Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych (961)

Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych

Temat dotyczy artykułu: Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych

Zmiany w przepisach o pracownikach delegowanych będą służyć starym krajom Unii Europejskiej i mogą zmodyfikować rynek pracy niemal nie do poznania. W ocenie ekspertów, to widać już mocno w takich krajach, jak Francja czy Austria, gdzie rozważane są przepisy krajowe zniechęcające do zatrudniania obcokrajowców.

Komentarze (961)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Leon -

nieprawda ! wystarczy podnieść płace u nas przewyższające unijne płace wiodących krajów i już prawo to nie działa. Jest to z korzyścią dla polskich pracowników. Ogranicza ich wyzysk przez pracodawców.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): amon -

Nie manipulujcie. Wyższe stawki wynagrodzeń to korzyść dla pracowników delegowanych. Znowu polscy janusze biznesu, którzy chcą konkurować jedynie wyzyskiem pracowników, płaczą, że będą musieli godziwie płacić. UE bardziej dba o polskich pracowników niż polski rząd.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Botanik -

Informacja dla głąbów, któży nie rozumieją co czytają: tu nie chodzi o podniesienie płacy pracowników w Polsce, chodzi o to żeby firmy z Polski, które wysyłają pracowników do swoich oddziałów na terenie UE płaciły swoim pracownikom wyższe stawki, przez co polskie firmy nie będą konkurencyjne w stosunku do firm nimieckich, czy francuskich. Natomiast zupełnie UE nie przeszkadza, że zagraniczne supermarkety płacą Polakom głodowe stawki niszcząc przy tym polskich sklepikarzy. W takiej sytuacji polski rząd powinien wprowadzić przepisy, że zagraniczne supermarkety muszą płacić polskim pracownikom takie same stawki jak pracownikom we własnych krajach.
Odpowiedzi (38)

Napisał(a): kolonialista.pl -

Niech się Polacy uczą przebiegłości politycznej od krajów starej UE które przede wszystkim dbają o swoich pracowników a nie jak politycy polscy myślą o Ukraińcach którzy niedługo nie będąc członkiem UE będa mieli więcej praw i przywilejów niż Polska.....dla tego nasi politycy muszą być bardziej pragmatyczni i patriotyczni niż POdnóżki z "total oposition".
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): piotr75 -

Polak w Niemczech zarobi połowę tego co Niemiec, a Ukrainiec w Polsce zarobi tyle samo co Polak!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Andy -

Może już czas na POLEXIT. Nie możemy się przecież poddawać niezrównoważonym
pijakom, i ludziom winnym Polsce biliony dolarów z tytułu zbrodni wojennych, do tej pory
nie zapłaconych.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Ok -

To jest bardzo pozytywne prawo dla pracowników. Negatywne tylko dla tych co przy korycie.....
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): wyborcamaliniaka -

Na jaką niekorzyść?Przecież polakom mają płacić tyle samo co rodowitym mieszkańcom, to przynajmniej czterokrotnie więcej niż obecnie.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): cesio -

UE martwi się o polskich pracowników i każe płacić kanciarzom PISowskim więcej żeby ludzie zarabiali więcej
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Leś -

Dlaczego autor twierdzi, że zmiany działają na niekorzyść pracowników polskich.???.. Chyba jest odwrotnie. Przepisy unijne chronią ich przed wyzyskiem.. Dziwię się tutaj postawie panstwa polskiego, które chce tolerować ten wyzysk
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz