73
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń541
  • Odpowiedzi68
  • Ocen na +-1
73 ppt ?

Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne (69)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne

Napisał(a): topielica -

Wlasnie zaczynam brac tabletki antykoncepcyjne - oczywiscie przepisane przez lekarza. Pytanie moje jest takie, jakie miałyście skutki uboczne i czy w ogóle one wystąpiły? Na co powinnam zwrócić uwagę w zachowaniu swojego organizmu?

Ciągle wysłuchuje od koleżanek, że przytyję, że przestanę mieć ochotę na seks. Czy to tak faktycznie jest?
INTERIA.PL

Re: Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne

Napisał(a): gość -

To wszystko prawda plus należy dodać, że wyskakują dość często jakieś syfy, są po odstawieniu problemy z zajściem w ciążę, no i przede wszystkim jest to uprzedmiotowienie kobiety i banalizacja współżycia małżeńskiego. W sumie antykoncepcja nie nadaje się do stosowania przez ludzi więc lepiej wyrzuć te prochy do kosza.

Napisał(a): topielica -

gość To wszystko prawda plus należy dodać, że wyskakują dość często jakieś syfy, są po odstawieniu problemy z zajściem w ciążę, no i przede wszystkim jest to uprzedmiotowienie kobiety i banalizacja współżycia małżeńskiego. W sumie antykoncepcja nie nadaje się do stosowania przez ludzi więc lepiej wyrzuć te prochy do kosza.
wiekszosc dziewczyn, które znam miała w kwestii cery zupełnie odwrotnie - tzn. wszelki trądzik i inne problemy ze skórą zniknęły. Masz jakieś inne doświadczenie?

Napisał(a): majowa -

Pozytywy
- większe piersi:)
- dużo mniej obfita menstruacja i brak bólu brzucha
- luzik psychiczny

Negatywy
- migrena
- po dłuższym braniu - spadek libido

Biorę od 3 lat.Pozytyw to krótsze menstruacje i możliwość przesunięcia o kilka dni(byle nie przeginać),no i bezstesowy seks.Plusem jest pewnie i to że trzeba regularnie się badać i częściej odwiedzać ginekologa.Negatywów póki co u mnie nie ma-nie utyłam(ciągle 50 kg),ale i nie urosły mi piersi a podobno tak się zdarza,nie mam jakiś tak problemów skórnych ani innych.Mam 35 lat i dwójkę dzieci,więcej nie planuję więc dla mnie to dobre rozwiązanie.I jakąś fanatyczną katoliczką też ie jestem więc kwestia wiary mi w tym nie przeszkadza.

Napisał(a): Clarris -

gość Biorę od 3 lat.Pozytyw to krótsze menstruacje i możliwość przesunięcia o kilka dni(byle nie przeginać),no i bezstesowy seks.Plusem jest pewnie i to że trzeba regularnie się badać i częściej odwiedzać ginekologa.
Dodam że są tabletki o wydłużonym schemacie stosowania i krwawienie można zminimalizować do 4 w roku, więc to nie tylko przesunięcie o kilka dni ;)

Napisał(a): Hartyna -

Jeśli tabletki są dobrze dobrane, nie powinno być skutków ubocznych. Lekarz powinien je przepisać nie tylko na podstawie wywiadu, ale też po przeprowadzeniu badań. Warto też zwrócić uwagę, czy to są pierwsze tabletki (np. dla młodych dziewcząt są polecane Vibin mini), czy kobieta pali papierosy itp.

Ja nie miałam skutków ubocznych, ale ze względu na zapominalstwo, a często zdarzało mi się zapomnieć o pigułce, zamieniła ma plastry i tez jest ok, mają mała dawkę hormonów to czuje się z lisvy dobrze...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne