132
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi40
  • Ocen na +7
132 ppt ?

trudne wyznanie miłości (41)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

trudne wyznanie miłości

Napisał(a): ~barbara48 -

Czy może być tak, że wyznanie miłości jest dla kogoś trudne? Na tyle trudne, że nigdy nie zdecyduje się powiedzieć tych dwóch magicznych słów? Jestem wdową, mam 48 lat. Dzieci już są dorosłe. Aktualnie od roku jestem w drugim związku, niemałżeńskim - ogólnie bardzo szczęśliwym. Mam wrażenie, że przeżywam drugą młodość. Świetnie się dogadujemy, spędzamy miło czas. Mój partner dba o mnie, szanuje mnie, prawi komplementy. Naprawdę nie mogę narzekać. Niczego nam nie brakuje. Jest tylko jedna rzecz, która trochę mnie smuci. On nigdy nie wyznał mi miłości. Sama zrobiłam to dwa razy, ale on tego nie odwzajemnił. Czy to oznacza, że mnie nie kocha? W takim razie co do mnie czuje? Dlaczego ze mną jest? Myślę, że gdyby nie chciał to po prostu by nie był. Czy możliwe, że mężczyzna w średnim wieku boi się wyznać miłość? Czy może to obawa, że wyznanie miłości zobowiązuje?

Re: trudne wyznanie miłości

Napisał(a): Kajetana -

Mój ojciec nigdy nie powiedział że mnie kocha. Tak był wychowany i nie potrafił okazywać uczuć. Ale był dla mnie dobrym tata. Kochałam go bardziej niż matkę.

Napisał(a): Trybcio -

A nie mozesz go o to zapytac co on czuje ? Czasem faceci maja problem z wypowiedzeniem takich waznych slow bo to wazna deklaracja. Na kazdym etapie zycia te slowa maja inny wydzwiek. Za mlodu to emocje i hormony gdzie takie slowa wypowiada sie pod wplywem chwili czy uniesien. W pozniejszym etapie to juz swiadomosc tego co oznaczaja te slowa i co za nimi idzie. Moze ktos zlamal mu serce i boi sie wystawic na ponowny strzal ? Znasz go lepiej to powinnas sama wyciagnac wnioski :)

Napisał(a): Eglo -

Ja powiem z własnego doświadczenia że mam trudności z okazywaniem uczuć słownie.
Mój mąż zna mnie od 30 lat i wie że ja nie jestem wylewną osobą ,ale też wie że kocham całym sercem i nie muszę mu tego powtarzać na każdym kroku.
Codziennie pokazuje że jest bardzo ważny w moim życiu .
Są to małe gęsty które są odbierane jako wyznanie miłości robienie śniadania ,kawy czy umycie pleców ,a nawet wypastowane butów , może to was śmieszy ale ojcu też pastowałam buty
Wiele jest gestów w okazywaniu miłości które są dobrze odbierane i wzmacniają związek .

Napisał(a): szeptem -

Właściwie po co Ci to wyznanie?
Czy jeśli powie, że Cię kocha, będzie Cię kochał mocniej? - Nie sądzę.
Czy jeśli powie, że Cię kocha, będziesz się czuła lepiej? - Dlaczego? Spróbuj sobie odpowiedzieć na to pytanie, a może dotrze do Ciebie, że problem jest w Twojej głowie. Pozbądź się tych myśli, a pozbędziesz się problemu który Cię unieszczęśliwia.

Napisał(a): karolinakk -

Myślę, że jest bardzo wiele osób, które nie mówią, że kochają. Sama do nich należę. Jestem z moim mężem od około 10 lat łącznie z czasem narzeczeństwa i w sumie powiedziałam, że go kocham może ze dwa razy, co w sumie nic nie znaczy. Tak jak napisałaś - jakby nie chciał z Tobą być to by nie był i już. Skoro dba, szanuje i się troszczy to kocha.

Napisał(a): keloimi -

szeptem Właściwie po co Ci to wyznanie?
Czy jeśli powie, że Cię kocha, będziesz się czuła lepiej? - Dlaczego? Spróbuj sobie odpowiedzieć na to pytanie, a może dotrze do Ciebie, że problem jest w Twojej głowie. Pozbądź się tych myśli, a pozbędziesz się problemu który Cię unieszczęśliwia.
Po to aby nie musiała się domyślać :-)
A jeśli powie ,ze kocha to coś z tej miłości ubędzie ?
Skoro o tym pisze to znaczy ,że będzie się czuła lepiej :-)
Jakże prostsza metoda aby nie czuła się nieszczęśliwa .... dwa słowa od kochanego :-)
Te słowa nie bolą a dają radość ,tak trudno to drugiej stronie zrozumieć :-))

Napisał(a): mrruuu -

Eglo
Wiele jest gestów w okazywaniu miłości które są dobrze odbierane i wzmacniają związek .
Przytulenia i słowa też mają znaczenie.

Pomoc domowa wypierze, sprzątnie i wyprasuje. Prawdopodobnie nawet taniej.

Napisał(a): szeptem -

keloimi
szeptem Właściwie po co Ci to wyznanie?
Po to aby nie musiała się domyślać :-)
A jeśli powie ,ze kocha to coś z tej miłości ubędzie ?
Skoro o tym pisze to znaczy ,że będzie się czuła lepiej :-)
Jakże prostsza metoda aby nie czuła się nieszczęśliwa .... dwa słowa od kochanego :-)
Te słowa nie bolą a dają radość ,tak trudno to drugiej stronie zrozumieć :-))
Kelomi... ale ona jest szczęśliwa. Dogadują się, świetnie spędzają czas, czuje się przez niego dowartościowana (a przynajmniej skomplementowana).
A jeśli ta druga strona z jakiegoś powodu, którego wyłącznie domyślać się możemy, nie chce, nie może, nigdy nie powie tych dwóch słów. Czy według Ciebie to naprawdę powinno determinować związek?

Napisał(a): keloimi -

szeptem

Kelomi... ale ona jest szczęśliwa. Dogadują się, świetnie spędzają czas, czuje się przez niego dowartościowana (a przynajmniej skomplementowana).
A jeśli ta druga strona z jakiegoś powodu, którego wyłącznie domyślać się możemy, nie chce, nie może, nigdy nie powie tych dwóch słów. Czy według Ciebie to naprawdę powinno determinować związek?
Ale jednocześnie Autorka pisze ,że brak tych słów Ją "smuci " :-)
Przecież nie ja wymyśliłam ten problem .
Nic też ja nie pisze o determinacji związku tylko o kompromisie :-)
On nie chce /nie lubi /nie umie ,mówić o miłości a Jej tak bardzo zależy, co lepiej zostawić ją smutną czy jednak dla wspólnej radości powiedzieć raz na czas " kocham cię :-)
Być może Autorka ma obawy ,że nie jest dla partnera jednak tą najważniejszą bo przecież są w wieku kiedy ma się "jakąś uczuciową " przeszłość .

Wiem ,że wielu facetów uważa ,że wszystko robi dla rodziny i nie musi już tego kocham wystękać ,przecież powinna wiedzieć nie ?!
Ale słowa te ciepłe ,dobre mają cudowną moc :-)

Napisał(a): ~dziadek -

jeśli mężczyzna chce być z kobietą, to raczej w 90% ją kocha lub jest mu z nią dobrze, nie wymagajcie od innych zbyt wiele, lepiej od siebie, zawsze od siebie, za dużo oczekujecie od ludzi, a sami co? idealną miłością kocha nas tylko tylko Pan Bóg, na zawsze, bez "może", "i tak i nie", tyle w nas miłości, ile obecności Bożej, a seks? gaśnie stopniowo i to jest normalne, niestety wiele osób nie chce o tym słyszeć, chcą i koniec, albo nie chcą i koniec, przewrotność ludzka,

Napisał(a): Osztyqutwamac -

Po co analizować związek jak nic się nie dzieje złego w nim ?
Doszukiwanie się czegoś na siłę bez sensu.
Ja jestem przyziemną osobą i nie szukam problemów tam gdzie ich nie mam
Jak mój mąż jest ze mną od xx lat to znaczy ze mu jest wygodnie i niech tak pozostanie ,o co mi codziennie słyszeć lav story
Nie lubię cukrownia i już😁
« Wróć do tematów
Do góry strony: trudne wyznanie miłości