131
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +15
131 ppt ?

Uwaga na ibuprofen-można umrzeć (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Uwaga na ibuprofen-można umrzeć

Napisał(a): ~aptekarz -

Duńscy naukowcy poinformowali, że środek przeciwbólowy – ibuprofen – może zwiększać ryzyko zawału serca. Główny autor badań, duński profesor Gunnar Gislason zaapelował, aby nastąpiła większa kontrola sprzedaży środków przeciwbólowych z ibuprofenem. Naukowiec przypomina, że pacjentów może mylić fakt, iż ten środek przeciwbólowy jest sprzedawany bez recepty. A to może wskazywać, że tabletki są bezpiecznie, jednak tak nie jest.

Z badań, które przeprowadzono na grupie 29 tys. pacjentów, wynika, że przyjmujący ibuprofen byli średnio o 31 proc. bardziej narażeni na zawał serca.

To jedno z badań, które wykazuje niebezpieczeństwo tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wcześniej podobne informacje podała „Brytyjska Gazeta Medyczna”.
INTERIA.PL

Re: Uwaga na ibuprofen-można umrzeć

Napisał(a): ~tomaszliść -

Żadna nowość.
NLPZ uszkadzają serce ale akurat ibuprofen i naproksen w niewielkim stopniu.
Uszkadzają też chrząstkę stawową, żołądek i mają wiele innych działań niepożądanych.
Ale mają działanie p.bólowe, p.gorączkowe i p.zapalne.
To, że są bez recepty to dobrze. Trudno, żeby każdy lek p.bólowy wypisywał lekarz.
Paracetamol uszkadza wątrobę a aspiryna to w ogóle niebezpieczna "trucizna". ;P
Nie ma praktycznie bezpiecznych leków.

Napisał(a): ~kinia -

~tomaszliść Żadna nowość.
NLPZ uszkadzają serce ale akurat ibuprofen i naproksen w niewielkim stopniu.
Uszkadzają też chrząstkę stawową, żołądek i mają wiele innych działań niepożądanych.
Ale mają działanie p.bólowe, p.gorączkowe i p.zapalne.
To, że są bez recepty to dobrze. Trudno, żeby każdy lek p.bólowy wypisywał lekarz.
Paracetamol uszkadza wątrobę a aspiryna to w ogóle niebezpieczna "trucizna". ;P
Nie ma praktycznie bezpiecznych leków.
a mnie np bardzo polopiryna pomaga na bóle głowy. Apap w ogóle na mnie nie działa. Zażywam rzadko, jak już naprawdę nie mogę wytrzymać. Tez ibuprofen.

Napisał(a): ~Maria -

Zazdroszczę że Wam tabletki pomagają na bóle. Pierwszy raz wzięłam nawet kilka tabletek w/g przepisu. Skutek żaden ból nie minął, tylko mnie telepało i strasznie potem bolał brzuch.
Wolę szukać przyczyny bólu i z tym walczyć bo tabletki maskują tylko objawy chorobowe i są serwowane przez lekarzy objawowo a nie przyczynowo. Jak bolało to wolałam wyć w poduszkę. Teraz po latach przynajmniej nie mam zatrutego organizmu - albo nie nawalają dodatkowo nerki, słabnie serce itp.

~Maria Zazdroszczę że Wam tabletki pomagają na bóle. Pierwszy raz wzięłam nawet kilka tabletek w/g przepisu. Skutek żaden ból nie minął, tylko mnie telepało i strasznie potem bolał brzuch.
Wolę szukać przyczyny bólu i z tym walczyć bo tabletki maskują tylko objawy chorobowe i są serwowane przez lekarzy objawowo a nie przyczynowo. Jak bolało to wolałam wyć w poduszkę. Teraz po latach przynajmniej nie mam zatrutego organizmu - albo nie nawalają dodatkowo nerki, słabnie serce itp.
Jedna skrajność to nadużywanie leków, druga unikanie za wszelką cenę. Nawet cenę zdrowia.
Jeśli jest stan zapalny, dajmy na to reumatyzm albo zapalenie nadtwardówki oka itd., to należy go wygasić NLPZ, bo inaczej powstaną blizny, zniekształcenia i inne powikłania. Brać nie dłużej jak 7 dni i w dawkach niezbędnych do zwalczenia zapalenia. Na osłonę żołądka też są leki.
Po to leki wynaleziono, opracowano, przebadano, żeby je rozsądnie stosować.
Nie wszystkie choroby można leczyć przyczynowo, jak ból zęba.

Napisał(a): gość -

W Polsce potrzeba by ktoś w końcu zaczął kontrolować jakość żywności i napojów sprzedawanych bez recepty w spożywczakach masowo konsumowanej a wiele bardziej trującej niż leki.Czasami wystarczy przeczytać skład. Ale nie każdy ma na to czas i odpowiednią wiedzę do dokonania dobrych wyborów ,a potem rak i dopiero leki z apteki

Napisał(a): ~zupaogonowa -

gość W Polsce potrzeba by ktoś w końcu zaczął kontrolować jakość żywności i napojów sprzedawanych bez recepty w spożywczakach masowo konsumowanej a wiele bardziej trującej niż leki.Czasami wystarczy przeczytać skład. Ale nie każdy ma na to czas i odpowiednią wiedzę do dokonania dobrych wyborów ,a potem rak i dopiero leki z apteki
Lepsze konserwanty niż bakterie, pleśnie i ich toksyny. Od tego można zdechnąć naprawdę.
A tak masz jedzonko ważne do 2025 r.

Napisał(a): gugu77 -

~zupaogonowa
gość W Polsce potrzeba by ktoś w końcu zaczął kontrolować jakość żywności i napojów sprzedawanych bez recepty w spożywczakach masowo konsumowanej a wiele bardziej trującej niż leki.Czasami wystarczy przeczytać skład. Ale nie każdy ma na to czas i odpowiednią wiedzę do dokonania dobrych wyborów ,a potem rak i dopiero leki z apteki
Lepsze konserwanty niż bakterie, pleśnie i ich toksyny. Od tego można zdechnąć naprawdę.
A tak masz jedzonko ważne do 2025 r.
I kremacje po smierci.
Bo jako nieboszczyk nie ulegniesz biodegradacji.
I braknie miejsca na cmentarze.

Napisał(a): puchas -

~tomaszliść
~Maria Zazdroszczę że Wam tabletki pomagają na bóle. Pierwszy raz wzięłam nawet kilka tabletek w/g przepisu. Skutek żaden ból nie minął, tylko mnie telepało i strasznie potem bolał brzuch.
Jedna skrajność to nadużywanie leków, druga unikanie za wszelką cenę. Nawet cenę zdrowia.
Jeśli jest stan zapalny, dajmy na to reumatyzm albo zapalenie nadtwardówki oka itd., to należy go wygasić NLPZ, bo inaczej powstaną blizny, zniekształcenia i inne powikłania. Brać nie dłużej jak 7 dni i w dawkach niezbędnych do zwalczenia zapalenia. Na osłonę żołądka też są leki.
No , raczej leki wynaleziono po to aby ogromne koncerny farmaceutyczne zbijały na nich bajońskie sumy .W naturze są wszystkie lekarstwa , tylko że obecnie naturę mamy zatrutą , właśnie po to by sięgać po leki i interes się kręci .A z kolei nie potrzeba byłoby leków , gdyby więcej ludzi miało świadomość , że 96% chorób jest spowodowana złym i chemicznym odżywianiem , które nam fundują obecni sterownicy , tak w kraju jak i w europie !

Napisał(a): ~oko -

~tomaszliść

hahah przebadane??? hahaha bo przecież nie.... poczytaj o tym w necie...jak nas robią w konia firmy farmaceutyczne.....

~oko
hahah przebadane??? hahaha bo przecież nie.... poczytaj o tym w necie...jak nas robią w konia firmy farmaceutyczne.....
Ibuprofen, brufen to stary sprawdzony lek. Jeszcze z czasów kiedy na lekach nie robiono biznesów.

Napisał(a): ~zupaogonowa -

~oli Najlepszym srodkiem przeciwbolowym jest uzupelnienie wody w organizmie i czyste powietrze. Ludzie lykaja chemie i nic, a prawda jest prosta jak bydowa cepa !
Co za brednia przednie?
Przecież woda to sama chemia, H2O i mnóstwo minerałów. Pół tablicy Mendelejewa.
Po nawodnieniu ból się wzmaga, bo lepiej działają zakończenia nerwowe i nerwy przewodzące ból.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Uwaga na ibuprofen-można umrzeć