436
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi389
  • Ocen na +97
436 ppt ?

Temu dać w miseczkę, temu dać w garsteczkę! (390)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Temu dać w miseczkę, temu dać w garsteczkę!

Napisał(a): Lee1 -

~Osho]
Lee1
~Osho
Lee1
~Osho [cytat kogo=Lee1][/cytat
.
.
I wzajemnie. Można rzec, że cała przyjemność po mojej stronie.
Pójdź więc Dobry Człowieku dalej bić swojego niemca po hełmie i nie pętaj nam się pod nogami, bo próbujemy tu rozmawiać o polityce.

Adijos frajeros!
Tylko tyle?
Jestem pod wrażeniem, tak jak twoich "dyskusji" o polityce, no i refleksu.
A myślałem, że się już odwaliłeś.

INTERIA.PL

Napisał(a): ~Osho -

banjaluka
~Osho
banjaluka Dopowiem jeszcze , że wśród polityków nastała moda taka , że po zakończonej " służbie państwowej " czyli po prostu , kadencja zakończona , szans na powtórne wybory nima , przychodzi czas na zatrudnienie się w banku , lub w konsorcjum , wiadomo w charakterze doradcy za sporą kasę.
Politycy zachodni bez obciachu ruszają tą drogą , czy nasi pójdą ich śladem , czy tylko nadal będą jeździć z wykładami ?
To normalne, że z dalszym, "popolitycznym" życiem coś trzeba robić, z czegoś żyć i na czymś zarabiać.
Tym bardziej, gdy ma się układy ułatwiające to i owo. :-)
Chyba, że jak niektórzy, zostaje się dożywotnim politykiem.

Chciałoby się postawić naiwne pytanie na ile to jest moralne, lecz a propos polityki ta kwestia jest tyleż żałosna, co niestosowna.
Zgadza się , jest to kwestia żałosna , jak polityk niemiecki zostaje funkcjonariuszem Gazpromu , jak polityk unijny trafia do banku Goldman Sachs , ciekawe dlaczego jest to jednocześnie kwestia niestosowna ?
Heh, a po cóż nam te drażniące niemieckie przykłady, skoro mamy własne?
10 lat temu po przegranych wyborach pewien ustępujący minister środowiska zaczepił się na etat w prywatnej uczelni pewnego redemptorysty. Wykładał tam przez 8 lat, a gdy jego partia ponownie wygrała wybory, znów objął posadę ministerialną. I ze swego ministerstwa dotował wielomilionowymi kwotami uczelnię swego toruńskiego dobrodzieja, który przechował i karmił go w niesprzyjających czasach.

Pytasz cóż w tym niestosownego?
Samo mówienie o tym z nutką zdziwienia, niesmaku i dezaprobaty jest niestosowne, gdyż to normalka w polityce. W polskiej polityce także.

Napisał(a): niepokorny1970 -

~Osho
niepokorny1970 Takie pytanie: po co dyskutujecie z tym trollem?
Potencjalne odpowiedzi wykraczają poza twoją ubogą wyobraźnię, więc litościwie ci pomogę:
- może mają dość ciągłego lizania się po fiutach w wąskim gronie?
- może umieją czytać sens, przechodząc do porządku dziennego nad formą?
- może są ciekawi zdania innych, i znudzeni zdaniem tych, których dobrze znają?
- może wcale nie uważają za trolla każdego, kto im nie kleszcze?
- może po prostu chcą porozmawiać?

Jeśli kiedyś spróbujesz wystawić różki ze swej skorupki na szerszy świat, drogi ślimaczku, może się przekonasz, że jest on piękniejszy, większy i bardziej zadziwiający, niż ci się zdaje.
Mój świat jest nie do ogarnięcia przez taką prostoduszną łepetynę jaką nosisz na barkach ku uciesze gawiedzi, a jej wykwity próbujesz tu sprzedać jako błyskotliwe bon moty.

BezNicka
,,ocieplenie,, to bujda . A Kukizy to frajrskoUbecka ustawka .
Co do pierwszego - pełna zgoda.
Jeśli zaś chodzi o Kukiza, to jest on dokładnie tym, kim wydaje się być: całkiem niezłym muzykiem rockowym z przerostem ego, który zagubił się w niepojętym i obcym dla niego świecie polityki.

Napisał(a): BezNicka -

~Osho
BezNicka
,,ocieplenie,, to bujda . A Kukizy to frajrskoUbecka ustawka .
Co do pierwszego - pełna zgoda.
Jeśli zaś chodzi o Kukiza, to jest on dokładnie tym, kim wydaje się być: całkiem niezłym muzykiem rockowym z przerostem ego, który zagubił się w niepojętym i obcym dla niego świecie polityki.
...
O tym mówimy, Kukiz zrobił swoje, Kukiz może odejść .

Napisał(a): banjaluka -

~Osho
banjaluka
niepokorny1970 Takie pytanie: po co dyskutujecie z tym trollem?
Odpowiem pytaniem na pytanie -- po co królowie na swych dworach tolerowali błaznów , rozumie się do czasu ?
A ja doprecyzuję:
Poczytaj o Stańczyku.
To taki błazen był na dworze Jagiellonów.
Zresztą masz interet, to sobie go znajdziesz i się dokształcisz.
A ja doprecyzuję .
Przeczytaj Mirosław Słowiński " Błazen" podtytuł Dzieje postaci i motywu.
Zresztą itd.

Napisał(a): banjaluka -

Lee1
BezNicka
Lee1
BezNicka
Lee1
BezNicka
~MerynTrant
BezNicka
.
.
...
.
...
l.
....
Słyszałeś teksty w kryminałach - on już umarł , tylko jeszcze o tym nie wie .... Kukizy jeszcze nie wiedzą że zostali puknięci , ich wyborcy i sympatycy ....
" Już nie żyjesz..." :))
Myślisz, że nie zdążą? :))) W sejmie wrócił temat aborcji. Coś się za tym kryje... niefajnego...

Zmieniając temat - na Okęciu o mało co nie rozwalił się samolot. Przednia goleń nie wyszła. Trwa akcja ratunkowa. Chciałem zobaczyć w TV, ale na Info - miesięcznica, w TVN - Olejnik.
Olejnik i pani Premier -była , specjalistka od kopania na metr w głąb, a poza tym obejrzałem odcinek serialu Kości , może najciekawszy serial w kablówce.

BezNicka Ktoś mi powie , prawem Kaduka wzmacnia się Złoty ? Co takiego zaistniało , Śniardwy w zbiornik ropy się zmieniły ? Nooooo ,,Złoty Pociąg,, znaleźli ?
A może masoBangster komuś ,,darowiznę,, szykuje ?
Przydałby się jakiś zmyślny ekonom na forum, coby nam to pięknie wyłożył.

Kiedyś, chyba jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku, w Siameryce zrobili taki eksperyment: posadzili wśród spekulantów (bajerancko zwanych maklerami) małpę, zdaję się szympansa. I ów szympans miał tyle samo trafień w notowaniach akcji na giełdzie, co przeciętny makler.

Te klimaty są chyba jeszcze ciekawsze niż polityka!
I każdy tu może być mądry, bo zwykle mądrzenie się i dyskutuje następują po faktach.

Napisał(a): RF1 -

~Osho]
Lee1
~Osho
Lee1
~Osho [cytat kogo=Lee1][/cytat
Skąd wiesz, czego nie rozumiem wielonickowy trollu?
Niepokorny ma rację, szkoda czasu.
Spadaj.
Baba z wozu - koniom lżej.

Jesteś najmniej interesującym i najbardziej siermiężnym z tutejszych dyskutantów, więc żegnam cię bez żalu.
I wzajemnie. Można rzec, że cała przyjemność po mojej stronie.
Pójdź więc Dobry Człowieku dalej bić swojego niemca po hełmie i nie pętaj nam się pod nogami, bo próbujemy tu rozmawiać o polityce.

Adijos frajeros!
Licz się ze słowami.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Temu dać w miseczkę, temu dać w garsteczkę!