510
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi57
  • Ocen na +228
510 ppt ?

Uważajcie, oszuści szaleją nawet na drogach (58)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Uważajcie, oszuści szaleją nawet na drogach

Napisał(a): ~Jarek -

gość Jeśli chodzi o lusterko to i policja nic nie pomoże i tak wina byłaby obopólna miałem taką sprawę w sądzie chociaż sprawca omijał i uszkodził mi lusterko Ja zapłaciłem tak samo jak on nawet więcej bo on był studentem i wzięto to pod uwagę takie to są nasze sondy wreszcie może coś się zmieni oby.
No Ty chyba studentem nigdy nie byłeś. Tak myślę przez te "sondy".
INTERIA.PL

Napisał(a): ~ELEKTRYK -

droga drogą....ale uważajcie na akwizytorów elektryczności.
Stanowczo wciskaja kit ze rejon ich przysyła bo nie odpowiedzieliśmy na pisma.
oczywiście żadnych papierów nie maja ani danych . Przyszli abysmy zmienili dostawce pradu. Maja z każdego frajera kilkaset złotych wiec sa nachalni i perfidni.
Ostatnio w Kozienicach grasowali...grubsza , brzydka kobitka(ok30) oraz chudy dupek w garniturku czający sie przy aucie! Pogoniłem dziadów! i ostrzegłem sąsiadów!
PAMIETAJCIE....NIE ZMIENIAJCIE DOSTAWCE....BO WIECEJ ZAPŁACICIE NA 100% + DWA RACHUNKI

Napisał(a): ~kkoajent tomek -

Taka metoda wygląda troszkę inaczej. Najczęściej dotyczy to osób jadących samotnie. Sprawcy działają we dwójkę . Jeden z nich po zatrzymaniu prosi samotnego kierowcę by poszli obejrzeć jego "niby uszkodzone auto. W tym czasie drugi ze sprawców idzie do auta samotnej osoby i przeszukuje je. Kobiety wysiadając w takiej sytuacji nie zamykają auta, torebkę z zawartości zostawiają w aucie a mężczyzni marynarki z portfelem w kieszeni i one najczęściej są przeszukiwane, ginie portfel. Sprawca otwiera drzwi auta z strony która nie jest widoczna dla poszkodowanego. Gdy wspólnik zrobi swoje wraca do drugiego i najczęściej ugodowo kończą całą sytuację. Samotny poszkodowany ucieszony z zakończenia sprawy nie jest w stanie zapamiętać rysopisów ani marki auta nie mówiąc już o nr rejestracyjnym. O fakcie kradzieży orientuje się wiele godzin po fakcie. Najczęściej w domu

Napisał(a): karamamaba -

~Sel
~drg Bo baby są głupie.
Nie bardzo wiem do czego pijesz bo pani w owym artykule okazała się mądra i nie dała podejść się oszustom.

......A to że ta pani ostrzegła innych , tylko o niej dobrze świadczy i o jej życzliwości dla innych zwłaszcza dla starszych i bardziej uczciwych niż obecni młodzi kierowcy . Jak byłem młodym kierowcą , to na kursach na prawo Jazdy prowadzonych w LOK lub Automotoklubie uczono nas , że jak widzimy na poboczu zepsuty samochód , to koniecznie trzeba się zatrzymać i spytać czy nie jest potrzebna jakaś pomoc , lub holowanie , robiono to chętnie i za darmo , bo nigdy nie wiadomo kiedy my takiej pomocy nie będziemy oczekiwać . Jeżdżę pojazdami już od 1959 roku , a wiec mam dość dużą praktykę , więc zawsze tak robiłem i pomogłem wielu kierowcom . Teraz bym się nie odważył , bo alby by człowieka napadli i zabrali pieniądze , albo by ukradli narzędzia , lub koło zapasowe . Pamiętam że jak raz wracałem z Zakopanego do Krakowa Warszawą M-20 to na poboczu przed Myślenicami stał kierowca i był zdruzgotany , bo to już była trzecia jego guma i nawet nie miał już łatek . Zatrzymałem się i pożyczyłem mu swoje koło zapasowe bo też to była Warszawa i gość zobowiązał się oddać zaraz po przyjeździe . Zaprzyjaźniliśmy się i często jeździliśmy razem na narty lub na wakacje z dziećmi zwłaszcza w dalekie podróże nad morze . I tak się stało , na trzeci dzień gość oddał mi koło i ja nie widziałem w tym nic wielkiego , po prostu normalność . Podobnie było z benzyną jak zabrakło , a czasami brakowało , bo stacje benzynowe były przeważnie co 100 km i nie zawsze była benzyna , można ją było oddać jak zabrakło , a można było kupić benzynę ( czerwoną czyli niskooktanową ) od każdego kierowcy ciężarówki za 1 -1,5 złoty za litr . Ale miałem też przypadek przeciwny , padał deszcz , ja spieszyłem się bo jechałem po dzieci , a gość miał zepsutą swoją windę .,zastawiłem mu adres i windę i odjechałem . Nigdy mi jej nie oddał .

Napisał(a): karamamaba -

~kkoajent tomek Taka metoda wygląda troszkę inaczej. Najczęściej dotyczy to osób jadących samotnie. Sprawcy działają we dwójkę . Jeden z nich po zatrzymaniu prosi samotnego kierowcę by poszli obejrzeć jego "niby uszkodzone auto. W tym czasie drugi ze sprawców idzie do auta samotnej osoby i przeszukuje je. Kobiety wysiadając w takiej sytuacji nie zamykają auta, torebkę z zawartości zostawiają w aucie a mężczyźni marynarki z portfelem w kieszeni i one najczęściej są przeszukiwane, ginie portfel. Sprawca otwiera drzwi auta z strony która nie jest widoczna dla poszkodowanego. Gdy wspólnik zrobi swoje wraca do drugiego i najczęściej ugodowo kończą całą sytuację. Samotny poszkodowany ucieszony z zakończenia sprawy nie jest w stanie zapamiętać rysopisów ani marki auta nie mówiąc już o nr rejestracyjnym. O fakcie kradzieży orientuje się wiele godzin po fakcie. Najczęściej w domu

....... dlatego dobrze mieć włączoną kamerkę , czyli choćby najprostszy wideorejestrator , jak go zobaczą to już nie będą tacy bezczelni , podobnie z Policją czasami to pomaga. Ja ciągle jeszcze nie pamiętam by ją włożyć w uchwyt , a nie zostawiam jej na noc , bo bym stracił i kamerkę i szybę . Ale wideorejestrator nawet taki za 70-100 złotych jest dobry i często spełnia swoje zdanie .

Napisał(a): ~frodo -

gość Tez to mialem ostatnio. Zatrzymalem sie wysiadlem z mojego 320 CI R6 M54B22 i do kolesia. Wyskok piesc kop i ma zlamana podstawa czaszki zlamane 3 zebra i brak twarzy. Suke do ziemi i wiadomo co. Pojechali z placzem .
a potem sie obudziles bo juz był czas do szkoly

Napisał(a): ~jkk -

~Janek Gorzej jak nic się nie stało a oszust wzywa policję i ta policja mimo, że niczego nie widzi nakłada mandat karny twierdząc, że ktoś spowodował zagrożenie i później ten oszust może mieć argument do żądania roszczeń bo zostałeś ukarany mandatem karnym.
Przyjęcie mandatu nie jest obowiązkiem. Odmawia się i robi się koniecznie własną dokumentację zdjęciową, filmową i papierową. Nie bójcie sie sądów ale trzeba mieć coś aby obnażyć kłamstwo. Słowa nie wystarczą.

Napisał(a): ~kio -

~Polska Wpis dobry bo ostrzeżenia nigdy za wiele.
Ze swojej strony powiem że jakby mnie coś takiego spotkało na drodze to od razu wale w ryj za kłamstwo i poprawiam drugi raz dla nauczki.
nie wolno patyczkować się z bandytami i oszustami.
A jak bandyta ci odda 2 razy albo i trzy?[b][/b]

Napisał(a): sagava -

Mnie to zastanawia, jak to jest, że oszustowi udaje się zaciągnąć kredyt i pobrać pieniądze na podstawie podrobionego kredytu. Uważam, że jest w zmowie z pracownikiem banku.

kogo=taie]
~rama Wczoraj moja znajoma padla ofiara na wnuczka, na wiele tysiecy .....!!!!!!
Mam pytanie - skąd oni wiedzą kogo atakować .
Gdybym to ja był śledczym natychmiast prześwietlił bym pracowników banku w którym miała ta osobę konto i jej sąsiadów.
To w kryminalistyce nazywa się że ktoś tą "robotę nadał"[/cytat]
« Wróć do tematów
Do góry strony: Uważajcie, oszuści szaleją nawet na drogach