W kogo uderza zakaz handlu w niedziele? (2712)

Temat dotyczy artykułu: W kogo uderza zakaz handlu w niedziele?

Intencją ustawodawcy było zapewnienie wolnych niedziel głównie pracownikom dyskontów i sklepów wielkopowierzchniowych, bez naruszania prawa do prowadzenia działalności rodzimym drobnym przedsiębiorcom. Duże sieci przystosowują się do ograniczeń handlu. Tracą ci, których ustawa miała chronić. Kwiecień będzie szczególnie trudny, bo aż cztery niedziele miesiąca są bez handlu.

Komentarze (2712)

Dodaj komentarz

Napisał(a): sd -

a czy pis juz policzyl ilu pracownikow sklepow wielkopowierzchniowych stracilo prace? moze sie pochwala?
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): OLO -

Poodba mi się ta ustawa, ale skoro uderza w tych których miała wspierać (mali przedsiębiorcy) może trzeba pomyśleć o innych rozwiązanich. Np. żeby dać odetchnąć pracownikom supermarketów wystaczy zapisac w kodesie pracy ze dwie obowiązkowo wolne niedziele dla nich
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Yosef -

A to dziwne ale to jest masakra masakra pustogłowych szok bo w niedziele jest ZAMKNIĘTE !!! Jakoś u mnie w Germani w niedzielę też jest zamknięta i żadnego szoku nie ma ;P a jest zamknięte bo tak ma właśnie być,tylko w Polsce wszystko jest inaczej Niedziela dzień wypoczynku a nie zwiedzania sklepów jakiś galeri i tym podobnych.Na rower do parku LENIE jedne albo przed tv tyć a dlaczego tak? bo tam ma K...być.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): malwina -

A dla mnie jest ok, dość tych pielgrzymek do centrów handlowych, z dzieciakami gdzieś pójść, do kina czy na basen. A jak coś potrzeba to zawsze pod ręką jest otwarta osedlowa żabka – tam można zrobić zakupy.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ggg -

W mojej rodzinie 2 osoby pracują w dyskoncie i nikt z pracowników nie jest zadowolony z tej ustawy. W sobotę nie ma żadnej podwójnej obsady a towaru do rozłożenia dwa razy tyle i do przerzucenia na kasie również. I teraz każda sobota przed wolną niedzielą jest jak dzień przed świętami.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): aga -

Może to problem niejasne wykładni przepisów, handlowcy nie wiedzą do końca czy mogą handlować czy nie. Słyszałam takie głosy. Jakiś czas temu inspekcja pracy jasno zdeklarowała że franczyza i inne małe sklepy mogą być otwarte, ale może sprzedawcy jeszcze tego nie ogarnęli.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): petr -

Tylko czekać jak nieroby z solidarności wprowadzą wolne poniedziałki, bo stwierdzą, że pracownicy są przemęczeni po zażyci komunii świętej.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): jak12345 -

Proponuję zamknąć wielkopowierzchniowe kościoły w niedzielę tam też odbywa się handel duszami propaguje się picie alkoholu
Odpowiedzi (45)

Napisał(a): AALMIRANTE -

PIS NIE POWINIEN SŁUCHAĆ W SPRAWIE HANDLU W NIEDZIELĘ SOLIDARNOŚCI KTÓRA SIĘ SKOMPROMITOWAŁA.
Odpowiedzi (18)

Napisał(a): EKONOMISTA Z PO -

NEOLIBERALNY MARKSIZM WPROWADZIŁ NA NOWO NIEWOLNICTWO.
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz