530
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19 tys.
  • Odpowiedzi304
  • Ocen na +131
530 ppt ?

Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami" (305)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami"

Napisał(a): ~WiadomoKto -

taie
~WiadomoKto
~taki tam
~Naczelnik
tom100 Na swojej posesji mogę sobie robić co chcę - To moja posesja i nie po to jest moja , nie po to płacę za nią podatki , żeby Rządy mi mówiły czy mam drzewo wyciąć czy nie.

Ponadto z tą wycinką drzew to fikcja - bo urząd na to i tak pozwala tylko że dotychczas trzeba było za tę zgodę zapłacić.
Wybacz kolego, ale jesteś pospolitym barbarzyńcą, wandalem i sobkiem, który nie ma bladego pojęcia o poszanowaniu i ochronie przyrody.
Przez takich jak ty PIS triumfuje i niszczy kolejny społeczny obszar, który powinien być chroniony, a który za obecnej władzy ulegnie nieodwracalnej destrukcji.
Dziś wycinają, jutro posadzą inne drzewka. W markecie na wózkach wyjeżdżały sadzonki jedna za drugą. Nie było nas był las. On się zawsze obroni.
Niby tak, ale gdy teraz wycinają 150 letni drzewostan, a sadzą 5 letnie siewki, to jak łatwo policzyć, takie drzewa jak wycięte ujrzymy dopiero za 145 lat!
... o ile ktoś ich wcześniej nie wytnie!

Ekologiczna świadomość naszego społeczeństwa jest zatrważająco niska.
Bo tu nie chodzi tylko o drzewa, ale o cały ekosystem, które tworzą, a który zostaje częstokroć bezpowrotnie zniszczony.
U mnie uschła 60 letnia Jarzębina - ukarać należy
-rząd?
-Boga (bo tak chciał)?
- czy mnie ?
Jarzębiny, podobnie jak wiązy i świerki, w ostatnich latach w naszym kraju nie trzymają się najlepiej i coraz częściej chorują i schną.
Czyja to "wina"? Zapewne klimatu i zmiany stosunków wodnych.
A ja jeszcze nie słyszałem o Ustawie która zabraniałaby usuwania drzew martwych z prywatnych posesji, tak więc Twój jarzębinowy problem pozostaje poza tematyką niniejszego wątku.

~gość1 To akurat na zdjęciu nie było ozdobą lecz trwogą rolnika jako jedyne na środku pola ornego i nie nasze lecz innego właściciela!
Kłopoty ze wzrokiem?
Nie widzisz, że to drzewo rosło na miedzy?

Rolnik, który dopuściłby, żeby takie wielkie drzewo wyrosło mu na środku pola, byłby idiotą.

~jak Długo czekałem,ale zrobiłem na działce porządek.A teraz wyjcie.Oczekuję wielu minusów.
Jesteś tak samo zorientowany w działaniu forum, jak w ustawie o ochronie przyrody.
Tu już nie ma minusów.
A porządku na działce nikt nigdy nie zabraniał ci robić.

Orientuj się chłopie w otaczającej cię rzeczywistości, bo mchem zarośniesz!

Napisał(a): ~gość1 -

~WiadomoKto
~gość1 To akurat na zdjęciu nie było ozdobą lecz trwogą rolnika jako jedyne na środku pola ornego i nie nasze lecz innego właściciela!
Kłopoty ze wzrokiem?

Rolnik, który dopuściłby, żeby takie wielkie drzewo wyrosło mu na środku pola, byłby idiotą.
Skoro twierdzisz że to jest miedza to i miedza ma swojego właściciela a blokersy mnie guzik obchodzą, chcą mieć drzewa niech sobie kupią pole i obsadzą lasem a nie moim kosztem się raczyć!

Napisał(a): ~Baśśśka -

~gość1
~WiadomoKto
Kłopoty ze wzrokiem?

Skoro twierdzisz że to jest miedza to i miedza ma swojego właściciela a blokersy mnie guzik obchodzą, chcą mieć drzewa niech sobie kupią pole i obsadzą lasem a nie moim kosztem się raczyć!
Najwidoczniej należysz do tych zapyziałych buraków, którzy uważają, że minister Szyszko stworzył tą ustawę z myślą o twojej zasranej działeczce i pięciu porastających ją brzózkach.
Bo co cię może obchodzić zagłada Polskiej Przyrody, prawda?
A niech sobie tną co chcą i ile chcą, bo grunt, abyś ty był zadowolony w swoim grajdołku.
Niech giną lasy, niech padają pod siekierami bezmózgów starodrzewy. Niech to wszystko szlag trafi, bo co ty z tym wszystkim masz wspólnego?

~Baśśśka
~gość1
~WiadomoKto
Kłopoty ze wzrokiem?

Najwidoczniej należysz do tych zapyziałych buraków, którzy uważają, że minister Szyszko stworzył tą ustawę z myślą o twojej zasranej działeczce i pięciu porastających ją brzózkach.
A niech sobie tną co chcą i ile chcą, bo grunt, abyś ty był zadowolony w swoim grajdołku.
Niech giną lasy, niech padają pod siekierami bezmózgów starodrzewy. Niech to wszystko szlag trafi, bo co ty z tym wszystkim masz wspólnego?
Szczekanie typowego blokersa gołodupca mnie nie rusza.
Moja własność, ja płacę podatki a nie blokers, i na własnej działce robię co chcę.

