32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń229
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +29
32 ppt ?

W konfrontacji z prawdziwym artystą , odechciewa się fotografować... (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

W konfrontacji z prawdziwym artystą , odechciewa się fotografować...

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Właściwie co tu komentować...

Wybałuszyć oczy , otworzyć gębę ...i podziwiać mistrza .http://www.gr(...)graphy/

INTERIA.PL

Re: W konfrontacji z prawdziwym artystą , odechciewa się fotografować...

Napisał(a): XXXXXXXXXXXXXXX -

Przyznam że w zdjęciach i to nawet w tych najpiękniejszych artyzmu żadnego nie widzę ponieważ ich piękno to nie jest zasługa fotografa. On tylko łapie jakąś chwilę i nic ponad to. Mało tego nie łapie dokładnie tej chwili którą chce złapać ani nawet tej którą złapał i która trafia na wystawę. Fotograf wybiera na wystawę te zdjęcia które zupełnie przypadkowo uchwyciły chwile najlepsze.

Napisał(a): Kajetana -

Zdjęcia piękne. Nie jest latwo uchwycic nastrój, moment. Mimo ze takie zdjęcia artystyczne ss głęboko edytowane. No i dzieci i zwierzeta wdzięczny temat bo zawsze wzruszaja ale sa tak samo nieokielznane, nieprzewidywalne jak ludzie na ulicy. Zatem uchwycić moment tu lub na ulicy to duża precyzja, refleks i wyczucie fotografa.

Kajetana Ale mysle ze kilka z nich to fotomontaż. Jeśli nie, to naprawdę duże uznanie dla fotografa!
To z pewnościa nie jest fotomontaż . Ale X ma dużo racji. Gdyby te zdjęcia były wykonane 30 lat temu , byłby to majstersztyk.

Przy obecnej technice fotograficznej wykonać takie zdjęcia jest o niebo łatwiej, Niemniej są piękne ))

dzienpierwszy2
Kajetana Ale mysle ze kilka z nich to fotomontaż. Jeśli nie, to naprawdę duże uznanie dla fotografa!
To z pewnościa nie jest fotomontaż . Ale X ma dużo racji. Gdyby te zdjęcia były wykonane 30 lat temu , byłby to majstersztyk.

Przy obecnej technice fotograficznej wykonać takie zdjęcia jest o niebo łatwiej, Niemniej są piękne ))
Serio znacie się na fotografii? I digital art?

znacie ...to za dużo powiedziane.

Ale popełnilem kiedyś kilka fotek...jak byłem młody .Waśnie wygrzebałem jedną ..:D [image]0006Z4DJQVAPPJHU[/image]

dzienpierwszy2 Zdjęcie
niestety "dodało" się nie wyraźne :(

dzienpierwszy2
dzienpierwszy2 Zdjęcie
no wlasnie... wiec chyba rozdzielczosc jest nie taka jak powinna.

Ja napisałam już co sądzę. Krytykować jest łatwo. Zrobić gorzej. Nie jestem fanką takich zdjęć jak pokazujesz tego autora, bo sa tendycyjne, stockowe, ale niewyrezyserowane, wiec dobre wg mnie o ile nie sa fotomontazem. Kilka z nich i to podejrzewam. Dlatego prawdziwi fotografowie tak bardzo sprzeciwiają się digital art i nie uznają tego jako fotografii. Nie dziwię się. Uważam podobnie. Digital Art moze miec zastosowanie wówczas gdy zdjęcia przerabiasz na pracę w stylu surrealizm czy abstrakcje. I jest to iczywiste i widoczne. A jeśli ktoś używa nakładania zdjęć żeby udawać swietnego fotografa to jest oszustwo. Co innego gdy fotograf używa programu do obróbki zdjecia, czyli tylko wyostrzenia, zmiany barwy, kontrastu czy rozmazania czy przerobienia na BW sepie itp., co normalne aparaty cyfrowe również potrafią. Ale nie lubię gdy ktos udaje fotografa a robi zdjęcia digital, czyli fotomontaze i udaje ze to normalna fotografia. To krzywdzace dla prawdziwych fotografow.

Napisał(a): Sikorsky -

Kajetana
dzienpierwszy2

Serio znacie się na fotografii? I digital art?
Myślę, że potrafię ocenić dobrą fotografię. Wiem też co potrafią współczesne aparaty.
Te zdjęcia są dobre, mają dobrą głębie. Ale są też sztampowe, stockowe jak to określiłaś. Dla mnie też "cukierkowate". Takie do postawienia na kominku dla rodziców i dziadków. Myślę, że są prawdziwe, to znaczy nie przerabiane, prócz może kontrastu i balansu.

Napisał(a): Sikorsky -

Kajetana
dzienpierwszy2
dzienpierwszy2 Zdjęcie

Ja napisałam już co sądzę. Krytykować jest łatwo. Zrobić gorzej. Nie jestem fanką takich zdjęć jak pokazujesz tego autora, bo sa tendycyjne, stockowe, ale niewyrezyserowane, wiec dobre wg mnie o ile nie sa fotomontazem. Kilka z nich i to podejrzewam. Dlatego prawdziwi fotografowie tak bardzo sprzeciwiają się digital art i nie uznają tego jako fotografii. Nie dziwię się. Uważam podobnie. Digital Art moze miec zastosowanie wówczas gdy zdjęcia przerabiasz na pracę w stylu surrealizm czy abstrakcje. I jest to iczywiste i widoczne. A jeśli ktoś używa nakładania zdjęć żeby udawać swietnego fotografa to jest oszustwo. Co innego gdy fotograf używa programu do obróbki zdjecia, czyli tylko wyostrzenia, zmiany barwy, kontrastu czy rozmazania czy przerobienia na BW sepie itp., co normalne aparaty cyfrowe również potrafią. Ale nie lubię gdy ktos udaje fotografa a robi zdjęcia digital, czyli fotomontaze i udaje ze to normalna fotografia. To krzywdzace dla prawdziwych fotografow.
Digital Art kojarzy mi się tylko z grafiką komputerową. Bazującą może na wyjściu na jakimś zdjęciu lub zdjęciach, ale w efekcie zupełnie odrealniającą rzeczywistość. Takie fantasy, steamworld, grafiką do gier, surrealizm jak pisałaś, komiksową grafiką, grafiką reklamową.

Udawanie wspaniałej fotografii poprzez majstrowanie przy pikselach to tylko ci co aspirują do zaistnienia. Żaden poważny artysta nie udaje.

Sikorsky
Kajetana
dzienpierwszy2
dzienpierwszy2 Zdjęcie

Digital Art kojarzy mi się tylko z grafiką komputerową. Bazującą może na wyjściu na jakimś zdjęciu lub zdjęciach, ale w efekcie zupełnie odrealniającą rzeczywistość. Takie fantasy, steamworld, grafiką do gier, surrealizm jak pisałaś, komiksową grafiką, grafiką reklamową.

Udawanie wspaniałej fotografii poprzez majstrowanie przy pikselach to tylko ci co aspirują do zaistnienia. Żaden poważny artysta nie udaje.
Digital Art to również nakładanie zdjęć komputerowo i ich edycja. Grafika komputerowa to już kompletnie nie jest fotografia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: W konfrontacji z prawdziwym artystą , odechciewa się fotografować...