352
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń23 tys.
  • Odpowiedzi94
  • Ocen na +84
352 ppt ?

Test na jakość kawy (95)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Test na jakość kawy

Napisał(a): Markott -

Od lat jestem wielbicielem dobrego smaku kawy. Piję ją 2 razy dziennie. Od kilku lat smak kawy przeszedł gruntowne zmiany. Ciężko jest kupić dobrą kawę, dlatego zacząłem się zastanawiać, co do niej dodają i jak rozpoznać, czy kawa nie jest trefna. Słyszałem, że naukowcy w Londynie opracowali test, który pozwoli stwierdzić w 95%, czy kawa nie jest podrobiona. Test został opracowany i ma być dostępny dla każdego za kilkadziesiąt złotych. Może znacie na dzień dzisiejszy jakieś sposoby na możliwość przetestowania jakości kawy? Czy jest w Polsce jakaś instytucja, która nadzoruje jakość importowanych towarów (czytaj kawy)? Jaka kawa jest waszym zdaniem najlepsza i najczystsza bez ryżu, fasoli ,ziemi i innych świństw?
INTERIA.PL

Re: Test na jakość kawy

Napisał(a): Markott -

Blandare51
Markott A jak Twoje serce? 10 filiżanek? Trochę dużo jednak tej kawy.
Jak dzwon. A piję od 40 lat!
To tylko pozazdrościć :) Ja mam bardzo niskie ciśnienie, ale jak wypiję więcej jak dwie, to już mam kołatanie i takie tam. A jak nie piję, to jestem osłabiony i nieprzytomny.
A co ciekawe, to właśnie źle reaguję na kawy niskiej jakości. Dlatego właśnie zainteresował mnie temat testów jakości kawy> No teraz niestety potrafią nawet oszukiwać na składzie w produktach wyższej klasy.

Napisał(a): Blandare51 -

Markott
Blandare51
To tylko pozazdrościć :) Ja mam bardzo niskie ciśnienie, ale jak wypiję więcej jak dwie, to już mam kołatanie i takie tam. A jak nie piję, to jestem osłabiony i nieprzytomny.
A co ciekawe, to właśnie źle reaguję na kawy niskiej jakości. Dlatego właśnie zainteresował mnie temat testów jakości kawy> No teraz niestety potrafią nawet oszukiwać na składzie w produktach wyższej klasy.
Zawsze piłem Zoegas i dla mnie to najlepsza kawa (pijam z mlekiem i odrobiną cukru)... Kawa jest bardzo zdrowa dla serca.....

Napisał(a): rafal333 -

Blandare51 Marnyś kawosz... Ja piję ten eliksir conajmniej dziesięć razy dziennie ... pijam Zoegas....
Ja kawe pije zamiast herbaty, która zresztą jest zdrowsza od herbaty i nic tu nie ma wspólnego z sercem ani też z trudnością w zasypianiu. Po wypiciu kawy normalnie idę spać.

Napisał(a): inka111 -

Blandare51
Markott
Blandare51
Zawsze piłem Zoegas i dla mnie to najlepsza kawa (pijam z mlekiem i odrobiną cukru)... Kawa jest bardzo zdrowa dla serca.....
Znam oczywiście tą kawę:) Nie wiem czy w Polsce jest do kupienia. Co do smaku i jakości - na prawdę dobra i śmiało można ją polecić jako jedną z najlepszych. :)

rafal333
Blandare51 Marnyś kawosz... Ja piję ten eliksir conajmniej dziesięć razy dziennie ... pijam Zoegas....
Ja kawe pije zamiast herbaty, która zresztą jest zdrowsza od herbaty i nic tu nie ma wspólnego z sercem ani też z trudnością w zasypianiu. Po wypiciu kawy normalnie idę spać.
Masz to szczęście że po kawie idziesz spać.
Niestety kofeina na wielu ludzi działa "wybudzająco" i nijak spać po niej nie można :)

Napisał(a): ~Olaw -

A wiecie, że faktycznie kawę teraz podrabiają na potęgę. DO takiej zmielonej dodają kukurydzę, jęczmień, pszenicę, soję, ryż, fasolę, czasem jagody acai, brązowy cukier i td. PO wypaleniu i zmieleniu wszystko wygląda jak kawa. A obecnie w Brazylii dostępność kawy maleje z powodu suszy i chorób roślin, zatem nic dziwnego, że fałszują, aby zarabiać.

~Olaw A wiecie, że faktycznie kawę teraz podrabiają na potęgę. DO takiej zmielonej dodają kukurydzę, jęczmień, pszenicę, soję, ryż, fasolę, czasem jagody acai, brązowy cukier i td. PO wypaleniu i zmieleniu wszystko wygląda jak kawa. A obecnie w Brazylii dostępność kawy maleje z powodu suszy i chorób roślin, zatem nic dziwnego, że fałszują, aby zarabiać.
I to chyba jest prawda. Kawa dzisiaj nawet tak nie pachnie jak kiedyś. I to prawdopodobnie wpływ dodatków.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Test na jakość kawy