22
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń181
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +9
22 ppt ?

UBEZPIECZENIE OC DLACZEGO (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: UBEZPIECZENIE OC DLACZEGO

Napisał(a): Blandare51 -

Nie wiem kto to wymyslil, ale ja ubezpieczam w innym kraju UE i tam calkowita masa pojazdu decyduje o podatku drogowegi i jest wykladnikiem do tzw. OC - pewnie dlatego, ze czym masa wieksza to szkody wieksze.... a pojemnnosc czesto i masa sa proporcjonalne, chyba ze wezmiemy Golfa 1,6 i Gollfa RS z silnikiem 3,5 l (chyba 3,2?)....

Napisał(a): ~Facet -

" Niech Ktos mi wytlumaczy; DLACZEGO OC SAMOCHODU PLACIMY OD POJEMNOSCI SILNKA? KTO TO WYMYSLIL? "

Spokojna Twoja...Zaraz to zmienią...W obecnych czasach, gdzie w modzie jest downsizing i silniczki 1000 cm3 z turbo, jak ubezpieczyciele przestaną kasę trzepać, to wymyślą lepszy patent, żeby z nas skórę zdjąć.

Napisał(a): ~abrakadabra -

Blandare51 Nie wiem kto to wymyslil, ale ja ubezpieczam w innym kraju UE i tam calkowita masa pojazdu decyduje o podatku drogowegi i jest wykladnikiem do tzw. OC - pewnie dlatego, ze czym masa wieksza to szkody wieksze.... a pojemnnosc czesto i masa sa proporcjonalne, chyba ze wezmiemy Golfa 1,6 i Gollfa RS z silnikiem 3,5 l (chyba 3,2?)....
może tak być. auta z 6 litrowym silnikiem ważą więcej i łatwiej jeździć nimi z dużymi prędkościami niż jakimś fiatem cc700 ale pewnie też dlatego że tylko ludzie przy kasie biorą coś takiego jak merc 600 s i można z nich więcej kasy zgolić a z dziadów jeżdżących cc700 niebardzo

Napisał(a): ~Jarek -

Sprawdź sobie w takim razie jak ci wyjdzie za oc z yanosikiem bo tam nie zwracają uwagi na takie rzeczy tylko dopasowuja pod ciebie oferte jeśli jeździsz bezpiecznie z ich aplikacja - cała filozofia i masz tym sposobem szanse na tańsze ubezpieczenie :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: UBEZPIECZENIE OC DLACZEGO