Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych (936)

Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych

Temat dotyczy artykułu: Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych

Zmiany w przepisach o pracownikach delegowanych będą służyć starym krajom Unii Europejskiej i mogą zmodyfikować rynek pracy niemal nie do poznania. W ocenie ekspertów, to widać już mocno w takich krajach, jak Francja czy Austria, gdzie rozważane są przepisy krajowe zniechęcające do zatrudniania obcokrajowców.

Komentarze (936)

Dodaj komentarz

Napisał(a): jmil -

to że chcą żeby Polacy zarabiali więcej to żle ?
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Botanik -

Informacja dla głąbów, któży nie rozumieją co czytają: tu nie chodzi o podniesienie płacy pracowników w Polsce, chodzi o to żeby firmy z Polski, które wysyłają pracowników do swoich oddziałów na terenie UE płaciły swoim pracownikom wyższe stawki, przez co polskie firmy nie będą konkurencyjne w stosunku do firm nimieckich, czy francuskich. Natomiast zupełnie UE nie przeszkadza, że zagraniczne supermarkety płacą Polakom głodowe stawki niszcząc przy tym polskich sklepikarzy. W takiej sytuacji polski rząd powinien wprowadzić przepisy, że zagraniczne supermarkety muszą płacić polskim pracownikom takie same stawki jak pracownikom we własnych krajach.
Odpowiedzi (33)

Napisał(a): Andy -

Może już czas na POLEXIT. Nie możemy się przecież poddawać niezrównoważonym
pijakom, i ludziom winnym Polsce biliony dolarów z tytułu zbrodni wojennych, do tej pory
nie zapłaconych.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): polak -

Prawidłowo bo polskie firmy tylko patrzą jak oszukać pracownika.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): kolonialista.pl -

Takie mamy polskie przepisy wobec swoich i obcych: pracownik z Ukrainy 15zł/h,pracownik z Polski 15zł/h i jeden jest gościem drugi obywatelem urodzonym we własnej Ojczyżnie......brawo za" równe" traktowanie na niekorzyść własnych obywateli.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): kolonialista.pl -

Niech się Polacy uczą przebiegłości politycznej od krajów starej UE które przede wszystkim dbają o swoich pracowników a nie jak politycy polscy myślą o Ukraińcach którzy niedługo nie będąc członkiem UE będa mieli więcej praw i przywilejów niż Polska.....dla tego nasi politycy muszą być bardziej pragmatyczni i patriotyczni niż POdnóżki z "total oposition".
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Adi -

Chyba zmienia prawo na korzyść a nie na nie korzyść pracowników. Zmienia jedynie na nie korzyść pracodawców którzy nie będą mogli wyrzyskiwac pracowników i płacić im najniższe krajowr
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Myślący -

Zapytajcie,kierowców z firm transportowych , czy ich pracodawcy ,stosują się do przepisów unijnych,bzdura.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): yoko -

Macron myśli, że w ten sposób poprawi konkurencyjność frrancuskich firm. Niech może zadba o bezpieczeństwo w swoim kraju. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie inwestował w państwie, w którym od dwóch lat jest stan wyjątkowy i nie wiadomo kiedy się skończy. Bezpieczeństwo na drogach - zwłaszcza w okolicach Calais jak w średniowieczu. W większych miastach po zmroku strach na ulicę wyjść. Tylko patrzeć jak bogaci Francuzi i klasa średnia zaczną uciekać z kraju, a za nimi pójdzie i kapitał i inwestycje.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): reed -

unii już nie ma, to wydmuszka i rynek zbytu dla niemiec, francji, po takich ustawach właśnie to dokładnie widać
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz