W trzech województwach długi alimentacyjne przekroczyły 1 mld zł (109)

Temat dotyczy artykułu: W trzech województwach długi alimentacyjne przekroczyły 1 mld zł

Średnia wartość zobowiązania z tytułu niezapłaconych alimentów przypadająca na jednego dłużnika alimentacyjnego zwiększyła się we wszystkich województwach. Od maja do lipca średnia dla kraju wzrosła o 648 zł i wynosi obecnie 35 383 zł. Najwyższe średnie zadłużenie występuje w województwach: lubelskim, kujawsko-pomorskim oraz świętokrzyskim. Najniższe w Lubuskiem i na Śląsku. Wkrótce dłużnicy odczują konsekwencje nowego, restrykcyjnego prawa.

Komentarze (109)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Diana -

A słyszeliście Państwo o upadłości konsumenckiej? Moim zdaniem bardzo dobra opcja dla ludzi, którzy mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań. W osiągnięciu upadłości pomagają pracownicy kancelarii Egidon - i tak jak mówię, upadłość jest rozwiązaniem, bo niweluje większość długów - poza właśnie tymi alimentacyjnymi. Dzieci przecież nie są niczemu winne :)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): RR -

A ja powiem wam tak. Była żona zarabia 8600 netto. Złożyła wniosek do sądu o podwyższenie alimentów do 1200. Poprzednio 600. Argumentując to tym, że koszty utrzymania dziecka 17 lat to 2400 miesięcznie. Sąd rejonowy podwyższył kwote do 950, a po odwołaniu Okręgowy przyklepał bez rozprawy. Uzasadnienie. Znajdz sobie chłopie dodatkową robotę, aby mamusi nabijać kasę. A syn? A syn juz wielu miał ojców.
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): 12we45 -

dlaczego prawo nie działa w dwie strony? Czyli Jak mężczyzna udowodni,że został złapany na dziecko to baba ma mu zapłacić odszkodowanie nie mniej niż 250 tyś zł bo tyle kosztowałyby go alimenty przez cały okres płacenia. Wtedy zadłużenie polskich mężczyzna wynosiłoby 4 miliardy zł, a baby były winne 100 miliardów zł. Na zachodzie a przede wszystkim w USA normalnym są wyroki za łapanie na dziecko. Jeśli ja mam płacić 600-800zl alimentów to nie mam szans na swój rozwój. A polka wydaje 90% tej sumy na swoje zachcianki. Niech potem dzieci podziękują swoim chciwym i leniwym matkom,że będą musiały płacić tatusiowi alimenty.Jeśli ojciec zarabia 1600zl czy normalnym jest mu zasądzić alimenty w wysokości 1500zl??? Feministyczne sądy tłumaczą,że to dla dobra dziecka (chyba leniwej i cwanej matki) a gdzie dobro ojca??? Gdzie równość w prawie??? Alimenty powinny być płacone procentowo od sumy jaką zarabia ojciec dziecka. Dla polek dziecko jest rzeczą na której ona sobie zarobi i będzie wieść wygodne życie. Znam przypadek laski co z pomocy z MOPS plus alimenty plus 500 wyciąga na 3 dzieci 7tys zl. nigdy nie skalała sie pracą. Wiele również jest przypadków gdzie "mamusia" znajduje sobie biedaka co ssie z niego pieniądze na wychowanie nie jego dzieci a potem jak już dzieci wyjdą z domu to go wyrzuca i żyje ze swoich, których nie musiała wydawać. No i ostatnie pytanie. Co robią sądy z sytuacją w której ojciec płaci alimenty a okazuje się, że nie na swoje dziecko??? Odpowiedź: sądy mają to w d...
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): wawuś -

Ha ha, poprawi się ściągalność długów. Pytam jak? W ubiegłym roku upadła jedna kancelaria komornicza, co było ewenementem, w tym już kilkadziesiąt, a młodzi ludzie uciekają z aplikacji.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): wstyd za was -

Krokodyle łzy tatusiów inaczej są tak żałosne , że aż SZOK !!! Jak wam nie wstyd , ALIMENCIARZE,że wasze dzieci są karmione i ubierane Z PIENIĘDZY WSZYSTKICH POLAKÓW ??? TO HAŃBA DLA MĘSKIEGO RODU , NIE DAWAĆ ANI GROSZA NA WŁASNE DZIECIAKI !!!!!
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): F -

Jestem kawalerem bez dzieci mam 45 lat i jestem szczesliwy jak nikt na swiecie nie pije nie pale pralka jest lodowka tez nie warto sie zenic tylko glupi sie zeni polecam panom wszystkim nie dajcie sie leniwym babom bo zyjemy krotko szkoda na nich uwagi wole byc sam
Odpowiedzi (24)

Napisał(a): samotna -

Jestem samotną matką. Mój były nigdy nie płacił alimentów na dziecko bo stwierdził, że ja wystarczająco zarabiam i on nie musi. Nigdy nie dostawałam alimentów z fundusz. A ostatnio usłyszałam, że on nie jest mi nic winny. Gdybym dostawała z funduszu to by już dawno go posadzili bo państwu się należy oddać aj muszę się o wszystko sama się starać. Teraz powiedziałam, że mu nie daruję i pójdzie siedzieć. Syn ma już 11 lat a ja nie mam siły pracować na dwa etaty aby nie był gorszy od kolegów.
Informacja dla tatusiów co twierdzą, że ich śmieszne alimenty idą na kosmetyki. Za 300 czy 500 zł niestety nie da się utrzymać dziecka. Jeżeli jest to taka kolosalna kwota to ja się chętnie zamienię i będę płacić te śmieszne alimenty. We wrześniu 300 zł nie starczyło na wyprawkę do szkoły chociaż podręcznik teraz są za darmo. A powietrzem dziecko nie żyje.Więc przestańcie pisać bzdury i zabierzcie się do roboty.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Józek Bonk -

alimenciary niech się wezmą za robotę a nie liczą na drapane
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): bobo12 -

alimenty w tym kraju to bzdura, baby szminki za to kupują
jednakowa stawka i to wszystko 350 na glowe
Odpowiedzi (2)
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz