16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń55
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +37
16 ppt ?

UWAŻAM TO REFERENDUM ZA BEZSENSOWNE - ALE TAKICH ODPOWIEDZI UDZIELIŁBYM NA TE PYTANIA!!! (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

UWAŻAM TO REFERENDUM ZA BEZSENSOWNE - ALE TAKICH ODPOWIEDZI UDZIELIŁBYM NA TE PYTANIA!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

TAK - że jestem za,
NIE - że jestem przeciw lub, że Konstytucja nie jest miejscem na takie zapisy.
Poza tym powtarzana w każdym pytaniu forma "Pani/Pan" nie podoba mi się. Uważam, że pytania powinny być przejrzyste: Czy jesteś za .......?

TAK (a) · 1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej? b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?
TAK · 2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?
TAK · 3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?
NIE · 4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?
NIE · 5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia "500+")?
NIE · 6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?
TAK · 7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?
NIE · 8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?
NIE · 9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?
NIE · 10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
NIE · 11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?
TAK · 12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?
TAK · 13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?
NIE · 14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
TAK · 15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?
INTERIA.PL

Re: UWAŻAM TO REFERENDUM ZA BEZSENSOWNE - ALE TAKICH ODPOWIEDZI UDZIELIŁBYM NA TE PYTANIA!!!

Napisał(a): BIue -

Na wszystkie pytania NIE.

Jestem za zamiana Rządu Przestępców, za końcem dzielenia Polaków i Rządu Polskiego na partie, a przede wszystkim popieram likwidację Konstytucji Kwaśniewskiego i przywrócenie Konstytucję z roku 1934.

My Polacy z dziada pradziada powinniśmy wreszcie poprzeć Jana Zbigniewa hrabiego Potockiego, bo ujawnił prawdę - Kaczorowski wcale nie był prezydentem polskim na emigracji, było to oszustwo Wałęsy!

Re: UWAŻAM TO REFERENDUM ZA BEZSENSOWNE - ALE TAKICH ODPOWIEDZI UDZIELIŁBYM NA TE PYTANIA!!!

Neo Blue,stara PISowka znowu się pojawiła? Wpelznij z powrotem pod swój kamień(fb)
Stara to dopiero będę, i nie PiSówka, bo z dystansu im się przyglądałam i widok jaki się pojawił skutecznie wyleczył mnie z nich. Co do kamienia polecam krzemień, przynajmniej zdrowie niesie ;)

~gość Po co ci konstytucja skoro zrzekasz się w niej suwerenności?
Nie tylko mi, ale wszystkim Polakom potrzebna jest Konstytucja z 1935r, która zawierała wpis, że władzę w Polsce może tylko pełnić Polak. Ta którą Kwaśniewski wprowadził jest nielegalna. A Duda właśnie dlatego chce organizować konstytucyjne referendum, bo doskonale sobie zdaje sprawę , że traci grunt pod swymi żydowskimi nogami.

Napisał(a): taie -

Na temat Konstytucji nie powinien się wypowiadać ktoś kto jej nie zna i nie przestrzega.
A Duda złamał Konstytucję wielokrotnie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: UWAŻAM TO REFERENDUM ZA BEZSENSOWNE - ALE TAKICH ODPOWIEDZI UDZIELIŁBYM NA TE PYTANIA!!!