Napisał(a): WednesdayTEN -

taie
WednesdayTEN Co ma uschnąć - nie utonie...
Ale trzeba bedzie czekać znowu 60 lat aż urośnie.
Dożyjesz?

Czy sadząc drzewo oczekuje się czasu by można było je wyciąć czy też czeka się (i liczy dni, miesiące, lata) aż uschnie? o_0

~gość1
~Baśśśka
~gość1
~WiadomoKto
Kłopoty ze wzrokiem?

Szczekanie typowego blokersa gołodupca mnie nie rusza.
Moja własność, ja płacę podatki a nie blokers, i na własnej działce robię co chcę.
Taki typowo wsiowy, małostkowy punkt widzenia jest przygnębiający.
Wielka szkoda, że niektórzy nie są w stanie pojąć, że POLSKA PRZYRODA TEŻ JEST ICH WŁASNOŚCIĄ!
Bo do kogo należą te wszystkie rezerwaty, pomniki przyrody i cenne przyrodniczo tereny chronione? Oczywiście do nas wszystkich, do Polaków!
A tymczasem tak wielu z nas ma to gdzieś, i interesuje się tylko swoimi paroma morgami koło domu, w ogóle nie dbając o to, co się dzieje za przysłowiowym płotem.

Swojej działki do grobu ze sobą nie zabierzesz.
Co po tobie zostanie?
Zniszczona przyroda, za którą przyszłe pokolenie będą cię przeklinać.
Rób więc co chcesz, ale staraj się dostrzegać coś więcej, niż czubek własnego nosa.

~WiadomoKto
Wielka szkoda, że niektórzy nie są w stanie pojąć, że POLSKA PRZYRODA TEŻ JEST ICH WŁASNOŚCIĄ!
Bo do kogo należą te wszystkie rezerwaty, pomniki przyrody i cenne przyrodniczo tereny chronione? Oczywiście do nas wszystkich, do Polaków!
A tymczasem tak wielu z nas ma to gdzieś, i interesuje się tylko swoimi paroma morgami koło domu, w ogóle nie dbając o to, co się dzieje za przysłowiowym płotem.

Co po tobie zostanie?
Rób więc co chcesz, ale staraj się dostrzegać coś więcej, niż czubek własnego nosa.
Taki typowy werbusa małomiejskiego gołodupca punkt widzenia jest żenujący.......itd..itp..
Nie chce mi się z błaznem rozmawiać, więc skończ tą mizerię, aha i nie zapomnij jak skończysz spuścić wody za sobą, bo śmierdzi!

~gość1
~WiadomoKto

Co po tobie zostanie?
Taki typowy werbusa małomiejskiego gołodupca punkt widzenia jest żenujący.......itd..itp..
Nie chce mi się z błaznem rozmawiać, więc skończ tą mizerię, aha i nie zapomnij jak skończysz spuścić wody za sobą, bo śmierdzi!
Kultura, mentalność i argumentacja prosto z obory.
No cóż.
Niektórzy nigdy nie dorosną do problematyki ochrony przyrody, i całe życie będą walczyć ze swymi małymi, banalnymi kłopotami nie wychylając nosa poza swe obejście.

Napisał(a): ~gosc -

CZY TAM WIEJSKI czy nie mnie to nie obchodzi chcę co innego napisac i chodzi mi tu o nasze lasy i to wszędzie a to już na skalę całego kraju wiele jest w naszym kraju lasów jednak to co ludzie robią to woła o pomstę do nieba tony śmieci szkła wszystkiego nie gdzieś w rowach jak to ma miejsce z daleka od domostw ale w samym lesie tak duże warstwy tego są że szkoda słów a teraz jak ma rosnąc na tym cokolwiek jak mają życ zwierzęta jak ci ludzi tam wszystko wyrzucają i nie są to ludzie jacyś biedacy bo tylko tacy co mieszkają w chatkach to są ale mają nowoczesne domy i nie żadni z bloków bo ci mają opłaty wliczone za wywóz śmieci i nie opłaca im się wozic swoje śmieci do lasu jak ma śmietnik pod nosem ale ludzie bogaci woli śmieci do lasu a aby nie zapłacic za wywóz pod ochroną nocy aby nie chwycili go i duchy wszystkie potwierdzają a to trwa nie od dziś ale od dawna a co tacy z danej miejscowości nie wiedzą kto wywozi do lasu jak to jeden drugiego zna wiedzą i to doskonale nie może dac powiadomienia do gminy aby coś z tym zrobic nawet anonimowo inaczej nasze lasy to wielkie śmietniki staną się bo tym bucom nie ma kto kary wlepic i potwierdzają duchy jasne..............wybrany

Napisał(a): WednesdayTEN -

~WiadomoKto (...) A tymczasem tak wielu z nas ma to gdzieś, i interesuje się tylko swoimi paroma morgami koło domu, w ogóle nie dbając o to, co się dzieje za przysłowiowym płotem (...)
Kilka razy miałem okazję zobaczyć, jak to pan/pani posesji, na której stał niezły dom, do tego był zadbany ogród na tejże działce, ot tak sobie, bez żadnego zastanowienia się przerzucała śmieci przez ogrodzenie (swoją drogą, też nietanie :P) najprawdopodobniej w myśl zasady: co za moim płotem, to mnie nie dotyczy i nie jest moim problemem.

Albo jak w innym miejscu, kilka metrów od linii płotów szeregu posesji zadbanych, zaczynało się niemalże wysypisko śmieci wszelakich, wśród których można było znaleźć np. truchło świńskie, miskę WC, resztki telewizora, eternit, itepede...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami"