88
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń805
  • Odpowiedzi80
  • Ocen na +-51
88 ppt ?

Uchodźcy. Kogo uważamy za uchodźców? (81)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Uchodźcy. Kogo uważamy za uchodźców?

Napisał(a): Blandare51 -

Uchodźcy. Kogo uważamy za uchodźców?

Na początku wieku XX powstało pojęcie uchodźcy i początkowo w ramach współpracy Ligii Narodów, później ONZ powstał finalny dokument tzw. konwencja genewska w 1951 roku.
Polska podpisała też (patrz link do protokołu z 1967 roku)...
http://www.un(...)-r.html
„Proces tworzenia systemu prawa międzynarodowego, konwencji i wytycznych mających na celu ochronę uchodźców rozpoczął się we wczesnych latach XX wieku w ramach Ligi Narodów. Jego punkt kulminacyjny przypadł na dzień 28 lipca 1951 r., kiedy na specjalnej konferencji Narodów Zjednoczonych przyjęto Konwencję dotyczącą statusu uchodźców.”

„ Kluczowe postanowienie Konwencji wyraźnie zabrania zawracania uchodźców do kraju, z którym wiążą się ich obawy dotyczące prześladowań. Konwencja określa także obowiązki uchodźców wobec rządu państwa przyjmującego i precyzuje, iż osoby pewnej kategorii, np. przestępcy wojenni, nie spełniają kryteriów warunkujących uzyskanie statusu uchodźcy.”

W cywilizowanym świecie nie ma wątpliwości, czy należy pomagać czy nie, czy przyjmować czy nie.... ale jakie procedury wprowadzić, by uchodźców odróżnić od podszywających się pod uchodźców, nie naruszając paraw człowieka (inna konwencja obowiązująca w demokracjach).......
(Panie Kukiz wróć na scenę... bo szkody będą mniejsze – to w związku z jego pomysłem na referendum)

Czy nie uważacie, że właściwe podejście to zastanowić się jakie procedury wprowadzić, by uchodźców odróżnić od podszywających się pod uchodźców

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Uchodźcy. Kogo uważamy za uchodźców?

Napisał(a): Kamyczka -

Blandare51
Kamyczka Polska dla Polaków i dla obcokrajowców uczciwie pracujących.

Jak zwykle nie na temat.....
, jeszcze brakuje załącznika z debilowatym małolatem na sedesie i czegoś o Komórskim.......
Ale jest - 20, no nie byłbyś sobą ;)
Uczciwy emigrant - tak, leń po zasiłek - nie.

Kamyczka
Blandare51

Jak zwykle nie na temat.....
, jeszcze brakuje załącznika z debilowatym małolatem na sedesie i czegoś o Komórskim.......
Ale jest - 20, no nie byłbyś sobą ;)
Uczciwy emigrant - tak, leń po zasiłek - nie.
Oceniłem Twój post... te moje 20 (zielone/czerwone) do tego służą - ba nawet uzasadniłem... bo wyraźnie napisałem pytanie we wstępie... a Ty jak zawsze nie rozumiesz... a teraz wytykasz mi moją ocenę (do której mam prawo i odpowiednie narzędzie).....

Napisał(a): aliada -

Kraj pochodzenia uchodźcy musi być objęty wojną, to niby oczywiste, ale próbują się dostać do Europy także Erytrejczycy, a u nich nie ma wojny, tylko totalitarny reżim i bieda, a także np. Marokańczycy... Według konwencji obowiązek przyjmowania uchodźców spoczywa na pierwszym bezpiecznym państwie, do którego ci dotrą. Zatem nie możemy traktować jako uchodźcy
mężczyzny który zostawił rodzinę np. w obozie w Libanie czy Turcji i przyjechał do Europy żeby uzyskać azyl w Niemczech i potem ściągnąć rodzinę.
W ogóle - słowo uchodźca kojarzy mi się ze starcami, kalekami, kobietami z dziećmi, a nie młodymi mężczyznami zdolnymi do walki. Ale pewnie nie można zastosować takiego "dyskryminującego" kryterium.
I jeszcze jedno - schronienia powinno się z zasady udzielać czasowo, dopóki w ojczyźnie uchodźcy trwa wojna. Oczywiście zawsze możliwe są wyjątki.

aliada Kraj pochodzenia uchodźcy musi być objęty wojną, to niby oczywiste, ale próbują się dostać do Europy także Erytrejczycy, a u nich nie ma wojny, tylko totalitarny reżim i bieda, a także np. Marokańczycy... Według konwencji obowiązek przyjmowania uchodźców spoczywa na pierwszym bezpiecznym państwie, do którego ci dotrą. Zatem nie możemy traktować jako uchodźcy
mężczyzny który zostawił rodzinę np. w obozie w Libanie czy Turcji i przyjechał do Europy żeby uzyskać azyl w Niemczech i potem ściągnąć rodzinę.
W ogóle - słowo uchodźca kojarzy mi się ze starcami, kalekami, kobietami z dziećmi, a nie młodymi mężczyznami zdolnymi do walki. Ale pewnie nie można zastosować takiego "dyskryminującego" kryterium.
I jeszcze jedno - schronienia powinno się z zasady udzielać czasowo, dopóki w ojczyźnie uchodźcy trwa wojna. Oczywiście zawsze możliwe są wyjątki.
Co do wojny masz rację, ale nie tylko - bo są też tzw. uchodźcy polityczni z krajów dyktatur.... Niemniej, jasne, że kryteria są określone i jak pokazuje terażniejszość, w Szwecji tych zapisanych w dokumentach międzynarodowych kryteriów nie spełnia (na dziś) 68 tys. którzy zgodnie z prawem zostaną deportowani wyczarterowanymi samolotami......

Napisał(a): aliada -

Jeszcze co do procedur sprawdzających... Nie znam się na tym, wiem, że starający się o azyl są prześwietlani na ile to możliwe, ale to czasami trudne, bo brak wiarygodnych dokumentów itp

Może najlepsze byłoby jednak (trochę to brutalne) utrudnienie życia przybyszom? Obniżenie do zupełnego minimum benefitów, na które mogą liczyć w Europie? Odebranie nadziei na raj, który ich tu czeka?
Odsiałoby to będących w sytuacji rzeczywistego zagrożenia od tych którzy tylko chcą sobie poprawić byt.

Tak właściwie to ja się tymi uchodźcami tak strasznie nie ekscytuję, skoro wszyscy wokół już się martwią, to po co jeszcze ja?...
Jakoś wierzę.że Europa sroce spod ogona nie wypadła i sobie poradzi.

aliada
Zenobia45
A co z Polakami nieuczciwie pracującymi w Europie?
A jaka to jest nieuczciwa praca? Podobno żadna nie hańbi. :)
Żadna praca nie hańbi... ale każda nieuczciwość!

aliada Jeszcze co do procedur sprawdzających... Nie znam się na tym, wiem, że starający się o azyl są prześwietlani na ile to możliwe, ale to czasami trudne, bo brak wiarygodnych dokumentów itp

Może najlepsze byłoby jednak (trochę to brutalne) utrudnienie życia przybyszom? Obniżenie do zupełnego minimum benefitów, na które mogą liczyć w Europie? Odebranie nadziei na raj, który ich tu czeka?
Odsiałoby to będących w sytuacji rzeczywistego zagrożenia od tych którzy tylko chcą sobie poprawić byt.

Tak właściwie to ja się tymi uchodźcami tak strasznie nie ekscytuję, skoro wszyscy wokół już się martwią, to po co jeszcze ja?...
Są w każdym kraju instytucje i służby (kontrwywiad, atache wojskowi wprzy ambasadach, konsulaty, ABW, etc. etc. ) i własciwa współpraca między nimi jak i zagranicznymi (po to m.in. unia) aby problem monitorować i dać niezbędny materiał rządzącym by Ci, stworzyli przepisy i je wdrożyli, zgodne z konwencjami, ale eliminujące nadużycia prawa do azylu...... Tak jak banki wprowadzają procedury minimalizujące oszustwa bankowe, tak władza powinna wdrożyć zabezpieczenia przed oszustwami azylowymi... w 100% nie da się, ale można to sprowadzić do akceptowalnych wielkości...... Skuteczność tych procedur będzie miała wpływ na zmniejszenie ilości nieuchodźców..... Tak mi się wydaje......

Napisał(a): Boldusia40 -

Blandare51
aliada Jeszcze co do procedur sprawdzających... Nie znam się na tym, wiem, że starający się o azyl są prześwietlani na ile to możliwe, ale to czasami trudne, bo brak wiarygodnych dokumentów itp

Są w każdym kraju instytucje i służby (kontrwywiad, atache wojskowi wprzy ambasadach, konsulaty, ABW, etc. etc. ) i własciwa współpraca między nimi jak i zagranicznymi (po to m.in. unia) aby problem monitorować i dać niezbędny materiał rządzącym by Ci, stworzyli przepisy i je wdrożyli, zgodne z konwencjami, ale eliminujące nadużycia prawa do azylu...... Tak jak banki wprowadzają procedury minimalizujące oszustwa bankowe, tak władza powinna wdrożyć zabezpieczenia przed oszustwami azylowymi... w 100% nie da się, ale można to sprowadzić do akceptowalnych wielkości...... Skuteczność tych procedur będzie miała wpływ na zmniejszenie ilości nieuchodźców..... Tak mi się wydaje......
Polska przyjmie uchodżców, nie imigrantów zarobkowych,
wspomniana w temacie Konwencja Genewska dokładnie precyzuje,
kogo można uznać za uchodżcę.
Polska zastosuje własne procedury bezpieczeństwa,sprawdzi autentyczność
dokumentów,uchodżcy sami muszą wybrać nasz kraj.
Myślę,że odpowiednie służby są w stanie to zrobić.

Boldusia40
Blandare51

Polska przyjmie uchodżców, nie imigrantów zarobkowych,
wspomniana w temacie Konwencja Genewska dokładnie precyzuje,
kogo można uznać za uchodżcę.
Polska zastosuje własne procedury bezpieczeństwa,sprawdzi autentyczność
dokumentów,uchodżcy sami muszą wybrać nasz kraj.
Myślę,że odpowiednie służby są w stanie to zrobić.
... nie wiem skąd Twoja wiedza, bo od rządzących mamy skąpe wiadomości....

« Wróć do tematów
Do góry strony: Uchodźcy. Kogo uważamy za uchodźców?