koscioła?
Kosciół się sam odwraca od ludzi wysysając wszelka mozliwą kasę i wiecznie jej mało dla koscioła
Ekonomicznie Polska moze Szwcji buty czyscic
No ale dla autora nie jest istotna ekonomia tylko zecie z Bogiem
Ciekawe co by napisał jakby szwdzi zyli w jaskiniach ale z Bogiem

Samotnosc?
Pojedz czlowieku gdziekolwiek do jakiegokolwiek kraju i zobaczysz ze ludzie wolą zyc samemu niz z kims
A trafic jeszcze na kobitkę która się wyleguje i ciagnie kasę albo jak kobieta trafi na samozadowolonego z siebie leniwego patafiana tp po jaka cholerę byc z kims

Piszesz o jakis strefach w Szwecji islamskich
Najpierw zapoznaj się z tematem a potem pisz
Nie wiem ile razy juz w internecvie i wszedzie mówiono i udowodniono ze cos takiego nie istnieje i jest to wymysł prawicowych oszołomów którzy przeinaczają fakty
A moze nie wiesz ze w euorpejskim kraju jest miasteczko w którym obowiązuje prawo szariatu i niejest to kraj nalezący do UE ...jeszcze.O tym nie napiszesz bo lepiej pisac bzdury wyssane z palca

Napisał(a): Marcin65 -

w kazdym panstwie są takie strefy a nawet i w USA
nie dotyczy to islamistów ale własnie mieszkających tam ludzi którzy sa niewyedukowani i bezrobotni
wszędzie sa dzielnice niebezpieczne
pojedziesz do Berlina czy Paryza czy do Amsterdamu do Dublina czy Londynu wszędzie tam trafisz na takie dzielnice,a nawet i w Oslo ale norwedzy jakos o swoich niebezpiecznych dzielnicach matriału TV nie zrobili
Ludziom nalezy dac prace,pieniądze i edukację i problem pomału zniknie

Napisał(a): stevn -

Marcin65 Nie wiem ile razy juz w internecvie i wszedzie mówiono i udowodniono ze cos takiego nie istnieje i jest to wymysł prawicowych oszołomów którzy przeinaczają fakty
Załączniki:

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Marcin65 w kazdym panstwie są takie strefy a nawet i w USA
nie dotyczy to islamistów ale własnie mieszkających tam ludzi którzy sa niewyedukowani i bezrobotni
wszędzie sa dzielnice niebezpieczne
pojedziesz do Berlina czy Paryza czy do Amsterdamu do Dublina czy Londynu wszędzie tam trafisz na takie dzielnice,a nawet i w Oslo ale norwedzy jakos o swoich niebezpiecznych dzielnicach matriału TV nie zrobili
Ludziom nalezy dac prace,pieniądze i edukację i problem pomału zniknie
Trudno o mnie mówić , że jestem jakimś szczególnym globtroterem , ale tak się złożyło, że mam rodzinę w Anglii , Kanadzie i Szwecji właśnie.

No i byłem w Szwecji 1985 roku .Najbardziej mi w pamięci zapadła taka scenka.

Parking, na parkingu kabriolet z otwartym dachem , na tylnym siedzeniu aparat fotograficzny,
wart na oko mojej dwuletniej komunistycznej pensji.

Mówię ja :
- patrzcie jaki głupek , otwarł dach i nie zauważył , że ma aparat na tylnym siedzeniu :D :D

Szwedzi nie zrozumieli :

- może nie potrzebował fotografować , to zostawił aparat ...co w tym dziwnego ?

Dzisiaj by chyba zrozumieli z czego się śmieję...;)

Napisał(a): ~gość -

~Ula Za wiele nie napiszę, bo ani filmu nie widziałam, ani nie było mi dane żyć w szweckim społeczeństwie. Jestem natomiast bardzo ciekawa dyskusji, która mam nadzieję się rozwinie, zważywszy że mamy na forum człowieka, który o tym skandynawskim kraju wyraża się niemal w samych superlatywach. Ciekawi mnie też, co na temat filmu mieliby do powiedzenia sami Szwedzi.
Jakiś czas temu na kanale "Kultura" oglądałam dokument bodajże szweckiej produkcji o problemach, z jakimi boryka się polska rodzina. Bohaterami tego filmu byli dwaj bracia, nastolatkowie, którzy pozostawieni przez rodziców, którzy wyjechali do pracy za granicę, zmuszeni byli radzić sobie sami i ukrywać to przed otoczeniem, szczególnie przed kadrą w szkole, do której uczęszczali. Zmierzam do tego, że sytuacja ta była przedstawiona w taki sposób, jakby była normą w Polsce, nie czymś mało prawdopodobnym. Bo nawet jeśli Polacy w poszukiwaniu lepszych zarobków wyjeżdżają, to raczej nie zdarza się, by pozostawiali dzieci bez opieki i przedkładali dodatkowe parę groszy nad ich dobro. Niestety tytułu tego dokumentu nie pamiętam.
Dlatego interesowałoby mnie zdanie Szwedów i opinia o tym, czy i jak bardzo film jest tendencyjny.... I czy po zachłyśnięciu się wolnością nie tęskni się za tradycyjnymi wartościami...
tez mam prośbę do pana, który świetnie zna szwedzki o przetłumaczenie tej ulotki

Załączniki:

No to w Holandii w miastach i miasteczkach Holendrzy nie zasłaniają zbytnio okien swoich domostw, ani zasłonkami, firankami i roletami, bo się nie wstydzą jak my swojej prywatności czy też intymności.

Czasami te budynki są blisko siebie i widać ludzi w nich się poruszających tak jakby nic ich za oknami nie obchodziło i nie było przedmiotem zażenowania lub wstydu.

Jezus Bóg ich ukarał za potop , który nam zgotowali. Niech mają za swoje.
Nasza Bozia jest silniejsza.
To nie zjawa podszywająca się pod Marię, lecz moc Jezusa jest najsilniejsza.

Do rozbiorów narodu przyczynił się rozpowszechniony kult maryjności detronizujący Pana Jezusa ówcześnie, który mógł ich ocalić przed takimi konsekwencjami, ale nie chcieli zwrócić się do niego wprost, lecz szukali wsparcia u Jego biologicznej matki, która nigdy na łamach Pisma Świętego nie kierowała nawet ludzi do siebie, lecz wskazywała na swojego Syna - Jezusa Chrystusa Syna Bożego.

Napisał(a): ~gość -

stevn

Do rozbiorów narodu przyczynił się rozpowszechniony kult maryjności detronizujący Pana Jezusa ówcześnie, który mógł ich ocalić przed takimi konsekwencjami, ale nie chcieli zwrócić się do niego wprost, lecz szukali wsparcia u Jego biologicznej matki, która nigdy na łamach Pisma Świętego nie kierowała nawet ludzi do siebie, lecz wskazywała na swojego Syna - Jezusa Chrystusa Syna Bożego.
Czy ty się czasem nie nazywasz modzelewski?

Napisał(a): Jezus -

stevn

Zapamiętam , z powodu kultu maryjnego był potop.Alleluja.
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Szwedzka teoria miłości" , czyli Szwedzi obudzili się w domu bez Boga.