41
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń250
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +24
41 ppt ?

Taki gruby, taki chudy, taki mały , taki duży - każdy może sam się odurzyć (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Taki gruby, taki chudy, taki mały , taki duży - każdy może sam się odurzyć

Napisał(a): ireneo -

Religii na świecie jest ponad setka. A może i tysiąc. Niech będzie ta setka. Każda ma boga. Jakieś zasady ale z małym wyjątkiem , wszystkie mają jedno wspólne - dają nadzieję na wieczność.
Dziwnym trafem jest to jedyne, co człowiek pracą własnych rąk i wysiłkiem intelektu, zapewnić sobie nie potrafi. Nie sposób uciec od myśli, że istotą wszystkich religii jest wyjście naprzeciwko tej pokusie. A jest ona właściwa i takim mądrym i takim głupim. głupim się nie dziwie, mądrym tak. Szczególnie, że uczestniczą w celebrach bardzo głupich wyznań. Trawią, często sporo opłacając to, fantazje kogoś, często bliżej nieokreślonego. Zdarza się, że pozwalają się przy tym niewolić. Przyjmując, niczym racjonalnym nie uzasadnione, czyjeś zwierzchnictwo. Zachowują się jak odurzeni. Jeśli im to aż tak potrzebne, dla normalnego funkcjonowania, to czyż nie ufają sobie na tyle, aby samemu się odurzyć?.
Do tego wystarczy zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Nic więcej.
INTERIA.PL

Re: Taki gruby, taki chudy, taki mały , taki duży - każdy może sam się odurzyć

Napisał(a): Jezus -

Określenie odurzenia religijnego jest oczywiście pejoratywne ale niestety prawdziwe. Człowiek znajduje się w stanie odmiennej świadomości, zaczyna rozmawiać z postaciami nieistniejącymi , wymyślonymi albo istniejącymi tylko w wyobraźni.
Tak samo jest w większości religii , Indianie rozmawiają z duchami przodków a inni np. ze zmarłą 2000 lat temu Żydówką.
A przekazywane jest to z pokolenia na pokolenie i wierzący nie zdają sobie sprawy , że mają niewielki wpływ do jakiego bóstwa się modlą.

Valdemar Nie martw się Irku jeśli jesteś przyzwoitym człowiekiem to też możesz liczyć na szczęśliwość w przyszłym życiu.
Wybitna zarozumiałośc nakazuje idiotom sądzić że wszyscy muszą być idiotami. Chamstwem jest sugerowanie czegokolwiek bez wskazania powodów. Jesteś idealnym nabytkiem dojarzy.

Napisał(a): Valdemar -

ireneo
Valdemar Nie martw się Irku jeśli jesteś przyzwoitym człowiekiem to też możesz liczyć na szczęśliwość w przyszłym życiu.
Wybitna zarozumiałośc nakazuje idiotom sądzić że wszyscy muszą być idiotami. Chamstwem jest sugerowanie czegokolwiek bez wskazania powodów. Jesteś idealnym nabytkiem dojarzy.
Wiem, że to cię boli ale nikt nie traktuje poważnie twoich religijnych wywodów może dlatego, że są głupawe zastanów się nad tym jeśli oczywiście potrafisz.

Soraya Irek, jeżeli tobie nie szkodzi, a innym pomaga, to dlaczego z tym walczysz? Wszak ciebie to nie dotyczy.
Bzduru wypisujesz. Następnym raze wysil się, wyjdż z intelektualnego niebytu i daj uzasadnienie dka swoich imaginacji.

?
Valdemar
ireneo
Wiem, że to cię boli ale nikt nie traktuje poważnie twoich religijnych wywodów może dlatego, że są głupawe zastanów się nad tym jeśli oczywiście potrafisz.
Wiesz że mnie boli? a co mnie niby miałoby boleć, twoje wnioskowanie? Bo twoje wiem śmierdzi bałwanem.

Napisał(a): Kajetana -

Z wszystkim sie zgadzam procz tego, ze madrzy uczestnicza w tym cyrku. Madry czlowiek to czlowiek o zdrowym umysle. Moze sie sie zdawac madrym jedynie, lecz nim nie jest.

Napisał(a): Soraya -

ireneo
Soraya Irek, jeżeli tobie nie szkodzi, a innym pomaga, to dlaczego z tym walczysz? Wszak ciebie to nie dotyczy.
Bzduru wypisujesz. Następnym raze wysil się, wyjdż z intelektualnego niebytu i daj uzasadnienie dka swoich imaginacji.
Nie potrafisz uzasadnić swojej walki przeciwko kościołowi? Na taka odpowiedź tylko cię stać?

Soraya Zachowują się jak odurzeni. Jeśli im to aż tak potrzebne, dla normalnego funkcjonowania, to czyż nie ufają sobie na tyle, aby samemu się odurzyć?.
Sam się odurzasz? Czym?
Znowu durnota wynikająca z ułomności. Ty nie rozumiesz nicc a nic z treści. To zdumiewające. A dlatego, że mimo uwag, nawetnie silisz się by zadbać o godność wizerunkową choć na forum. Przypominasz mi pchłę z wiersza Majakowskiego. Uśmiercił ją, nie wdając się w bezsensowne dywagowanie. Nie chcąc dał jej już niemal stuletnią wieczmość. Ja mialbym jeszcze do wyboru robić xa przewodmika po moim tekście. Nie widzę sensu zatem zachowam się jak Władimir Wielki.

Napisał(a): Soraya -

ireneo
Soraya Zachowują się jak odurzeni. Jeśli im to aż tak potrzebne, dla normalnego funkcjonowania, to czyż nie ufają sobie na tyle, aby samemu się odurzyć?.
Sam się odurzasz? Czym?
Znowu durnota wynikająca z ułomności. Ty nie rozumiesz nicc a nic z treści. To zdumiewające. A dlatego, że mimo uwag, nawetnie silisz się by zadbać o godność wizerunkową choć na forum. Przypominasz mi pchłę z wiersza Majakowskiego. Uśmiercił ją, nie wdając się w bezsensowne dywagowanie. Nie chcąc dał jej już niemal stuletnią wieczmość. Ja mialbym jeszcze do wyboru robić xa przewodmika po moim tekście. Nie widzę sensu zatem zachowam się jak Władimir Wielki.
Nic nie masz na uzasadnienie swoich racji...jedynie co potrafisz napisać to obelgi.
30 tys mężczyzn ( w większości) czym są odurzeni?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Taki gruby, taki chudy, taki mały , taki duży - każdy może sam się odurzyć