546
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń36 tys.
  • Odpowiedzi90
  • Ocen na +347
546 ppt ?

Ustawa o prawie wodnym (91)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ustawa o prawie wodnym

Napisał(a): Judas -

Ustawa jednogłośnie przyjęta przez sejm i podpisana przez długopis PiSu spowoduje ogromny skok cen żywności.

Dla przemysłu spożywczego przygotowano specjalne stawki.

Do tej pory pobranie 1m3 wody podziemnej kosztowało zakłady przetwórcze około 10 groszy.

Projekt zakłada podniesienie tej stawki do 2,10 zł, co oznacza 20-krotny wzrost.

Dodatkowo, producenci wód i napojów objęci zostaną czterokrotnie wyższym podatkiem.

Tym samym koszt zużycia wody w branży spożywczej może wzrosnąć nawet 80-krotnie.

Za pobór wody będą musiały też płacić elektrownie i elektrociepłownie, które dotąd były z tych opłat wyłączone.

Lwia część kosztów zostanie zapewne przerzucona na klientów.

Można się zatem spodziewać równoczesnego wzrostu cen prądu.

Rząd uspokaja ponadto, że obywatele nie odczują wzrostu cen, bo będą one nieznaczne.

Podwyżki prądu mają wynieść około 30 zł rocznie na mieszkańca, ale tylko w opłatach za wodę nie ma słowa o wynikających z tego wyższych cenach żywności oraz energii elektrycznej..
INTERIA.PL

Re: Ustawa o prawie wodnym

Napisał(a): Blandare51 -

Za rok, dwa nawet mohery się połapią, że wtrąbę zostali zrobieni....

Soraya Nie żałujmy wody... może w końcu będzie ta zieolna wyspa:-)
Wczoraj w Ścinawie z mostu widziałem barki na piasku... bo Odra tam już małą strużką płynie.....
.. a czy zieloną wyspą nie wiem.... ale wyspa też może być pustynną wyspą, jak drzewa się wytnie.... Ale co ważniejsze czy, to że zielona?.... czy, to że wyspa? Bo już w Europie to my prawie wyspa.....

Napisał(a): Soraya -

Blandare51
Wczoraj w Ścinawie z mostu widziałem barki na piasku... bo Odra tam już małą strużką płynie.....
.. a czy zieloną wyspą nie wiem.... ale wyspa też może być pustynną wyspą, jak drzewa się wytnie.... Ale co ważniejsze czy, to że zielona?.... czy, to że wyspa? Bo już w Europie to my prawie wyspa.....
A przez 8 lat mówiono, że będzie zielona wyspa, a tu masz woda w Odrze wyschła:-)

~Polak
Blandare51
Na moim terenie mogę robić co mi się podoba. Np.: wyciąć wszystkie drzewa.
Zapamiętaj to komunisto !!!
Przecież na Twoim terenie tylko murki. To co tu chrzanisz o drzewach..... Obwąchuj dalej.....

Napisał(a): ~Polak -

Blandare51
~Polak
Blandare51
Przecież na Twoim terenie tylko murki. To co tu chrzanisz o drzewach..... Obwąchuj dalej.....
Chrzanie o tym że na moim terenie mogę wycinać sobie drzewa
i sadzić nowe kiedy mi się podoba.
Tak jest w normalnym kraju jakim powoli staję się Polska
a nie pytać o jakieś zezwolenia nie wiadomo kogo jak w kraju komunistycznym.

~Polak
Blandare51
~Polak
Blandare51
Chrzanie o tym że na moim terenie mogę wycinać sobie drzewa
i sadzić nowe kiedy mi się podoba.
Tak jest w normalnym kraju jakim powoli staję się Polska
a nie pytać o jakieś zezwolenia nie wiadomo kogo jak w kraju komunistycznym.
Jeszcze nie wyciąłeś? To się spiesz:

"29 maj 2017 - Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o ochronie przyrody, która zaostrza obowiązujące od początku roku liberalne prawo "

A ja od 1990 roku na swoim terenie wyciąłem około 400 drzew - wszystkie zgodnie z ówczesnym prawem (posadziłem prawie tyle samo)......

Napisał(a): Lilith1 -

Soraya
Blandare51
A przez 8 lat mówiono, że będzie zielona wyspa, a tu masz woda w Odrze wyschła:-)
Te barki z węglem, co to do morza płynąc miały... kółka będą musieli przyprawiać.
Kiedyś tak było, że z dna rzek wybierano żwir, piasek. Od jakiegoś czasu nikt tego nie robi, bo nie wolno... czyżby proste banany z UE polskie rzeki objęły?
Rzeki wypłycone, proste jak sznur to woda ucieka... jak to "klasyk" stwierdził, "woda ma to do siebie, że spływa w dół"... a żyrandole też w tą stronę zwisają, dodam od siebie.

Napisał(a): Lilith1 -

Zb... ups! Judasu, że tak powiem...
Muszę zgodzić się z Tobą w kwestii wpływu podwyżek cen H2O na całą gospodarkę. Pogalopują ceny wszystkiego, oj pogalopują...
I tak się zastanawiam, czy oni tam, u sterów, kierownic, orczyków i tych trzymadeł u taczek, czy oni poważnie szykują się na kolejną kadencję?
Nieszczęśnicy zdają się poważnie być niepoważnymi, że tak powiem.

Napisał(a): ~gość -

co za fajne forum że tak powiem tylko wchodzę a tu podwyżka za podwyżką jak w PRL a płacze i rozpacza pierwszy komuch forum nic tylko paliwo albo woda albo podatki i od razu wszystko wraca do normy i mam chęć rozruchowego piwkiem zakąsić co za fajne forum że tak powiem

Napisał(a): Air842 -

Lilith1 Zb... ups! Judasu, że tak powiem...
Muszę zgodzić się z Tobą w kwestii wpływu podwyżek cen H2O na całą gospodarkę. Pogalopują ceny wszystkiego, oj pogalopują...
I tak się zastanawiam, czy oni tam, u sterów, kierownic, orczyków i tych trzymadeł u taczek, czy oni poważnie szykują się na kolejną kadencję?
Nieszczęśnicy zdają się poważnie być niepoważnymi, że tak powiem.
Udajmy ,ze tego nie widzimy ,, Zb.... oj Judas niech ma nadzieje ,ze nikt go nierozoznal....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ustawa o prawie wodnym