3
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń33
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +6
3 ppt ?

uwaga na fałszywki (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

uwaga na fałszywki

Napisał(a): ~koral -

Stanisław Skarżyński, autor tekstu w serwisie oko.press na temat rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza, wcześniej rozpowszechniał na profilu Moniki Olejnik post opatrzony fotomontażem Andrzeja Dudy i Andersa Breivika. Wpis wywołał prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Skarżyński był wtedy wydawca programu Olejnik w Radiu ZET.

Szerokim echem w internecie odbiła się sprawa rzekomego ataku rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza na gen. Waldemara Skrzypczaka. Wszystko wskazuje jednak na to, że rozpowszechniana m.in. przez serwis oko.press informacja opiera się na „fałszywkach”, co szybko wykazali sami internauci.

Wszystko zaczęło się od publikacji na łamach serwisu dziennik-polityczny.com. Sugerowano tam, że Bartłomiej Misiewicz na Facebooku „ostro skrytykował gen. Waldemara Skrzypczaka i ogłosił złożenie skargi do MON w sprawie pozbawienia Skrzypczaka stopnia generalskiego”. Zamieszczono nawet rzekomy print screen z wpisem Misiewicza, który miał zostać usunięty, ale w obieg zdążyli go podać internauci.
INTERIA.PL
« Wróć do tematów
Do góry strony: uwaga na fałszywki