Komentarze (142)

Dodaj komentarz

KRAKOw

Napisał(a): krakuska -

wszedzie układy,układy,klany rodzinne/jak tu życ/
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): stanisław -

krakow z kim by nie mowic z polski ma zła opinie mieszkam w nim od 8 at znam innych co mieszkali i dawno już nie mieszkają kraków jest za drogi w stosunku do tego co ma do zaoferowania a w sumie 3 ulice rynek pracy w stosunku do warszawy kiepski krakow to miasto ukladow i klanow glownie zamkniętych za te ceny które sa mieszkan w Krakowie to się kupi również mieszkanie w warszawie a perspektywy w warszawie do krakowa to żadne porównanie krakow przy warszawie to prowincja,tak jak madrze napisał pod dolem ktoś zycie w Krakowie konczy się na rynku głownie a JA DODAM NA 3 ULICACH W CENTRUM CIAGLE MASE LOKALI DO WYNAJECIA BO CZYNSZE ASTRONOMICZNE NIE MOWIAC O GALERI KAZIMIERZA MASE LOKALI PUSTYCH CIAGLE I MASOWO FIRMY ODCHODZĄ,A UJ KRAKOWSKI JEST RAPTEM W 4 SETCE UCZELNI NA SWIECIE NAWET NIE JEST W PIERWSZEJ DWUDZIESTCE NAJLEPSZYCH UNIWERSYTETOW EUROPEJSKICH TO UCZELNIA STARYCH KOMUNISTOW I FUNKCJONARIUSZY UB,A JEZELI CHODZI O KUPCOW KRAKOWSKICH TO REPREZENTUJA JA ŁODZINSCY KTORZY MAJA BARDZO ZLA OPINIE,KRAKÓW JEST DOBRY NA WEKEND ZYCIE NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE JEST W WARSZAWIE NAWET WE WROCLAWIU JEST LEPSZY RYNEK PRACY,CZY NA SLASKU.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): BARTUŚKrakus -

Co wy tutaj piszecie ludzie !!!?? Mieszkam w Krakowie od urodzenia, jest świetny!! Ludzie są mili, pracy jest dużo, dużo mieszkań w normalnych ogólnopolskich cenach. Tłok i życie w centrum, pełno turystów, mieszkańców. Kocham Kraków. W Niedziele w każdym osiedlu w którym mieszkałem mogłem posłuchać przy kawce jak jakis pozytywny wariat gra na akordeonie pod blokiem. Mnóstwo klubów, a przede wszystkim, mimo złej sławy miasta jest bezpiecznie!! Polecam to miasto każdemu!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): sigurross -

Kraków jest jedną wielką porażka dla tzw. przeciętnego obywatela. Miasto przygnębia i męczy!!!!!!!!!!! Okazuje się, że nie na rynku życie ludzi się kończy. Komunikacją jest wg mnie fatalna. Kierowcy linii autobusowych, z których korzystałam wożą ludzi jak worki kartofli dosłownie, hmm szczęście, że żadem mnie nie zabił powiecie - no fakt ;) Mieszkańcy - w wielu przypadkach tubylcy to kompletna, KOMPLETNA porażka. To miasto w Polsce, w którym ludzie najmniej się uśmiechają, miasto ludzi zgorzkniałych i złośliwych. Podczas długiego pobytu zauważyłam wielką liczbę psychicznie chorych, nękających przechodniów, tabuny ćpunów i alkoholików z którymi straż miejska NIC nie robi! Śmierdzący rozkładający się niemal ludzie żebrzą na rynku w "eleganckich " ogródkach piwnych i często NIKT z tym NIC nie zrobi! Pod względem wizualnym - w porównaniu do innych europejskich metropolii - Kraków to KOMPLETNA porażka, wjeżdzając do tego miasta ma się wrażenie, że jest się na odpuście. W samym centrum lokalny plastyk i architekt miasta nic nie robi z tandetnymi plakato-afiszami z Grodzkiej czy Floriańskiej. W zabytkowym centrum panuje architektoniczna i estetyczna samowolka! W sklepach spożywczych często można spotkać się z opieszałością i ignorancją. Nie wspominając nagminną nieumiejętność języka choćby angielskiego. Co szokuje, nawet w przybytkach kultury pracują osoby z czasów PRLu - stare babinki żujące non stop precle lub buły z szyknką i zapijające je herbatą. Ostatnio w pewnym muzeum nie mogłam wyjść bo pani na wejściu zamknęła drzwi na klucz i sobie wyszła nie zostawiając nawet info, że jej nie ma!!! W podziemiach rynku pracują jakieś stare przekupki- piękna wizytówka, a w sukiennicach byłam świadkiem tego jak baba na wyjściu od strony Jana w sklepie z torebkami odmówiła klientom pokazania towaru, który stał pod sufitem, BO JEJ SIĘ NIE CHCIAŁO ŚCIĄGNĄĆ!
Dodam jeszcze dzielnice zamieszkane w dużej części przez ludzi nie pracujących i nie płacących grosza - tak znam takie, gdzie w pięknym i db sytuowanym budynku - zombie 80% mieszkańców pije i nie płaci za lokum. Gdzie nie istnieje policja i straż miejska. Gdzie w centrum miasta walają się TONY śmieci nie wywożonych miesiącami ze śmietników.Jednym słowem jest to piękne miasto zamieszkałe w zbyt dużej części przez głupich i LENIWYCH ludzi bez wyobraźni.
Odpowiedź (0)

Kraków i Wrocław to najpiekniejsze miasta..

Napisał(a): ad.. -

Mieszkam w krakowie i kocham to miasto. Wroclaw tez jest bardzo interesujacym miejscem!! Co z tego ze teraz sa korki, w kazdych wiekszych miastach sa korki nie tylko w polsce..
Krakow sie rozwija tak jak reszta polski.. malymi kroczkami do przodu..Z praca jest roznie niby jest.. ale nie kazdy zamierza pracowac w super marketach...
Odpowiedź (0)

Trudno żyć w Krakowie

Napisał(a): Lucek -

Kraków jest przepiękny, pomimo trudności jakie napotykamy.Jężdzę do Krakowa od kilku lat i za każdym razem mnie zachwyca.
Odpowiedź (0)

KRAKOW SRAKOW lipą wieje !

Napisał(a): sląsk !!! -

co za kłamca napisal to "drugie co do wielkosci psss ale zal,najwiekszym jest warszawa.pozniej katowice a pozniej to dalbym jeden z dwoch wrocław lub poznan a nie jakas dziura z smocyc !!!
Odpowiedzi (2)

łatwo o prace haha śmieszne!

Napisał(a): nana -

Jestem po UJ i 6 miesięcy szukałam pracy. Studenci psują rynek, podejmują każdą pracę a pracodawcy chętnie ich zatrudniają na umowy - zlecenia. O stały etat jest bardzo cięzko. Zarobki, które proponują są marne zważywszy na krakowskie ceny "pod turystów". Kraków jest bardzo drogi do życia !
Odpowiedzi (4)

Godziny pracy

Napisał(a): Cynik -

To często prawda z tymi dziwacznymi godzinami pracy. O ile można jeszcze zrozumieć punkty handlowo-usługowe, które zarabiając na studentach i turystach nie muszą "dorabiać" na osobach pracujących, to godziny pracy urzędów powinny być dostosowane do wszystkich. A szczytem jest punkt krwiodawstwa, do którego nie można pójść po pracy, bo już nieczynny (trzeba polować na ekipę wyjazdową).
Odpowiedzi (1)

i tak Wrocław wyprzedza Kraków

Napisał(a): wrocławianin -

mieszkałem w krakowie i sie uczyłem na UJ -jesli chodzi o infastrukture drogowa to nie jest tak zle jak jest we Wrocławiu ale duzo remontuja :) , moim zdaniem Wrocław wyprzedza Kraków podoba mi sie bardziej i tu moze sie zatrzymac czas :) , Wrocław ma bardziej stabilne inwestycje i dlatego wybrałem to miasto . A jesli chodzi czy tak o ludzi to normalnie sie zyło .Miasto jak kazde inne -bez ludzi nie ma inwestycji - a bez inwestycji nie ma pracy .
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz