9
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń44
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +23
9 ppt ?

Usunięto mój wątek...czy słusznie (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Usunięto mój wątek...czy słusznie

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Dzisiaj około godziny 16:50 usunięto mój wątek , traktujący o podejściu do karania kobiet , przez mężów, w krajach islamskich (zgodnie z Koranem) .

Podstawowym argumentem Tematu , był wykład imama , który zapoznawał wiernych z zasadami bicia żon.

Imam wyraźnie podkreślał , że bicie żony po twarzy jest niestosowne. Należy do tego używać krótkiej pałki, jednak trzeba uważać , ażeby nie okaleczyć kobiety.

Takich wykładów jest na Youtube całe mnóstwo i oczywiście osoby znające islam na poziomie poniżej podstawowym wiedzą , że mężczyzna w tej kulturze maja prawo , a często obowiązek, karać kobietę cieleśnie .

Wynika to z Koranu (posłużę się wikipedią) :

- Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn (4:38).

- Kobieta musi być posłuszna mężczyźnie i może być zmuszona do tego biciem, jeśli inne środki okażą się niewystarczające: Żony powinny być posłuszne, zachowywać tajemnice mężów swoich, gdyż pod ich straż niebo je oddało; mężowie doznający ich nieposłuszeństwa, mogą je karać, zostawić w osobnych lożach, a nawet bić je; uległość niewiast powinna dla nich być ochroną od złego z niemi obchodzenia się (4:34).

- Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka,

całość tutaj :https://pl.wi(...)islamie

Skoro więc fimik załączony przeze mnie nie jest fałszywy i wykłady imama zgodne są z Koranem ...

Co więc tak bardzo oburzyło administrację ?

Chciałbym dodać , że na tym forum w stosunku do różnych odłamów chrześcijaństwa stosuje się wyzwiska oraz często obelgi . Reakcji administracji nie ma żadnej...moim zdaniem słusznie. Jestem za wolnością wypowiedzi.

Ja jednak prawie nic nie napisałem ...to wszystko co Państwa tak oburzyło powiedział Islamski Imam .

Miłego wieczoru ...:)
INTERIA.PL

Re: Usunięto mój wątek...czy słusznie

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

gość Siedzisz gamoniu na tym forum juz wystarczajaco dlugo aby sie zorientowac w przyczynach i knyfach na usowanie watkow a ty dalej ciemny. Czytales moje teksty z linkowanego adresu czy nie? Bo jak tak i nie wierzyszw w to co pisze, to jestes wybitnym glabem! Derik
Właściwie nie za bardzo zwracam uwagę na podobne komentarze. Niektórym anonimowość przewraca w głowie i są po prostu chamscy.

W każdym razie...poprzednio zamieściłem na "administracji" reklamację i w wątek został przywrócony.

Myślę , że tym razem będzie podobnie .

Miłego dnia :)

Re: Usunięto mój wątek...czy słusznie

Napisał(a): Admminka -

Szanowny Dzienpierwszy2,
wątek został usunięty ze względu na bardzo lakoniczny i niejasny wpis, który w połączeniu z filmem miał przekaz nawoływania do agresji i przemocy wobec kobiet.

Pozdrawiam,
Admminka
« Wróć do tematów
Do góry strony: Usunięto mój wątek...czy słusznie